Новини

Відбувся круглий стіл, присвячений проблемам та перспективам розвитку споживчої кооперації України у військовий час

5 січня 2023 р. в онлайн-режимі відбулось засідання круглого столу на тему «Розвиток споживчої кооперації України в умовах військового часу та у поствоєнний період: проблеми, виклики та перспективи». Організатор заходу – Центр кооперативної науки та освіти ЛТЕУ.

У  засіданні круглого столу взяли участь професорсько-викладацький склад та аспіранти кафедри економіки, кафедри обліку контролю, аналізу та оподаткування, кафедри підприємництва, торгівлі та логістики, кафедри міжнародних економічних відносин, а також студенти.
Відкрив засідання директор Центру кооперативної науки та освіти ЛТЕУ проф. Семів С.Р., представивши доповідь на тему: «Розвиток споживчої кооперації як чинник відновлення української економіки у поствоєнний період». Після цього учасники круглого столу обговорили питання, пов’язані із викликами та загрозами, які виникли перед споживчою кооперацією України під час військового стану. Головна дискусія розгорнулась навколо визначення першочергових напрямів діяльності споживчої кооперації та інших видів кооперативів в умовах повномасштабної агресії, пріоритетних завдань та перспектив участі споживчої, аграрної та інших видів кооперації у післявоєнній відбудові української економіки. Виступи учасників дискусії викликали жваве обговорення і питання зі сторони присутніх аспірантів. Учасники круглого столу визначили перспективні напрями подальших досліджень для молодих вчених щодо даної проблематики. За результатами круглого столу заплановано опублікувати статті у фахових наукових виданнях.

Детальніше

З Новими 2023 роком та Різдвом Христовим! Вітання від Правління Укркоопспілки

Шановні кооператори, дорогі друзі!

Правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств та Центральний Комітет Профспілки працівників споживчої кооперації України сердечно вітають Вас із прийдешніми Новими роком та Різдвом Христовим!

Ці такі шановані українцями свята, вперше від часів Другої світової війни, ми зустрічатимемо в умовах повномасштабного вторгнення ворога на нашу землю. Ми переживаємо дуже складні часи. Але, попри все – важкі визвольні бої на фронті, терор росії, їх атаки на критичну інфраструктуру України, багатогодинні відсутність світла і тепла в наших оселях, не стали причиною до того, аби повністю проігнорувати різдвяно-новорічні свята. Ці свята завжди символізували єднання, добро, чисті помисли, вони є символом родинного затишку і любові. І найголовніше – у цих святах закладена основа нашої віри у те, що добро завжди переможе зло.

Детальніше – у форматі pdf.

Державна реєстрація науково-дослідної теми

3 грудня 2022 року було проведено реєстрацію науково-дослідної теми «Стратегічні напрями розвитку кооперативної торгівлі Львівщини: соціально-економічні орієнтири та моделі», яка виконуватиметься на замовлення Спілки споживчих товариств Львівської області. Державний реєстраційний номер науково-дослідної теми –  0122U201612.

Метою науково-дослідної роботи є проведення системного аналізу економічного потенціалу, тенденцій розвитку та середовища функціонування системи торгівлі споживчої кооперації Львівської області та обґрунтування на цій основі стратегічних пріоритетів, економічних, соціальних, організаційних та інноваційних механізмів, інструментів й моделей розвитку та посилення конкурентоспроможності кооперативної торгівлі Львівщини у контексті глобальних економічних трендів та викликів сучасності. Науковий керівник науково-дослідної теми – директор Центру кооперативної науки та освіти ЛТЕУ проф. Семів С. Р.

Реєстраційна картка НДДКР – у форматі pdf.

Виступ перед американською спільнотою на конференції CO-OP IMPACT

3-6 жовтня 2022 року голова Наукового товариства молодих вчених, доц. М. І. Голинська з разом з Головою правління COOP Україна І. Л. Гороховським перебувала з робочим візитом у Вашингтоні (США).
Візит приурочений до гібридної конференції CO-OP IMPACT, на якій була можливість виступити та донести до американської спільноти інформацію про наслідки війни для України та кооперації, становище в якому опинилася кооперація на даному етапі та про активну позицію працівників COOP Україна в цей надважкий час.

Дана поїздка була надзвичайно цікавою, оскільки вдалось більш детально обговорити деталі структурної організації кооперації в США та Україні, домовитись про подальшу співпрацю, перейняти досвід того, як організована кооперативна освіта в Америці та поділитись освітніми можливостями нашої країни.
Слід відзначити, що під час заходу вдалося презентувати відео, яке відображає усі жахи війни в Україні (автори відео: доц. М. І. Голинська та студентка університету спеціальності «Право» Н. Попко).

Участь у міжнародній науково-практичній конференції

5 жовтня 2022 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулася IV міжнародна науково-практична конференція «Стратегія інноваційного розвитку аграрних формувань України: аналітико-прогнозний аспект», у якій взяв участь ректор університету, професор П. О. Куцик.

На науковому форумі професор П. О. Куцик виступив з доповіддю на тему «Сучасних стан, проблеми та пріоритети розвитку аграрної кооперації України».

Петро Куцик: Освіту і науку не можна ставити на паузу, навіть в умовах війни

Інтерв’ю ректора, професора П.О. Куцика «Освіту і науку не можна ставити на паузу, навіть в умовах війни» (з публікації “Освiту i науку не можна ставити на паузу, навiть в умовах вiйни” (газета “Вісті…” COOP України № 11–12 (1552–1553)).

Детальніше – у форматі pdf.

Голова Укркоопспілки взяв участь у вебінарі ООН

Голова Укркоопспілки Ілля Гороховський взяв участь у вебінарі «Роль кооперативів у прискоренні прогресу в досягненні цілей сталого розвитку», який відбувся 7 липня 2022 року. Захід був організований Департаментом ООН з економічних і соціальних питань з нагоди Міжнародного дня кооперативів та присвячений внеску кооперативів у реалізацію «Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року».

Під час засідання поділилися передовим досвідом та представили національні плани підтримки кооперативів для досягнення цілей  сталого розвитку:  Даніела Бас, директор відділу інклюзивного соціального розвитку департаменту ООН з економічних і соціальних питань, Воршилов Енхболд, постійний представник Монголії при ООН,  Маравільяс Еспін Саес, генеральний директор з питань соціальної економіки та соціальної відповідальності бізнесу Міністерства праці та соціальної економіки Іспанії,  Вольфганг Шифер, старший координатор з питань сталого розвитку Міжнародної організації праці та Стефанос Фотіу, директор Офісу ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН).
Також обговорювались питання подолання бідності, голоду, розширення можливостей жінок і молоді, вплив пандемії і війни в Україні на продовольчу безпеку та скорочення нерівності. Окреме слово було надано Бруно Ролансу, генеральному директору Міжнародного кооперативного альянсу. Він презентував яскраві приклади кооперативного руху в досягненні цілей сталого розвитку.
Ця подія продемонструвала внесок кооперативів у вирішення основних проблем, якими займається Організація Об’єднаних Націй, а також засвідчила зміцнення та розширення партнерства між міжнародним кооперативним рухом та іншими суб’єктами. Учасники вебінару висловили взаємну зацікавленість у подальшому поглибленні співпраці і домовилися про обмін досвідом.

100-річчя від дня започаткування професійного свята світової кооперативної спільноти

Правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств та Центральний комітет Профспілки працівників споживчої кооперації України щиро вітають вас із Міжнародним днем кооперативів.
2 липня 2022 року міжнародна кооперативна спільнота відзначає 100-річчя від дня започаткування професійного свята, а його девізом стали слова: «Кооперативи будують кращий світ».

В Україні відзначення нашого професійного свята відбувається, на жаль, за особливих умов — масштабного вторгнення росії. У країні триває війна — жорстока і руйнівна. Український народ захищає свою незалежність, право жити у демократичній, цивілізованій, мирній країні.
Протягом усієї історії український кооперативний рух завжди допомагав розбудовувати країну, робити життя її громадян комфортним і забезпеченим, відповідав гуманним, етичним цінностям людства. Сьогодні основні якості кооперативного руху проявляються в Україні, як ніколи раніше, яскраво і потужно.

Детальніше у привітанні Правління Укркоопспілки – у форматі pdf.
Привітання Президента Міжнародного Кооперативного Альянсу Аріеля Гуарко – у форматі pdf.
Привітання Президента Кооперативів Європи – у форматі pdf.

Оновлено договір про співпрацю з Хмельницьким кооперативним торговельно-економічним інститутом

28 червня 2022 року ректор, професор П.О. Куцик провів зустріч з т.в.о. ректора Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, професором Ю.В. Телячим., який завітав до університету з робочим візитом.
В межах зустрічі сторони обговорили напрями подальшої співпраці між університетом та інститутом у навчальній, навчально-методичній, науково-дослідній та виховній роботі, а також питання обміну досвідом з метою поліпшення якості підготовки здобувачів вищої освіти.

Також ректор інституту, професор  Ю.В. Телячий відзначив на важливості проходження підвищення кваліфікації та стажування викладачів ХКТЕІ на базі університету, а також більш активнішого залучення науковців інституту до проведення наукових форумів та симпозіумів на базі ЛТЕУ.
За результатами зустрічі, сторонами підписано оновлений договір про співпрацю між Львівським торговельно-економічним університетом та Хмельницьким кооперативним торговельно-економічним інститутом.

Зустрічі зі студентами Львівського кооперативного фахового коледжу економіки та права

24 і 27 червня 2022 року заступник декана факультету товарознавства, управління та сфери обслуговування, доцент Лебединець В.Т. провела профорієнтаційні зустрічі зі студентами денної та заочної форм навчання Львівського кооперативного фахового коледжу економіки та права спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Потенційних абітурієнтів було ознайомлено з правилами прийому до університету, особливостями навчання, забезпеченням навчальних дисциплін дистанційними курсами, а також про активне життя студентів на факультеті.

Участь у засіданнях Генеральних Асамблей: CCW, ICA та EuroCoop

19-21 червня 2022 року Голова Правління Укркоопспілки Ілля Леонідович Гороховський разом з доцентом кафедри теорії держави та права Голинською М. І. відвідали Севілью (Іспанія), де взяли участь у засіданнях Генеральних Асамблей: CCW, ICA та EuroCoop.

Поїздка мала багато цілей, серед яких однією з найважливіших – донести до світової кооперативної спільноти інформації про війну в Україні, про те, як важливо усіма можливими способами допомагати Україні та пам’ятати, що ми сьогодні боремося за цивілізацію та життя в цивілізованому світі.
Варто відмітити, що виступ мав неймовірний фідбек. Про підтримку України висловлювались члени кооперації з багатьох країн світу!

Підвищення професійної компетентності викладачів: співпраця кооперативних університетів

Угода про співробітництво між кооперативними закладами вищої освіти - Львівським торговельно-економічним університетом та ВНЗ Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі” - передбачає впровадження у освітній процес передового науково-професійного досвіду, проходження викладачами університетів стажування задля підвищення професійної компетентності.

Ця важлива опція була реалізована науково-педагогічними працівниками ЛТЕУ, які у період з 23 травня по 10 червня 2022 року пройшли підвищення кваліфікації у Міжгалузевому інституті підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів ВНЗ Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі”: д.е.н., проф. Куцик П. О., д.е.н., проф. Воронко Р. М., д.е.н., проф. Редченко К. І., к.е.н., проф. Бачинський В. І., д.е.н., проф. Міценко Н. Г., д.е.н., проф. Лупак Р. Л., д.е.н., проф. Шевчик Б. М., к.е.н., проф. Ковтун О. І., д.е.н., проф. Полякова Ю. В., д.е.н., проф. Аніловська Г. Я., д.т.н., проф. Лозова Т. М., д.е.н., проф. Міщук І. П., д.е.н., проф. Франів І. А.
Під час навчання слухачі опрацювали такі курси, як: педагогічна майстерність викладача; використання інформаційно-комунікаційних технологій в роботі викладача; сучасні підходи в педагогічному процесі при викладанні дисциплін на другому (магістерському) та третьому (освітньо-науковому) рівнях вищої освіти.
За результатами навчання науково-педагогічні працівники ЛТЕУ отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації (тривалість стажування ‒ 45 год. / 1,5 кредити ЄКТС). Підвищення професійної компетентності викладачів є однією зі складових підготовки університету до проходження акредитації освітньо-професійних та освітньо-наукових програм.

Кооперативну тематику досліджень презентовано на міжнародній науково-практичній конференції ЛТЕУ

1 червня 2022 року в університеті відбулася міжнародна науково-практична конференція на тему “Сучасні напрями розвитку економіки, підприємництва, технологій та їх правового забезпечення”, у якій взяли участь науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти університету, а також учасники з цілого ряду вітчизняних та зарубіжних закладів вищої освіти та міжнародних наукових центрів. Учасниками конференції загалом було подано до друку 253 тези.

Співорганізатори конференції - Міністерство освіти і науки України, ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”, Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет, Кооперативно-торговий університет Молдови, Варшавський університет природничих наук ‒ SGGW, Ченстоховський технологічний університет, Південно-східний науковий інститут у Перемишлі, Львівський науково-дослідний експертно- криміналістичний центр МВС України, Полтавський університет економіки і торгівлі, Одеський національний економічний університет, Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут, Вінницький кооперативний інститут.
У доповідях та опублікованих тезах учасників конференції розглядались актуальні питання та проблеми розвитку кооперативного сектору економіки, зокрема:
- Праця Петра Бубели над розвитком кооперації Львівщини та Одещини на поч. ХХ ст. (доц. Михальський Ю. В., доц. Прокіп А. В.);
- Визначний освітньо-кооперативний діяч Денис Коренець (1875–1946) (Панкевич В. І.).

Лідер Української споживчої кооперації (COOP Україна) Ілля Гороховський увійшов до складу Правління Кооперативів Європи

Тепер наш голос буде чутно ще краще! 25 травня 2022 року відбулась Генеральна Асамблея Кооперативів Європи, яку відвідали 60 учасників з різних країн. Крім традиційних питань порядку денного підіймалося питання війни в Україні та її вплив на європейські компанії.

Українська кооперація почула на свою адресу багато теплих і підбадьорливих слів та відчула міцну підтримку. Представники Кооперативів Європи пообіцяли і надалі сприяти й підтримувати дії щодо відбудови кооперативного руху, надання гуманітарної та фінансової допомоги українській кооперації.
Одним з важливих пунктів порядку денного стали проміжні вибори до Ради Кооперативів Європи. За результатами голосування до Ради було обрано Іллю Гороховського – голову правління Укркоопспілки, Нетту Кедем – генерального директора Kibbutz Movement з Ізраїля, Софі Кєллін – генерального директора HSB зі Швеції та Астрі Ліланд – представницю Національної федерації сільськогосподарських кооперативів з Норвегії.
Нова Рада працюватиме над широким колом завдань. Її учасники просуватимуть кооперативи в міжгрупі Європарламенту з питань малого та середнього бізнесу, братимуть участь у зустрічах, організованих Генеральним директоратом щодо Акту з питань малого бізнесу для Європи та з іншими відповідними європейськими міжгалузевими бізнес-організаціями. У межах цих мереж вони виступатимуть за створення рівних умов роботи для кооперативів і інших форм бізнесу, реагуватимуть на транснаціональні виклики, які впливають на правове та бізнес-середовище, в якому кооперативи розвивають свою діяльність.

Участь у зустрічі з кооператорами Польщі, Індії та Південної Кореї

9 травня 2022 року за сприяння Національної кооперативної ради Республіки Польща (Krajowa Rada Spółdzielcza) відбулася зустріч делегації Укркоопспілки (СООР Україна) у складі Голови Правління І. Л. Гороховського та голови Наукового товариства молодих вчених університету, доцента М. І. Голинської з представниками Індії (Indian farmers fertilizer cooperative limited) та Південної Кореї (NACF (National Agricultural Cooperative Federation).

Україна мужньо протистоїть російській агресії майже 80 діб. Цивілізовані країни світу згуртувались для підтримки України та українців. Польща – одна із тих країн, яка із перших днів вторгнення активно підтримує нашу країну у боротьбі із російським агресором, взяла на себе левову частку турбот про мільйони наших переселенців.  А кооператори Польщі активно підтримують українську кооперацію.
Завдяки ефективній роботі форуму було обговорено ряд важливих питань щодо підтримки та допомоги СООР України, налагодження сьогоднішньої співпраці та майбутнього партнерства. Голова Правління І. Гороховський також обговорив з учасниками зустрічі питання адресної допомоги споживчій кооперації України. У ході зустрічі пан Мечислав Гродзький, президент Національної кооперативної ради Польщі, підняв питання доцільності членства та загалом, права бути членом міжнародних кооперативних об’єднань кооперації росії та виключення її зі складу цих організацій. І. Гороховський висловив свою беззастережну підтримку цієї ініціативи. Тож наші колеги з Азії та Індії із перших вуст почули позицію СООР України та пообіцяли обговорити це питання, після повернення, у своїх країнах та регіонах. Кооператори Польщі того ж дня звернулися до Міжнародного кооперативного Альянсу із закликом вивести зі складу усіх його регіональних та секторних об’єднань кооперації росії та білорусі, а у разі ігнорування пропозиції, самим вийти зі складу зазначених організацій.

Звернення Міжнародного кооперативного альянсу стосовно війни в Україні

Міжнародний кооперативний альянс підтримує кооператорів у всьому світі, виражаючи стурбованість війною в Україні та солідарність з усіма, хто постраждав від неї, де б вони не жили. Як зазначили Кооперативи Європи у нещодавньому зверненні, кооперативний рух є рухом «інтенсивної співпраці, спільного розуміння та взаємної поваги», і в той же час співпраця спирається на «стабільну міжнародну спільноту, засновану на правилах і принципах, які не мають підриватися». Тому ми засуджуємо застосування збройних сил проти цивільного населення і закликаємо міжнародне співтовариство встановити мир і виступати на підтримку дипломатичних рішень, щоб запобігти стражданням мільйонів невинних людей.

Конфлікт, як і ті збройні конфлікти, що відбуваються в інших місцях планети, створив гуманітарну кризу, яка нас мобілізує.
МКA працює над об’єднанням кооперативів по всьому світу, які можуть запропонувати допомогу та підтримку в час, коли це більш за все необхідно. Ми заохочуємо інших приєднуватись до нас у ціх життєво важливих зусиллях, спрямованих на полегшення страждань українського народу.
Виступаючи за негайне припинення насильства в Україні, ми продовжуємо закликати уряди, міжнародні організації та організації громадянського суспільства будувати позитивний глобальний порядок денний в інтересах досягнення миру на основі співпраці.
Ми підтверджуємо, що конфлікти виникають через незадоволені людські потреби та прагнення. Кінцевою метою кооперативів є задоволення основних людських потреб і прагнень. Кооперативи діють заради кращого, більш інклюзивного, більш стійкого та процвітаючого майбутнього на загальне благо.

Аріель Гуарко
Президент МКА

Звернення Правління Укркоопспілки

Шановні Колеги - кооператори!

Сьогодні не час для слів, а час для дій, тож, дуже стисло означимо стан справ у нашій спільноті.
Керівництво Укркоопспілки залишається і продовжує працювати в Києві. Здійснюємо координацію підприємств і організацій, відновлюємо ланцюги взаємодії там, де війна зруйнували будь-які процеси. Бомбосховища та свист ракет за 7 днів стали нашої буденністю.
В унісон із Президентом України у ці дні ми вели роботу із міжнародними кооперативними організаціями з метою сформувати позицію суспільства у різних країнах Європи щодо нашого вступу в Євросоюз. Зробили відповідні звернення і маємо потужну підтримку з боку наших колег.
Вся міжнародна кооперативна спільнота підтримує нас, готова вести інформаційну роботу з громадською думкою та посадовими особами своїх країн, а згодом - брати безпосередню участь у відновленні нашої інфраструктури, яка зазнає ворожого удару.
По всій Україні споживча кооперація посилила до надзвичайного режиму виробництво хліба та докладає надзусилля аби на полицях магазинів були товари першої необхідності. В сотнях населених пунктів були перебої у роботі мережевих магазинів, тож кооперація мала передбачити і надати споживачеві все необхідне. Тож знаходили місцевих постачальників, нові формати закупки товарів і сировини для виробництва.
Організації, учбові установи споживчої кооперації приймають біженців у своїх приміщеннях. Шукають шляхи забезпечення їх найнеобхіднішим.
Тисячі чоловіків у ці дні прийшли до лав територіальної оброни і ми надали приміщення для їхніх потреб.
Підприємства, цехи готують обіди та доставляють на потреби тероборони.
Здійснюється збір коштів на потреби Захисників України.
Перелічувати можна довго. Сьогодні найголовніше, що ми живі, мобілізовані, кожен максимально включений у процес боротьби із агресором. Споживча кооперація, весь український народ непереможні.
Слава Україні!

Правління Укркоопспілки

Підвищення кваліфікації викладачів закладів вищої освіти системи споживчої кооперації України

27 січня 2022 року відбулася перша лекція авторського курсу «Розвиток креативного потенціалу» д.е.н., проф. Ірени Свидрук в межах підвищення кваліфікації викладачів закладів вищої освіти системи споживчої кооперації України. Лекція відбулася  у режимі Zoom-конференції.

Лектором були передані щирі вітання від керівництва та трудового колективу Львівського торговельно-економічного університету всім колегам Чернівецького кооперативного фахового коледжу економіки і права!
Ректорат Університету притримується думки, що пройшов час, коли викладач міг надиктувати текст лекції, а на наступному занятті просто ставити завдання здобувачу вищої освіти переказати цей текст. Треба йти в ногу з часом, а ще краще, на випередження і здобувати знання, котрі будуть основою для оволодіння майбутньою професією.
Отже, актуальність розвитку та опанування креативних технологій навчання студентів, роботи з аудиторією, формування мотивів до навчання у відповідності до потреб студентів, працедавців, сьогодення та майбутнього, є значною. Основною метою лекції «Креативні підходи до активізації навчального процесу, як приклад практичного значення розвитку креативного потенціалу» став розвиток креативного потенціалу викладачів для покращення навчального процесу.

Детальніше – у форматі pdf.

З Новими 2022 роком та Різдвом Христовим!

Шановні кооператори, дорогі друзі!

Правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств та Центральний комітет профспілок працівників споживчої кооперації України сердечно вітають Вас із прийдешніми Новими роком та Різдвом Христовим!
Ці свята особливі. Традиційно кожен оглядається на рік, що минає, аналізує пройдений шлях і в особистому, і в професійному житті. А ще прийнято не ображатися на час, що минув, хоч яким би він важким не був для кожного з нас, для країни, для світу. Тому просто проведемо 2021-ий і подякуємо за усе, що було, через що пройшли, чого досягнули. Переконані, що у кожного нашого працівника, колеги цей перелік буде вагомим. І хоч як нас не пригнічували наслідки пандемії корноваірусу, локдауни, нестабільність, система споживчої кооперації продовжує розвиватися. У кожному колективі намагалися зберегти робочі місяця, знаходили резерви на розвиток – відкриття нових магазинів, втілення новітніх технологій, шукали нові ідеї та шляхи їх втілення.

Детальніше – у форматі pdf.

У 2022 році Україну відвідає лідер Міжнародного кооперативного альянсу, щоб перейняти досвід COOP Україна в освітній сфері

У 2022 році Україну відвідає член правління Міжнародного кооперативного альянсу (МКА) доктор Оноре Філхо, щоб перейняти досвід COOP Україна в освітній сфері. Візит лідера МКА заплановано на початок року. Про це повідомили в прес-службі COOP Україна 22 грудня 2021 р.

«Приємно відзначити, що українська кооперація була ініціатором ідеї створення проекту, який в перспективі мав би консолідувати багатий освітній досвід кооперативного руху по всій планеті та наочно ілюстрував реалізацію на ділі  п‘ятого кооперативного принципу, який стосується освіти, професійної підготовки й інформації», – зазначив голова Правління Укркоопспілки (COOP Україна) Ілля Гороховський.
Під час свого виступу на Генеральної асамблеї Міжнародного кооперативного альянсу у Кігалі, Руанда, Ілля Гороховський виніс пропозицію щодо створення в рамках цієї організації органу, який би опікувався кооперативною освітою, узагальнював і розповсюджував найкращій досвід, сприяв покращенню комунікації й обміну інформацією, ідеями, методологіями, навиками та практиками, професорами та студентами. «Президенту МКА Аріелю Гуарко сподобалася ця ідея, і як результат – іде активна робота зі створення Галузевого комітету з кооперативної освіти в структурі МКА», – розповів Ілля Гороховський.
У рамках цього проекту член Правління Укркоопспілки, директор Навчально-методичного центру Укоопспілки «Укоопосвіта» Лідія Войнаш взяла участь у підготовці документального фільму про кооперативну освіту в системі споживчої кооперації України, який був презентований на Всесвітньому кооперативному конгресі в Сеулі 1 грудня цього року. Також результатом цього проекту стане візит до України члена правління МКА доктора Оноре Філхо, щоб вивчити та перейняти досвід COOP Україна в освітній сфері.

Детальніше – у форматі pdf.

Участь в міжнародному дослідженні кооперативної ідентичності

В межах проведення 33-го Всесвітнього кооперативного конгресу (м. Сеул, 1-3 грудня 2021 р.), який із затримкою на рік відзначає 125-річчя Міжнародного кооперативного альянсу (МКA) та 25-ту річницю Заяви МКA про кооперативну ідентичність, затверджену 31-м Всесвітнім кооперативним конгресом у 1995 році в Манчестері, було організовано дослідження кооперативної ідентичності в умовах поточної кризи та подальшої постпандемічної фази. Центр кооперативної науки та освіти ЛТЕУ прийняв участь у дослідницькій паралельній сесії 1.3 «Вивчення кооперативної ідентичності через освітні можливості».

В межах дослідження було підготовлено і надіслано фахівцям МКА розгорнутий документ щодо підтримки кооперативної ідентичності в ЛТЕУ, який містив відповіді на такі питання:
- Яку користь отримують керівники кооперативів і громади від роботи вашого закладу в напрямку розвитку освіти?
- Як, на вашу думку, освіта може зміцнити кооперативну ідентичність?
- Яким чином кооперативи і уряд можуть підтримувати і сприяти кооперативній освіті?
- Як кооперативна освіта може допомогти суспільству у досягненні Цілей сталого розвитку?
Досвід ЛТЕУ свідчить, що кооперативна освіта може мати значний вплив на формування кооперативної ідентичності, особливо для молоді. В нашому університеті проводяться заходи, спрямовані на зміцнення кооперативних цінностей та ідентичності за різноманітними напрямами, які були узагальненні у проведеному дослідженні.

Детальніше про дослідницьку конференцію в межах 33-го Всесвітнього кооперативного конгресу – у форматі pdf.

Підписано договір про співпрацю з Спілкою споживчих товариств Львівської області

17 листопада 2021 року було підписано договір про співпрацю між Львівським торговельно-економічним університетом та Спілкою споживчих товариств Львівської області

Предметом договору є розвиток двосторонньої співпраці у сфері наукових та прикладних досліджень та виконання Університетом науково-дослідної теми для Споживспілки «Стратегічні напрями розвитку кооперативної торгівлі Львівщини: соціально-економічні орієнтири та моделі». Співпраця, яка передбачається між сторонами договору, стосується:
- співробітництва при виконанні науково-дослідної теми;
- залучення фахівців сторін до участі у розробці і використанні регіональних проектів і програм розвитку торгівлі;
- участі представників партнерів в організовуваних сторонами наукових конференціях та інших комунікативних заходах;
- підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів університету;
- проходження практик здобувачами вищої освіти тощо.

Профорієнтаційна онлайн-зустріч зі студентами Мукачівського кооперативного коледжу

15 листопада 2021 року відбулася профорієнтаційна зустріч кафедри економіки із здобувачами вищої освіти Мукачівського кооперативного фахового коледжу бізнесу.

Завідувач кафедри економіки, професор Міценко Н.Г. представила студентам коледжу спеціальність "Економіка" та освітньо-професійну програму "Міжнародна економіка", наголосивши на важливості розвитку зовнішньоекономічної діяльності суб'єктів господарювання в умовах євроінтеграції.
Гарант освітньо-професійної програми "Бізнес-економіка", професор Ковтун О.І. запросив студентів до набуття компетентностей ведення ефективного бізнесу, ознайомив присутніх з особливостями програми та її освітніми складовими.
Заступник завідувача кафедри з практичної підготовки та профорієнтаційної роботи, доцент Воронко О.С. звернула увагу на високий рівень професорсько-викладацького складу кафедри, практичну компоненту підготовки фахівців та перспективи їх працевлаштування.
Викладачі відповіли на всі запитання, що виникли у запрошених гостей.

Засідання Ради ректорів і директорів ВНЗ споживчої кооперації України

8 листопада 2021 року представники університету у складі ректора, професора П.О. Куцика, першого проректора, професора М.Ю. Барни, проректора з наукової роботи, професора Б.Б. Семака взяли участь у засіданні Ради ректорів і директорів вищих навчальних закладів споживчої кооперації України.

Головуючий засідання – Голова Ради ректорів і директорів вищих навчальних закладів споживчої кооперації України, професор П.О. Куцик.
Про результати прийому до кооперативних закладів вищої та фахової передвищої освіти у 2021 році і завдання щодо проведення профорієнтаційної роботи доповіла  директорка Департаменту кадрової політики, освіти і науки Укркоопспілки, директорка НМЦ “Укоопосвіта”, к.е.н. Лідія Войнаш.
Сторонами проведено аналіз результатів комплектування студентів Вищого навчального закладу “Полтавський університет економіки і торгівлі” та Львівського торговельно-економічного університету за інтегрованими навчальними планами та заходи щодо удосконалення профорієнтаційної роботи з випускниками коледжів у зв’язку зі змінами обсягів освітніх програм бакалаврів (доповідачі: ректор Вищого навчального закладу “Полтавський університет економіки і торгівлі”, професор Олексій Нестуля; ректор Львівського торговельно-економічного університету, професор Петро Куцик).

Детальніше – у форматі pdf.

Профорієнтаційна зустріч у Чернівцях

20 вересня 2021 року доцент кафедри фінансів, економічної безпеки, банківської справи та страхового бізнесу Мединська Т.В. провела профорієнтаційну зустріч у Чернівецькому кооперативному фаховому коледжі економіки та права з випускниками спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».

Під час зустрічі, студенти коледжу ознайомлені з правилами прийому до університету, особливостями та перевагами навчального процесу, забезпеченням навчальних дисциплін дистанційними курсами, перспективами участі у міжнародних програмах мобільності у європейських навчальних закладах-партнерах університету.

Візит ректора Кооперативно-торгового університету Молдови

9 серпня 2021 року до університету завітала ректор Кооперативно-торгового університету Молдови, професор Лариса Афанасіївна Шавга, де провела зустріч з ректором університету професором П.О. Куциком.

Під час зустрічі, сторонами продовжено дію договору про співпрацю, який передбачає спільне проведення наукових конференції та інших форумів, написання монографій, обмін студентами, підвищення кваліфікації викладачів тощо.
По завершенні зустрічі, Петро Олексійович презентував останні науково-методичні доробки професорсько-викладацького складу та ознайомив з матеріально-технічною базою університету.

Міжнародний день кооперативів 2021

3 липня 2021 року кооперативна громадськість світу та України відзначає свято усіх кооператорів, що започатковане Міжнародним кооперативним альянсом ще у 1922 році, та вже 26-й рік святкується під егідою Організації Об’єднаних Націй. Нині це свято відзначається під девізом МКА «Відбудовувати краще разом» («Rebuild better together»), відзначаючи внесок кооперативів у світову боротьбу з наслідками пандемії COVID-19.

Свої вітання українській кооперативній спільноті з нагоди свята надіслали Голова Правління Укркоопспілки Ілля Гороховський та Голова ЦК Профспілки працівників споживчої кооперації України Володимир Левицький.

Детальніше – у форматі pdf.

Вітання Правління Укркоопспілки з нагоди ювілею Університету

Шановні викладачі, співробітники та студенти!

Правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств та Центральний комітет Профспілки працівників споживчої кооперації України щиро вітають вас зі знаменним ювілеєм – 205-річницею з часу заснування найстарішого торговельно-економічного закладу вищої освіти України та Центральної й Східної Європи – Львівського торговельно-економічного університету!
205-років діяльності – переконливе свідчення його успіхів у вихованні багатьох поколінь громадсько-політичних діячів, кваліфікованих фахівців у різних сферах економіки, кооперації та торгівлі. Від усієї душі зичимо вам і вашим рідним миру, щастя, міцного здоров’я, добра, злагоди, щедрої долі та подальших успіхів у ваших наукових звершеннях! Нехай це величне свято додасть всім вам впевненості, а плідна ваша праця буде запорукою щасливого майбутнього університету!
Ілля ГОРОХОВСЬКИЙ, Голова Правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств
Володимир ЛЕВИЦЬКИЙ, Голова ЦК Профспілки працівників споживчої кооперації України

Заслужені відзнаки Укркоопспілки з нагоди ювілею Університету

З нагоди ювілею 205-ї річниці з часу заснування Львівського торговельно-економічного університету, який відзначається 3 червня 2021 р., заслужені відзнаки від Укркоопспілки отримали викладачі університету.

Почесні відзнаки вручено:

Трудову відзнаку Укркоопспілки “Знак Пошани”:
- Котусі Олександру Степановичу, професору, декану юридичного факультету;
- Міщуку Ігорю Пилиповичу, професору, завідувачу кафедри підприємництва, торгівлі та логістики;
- Лебединець Вірі Тарасівні, доценту кафедри товарознавства, технологій і управління якістю харчових продуктів.

Почесну грамоту Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств:
- Бачинському Василю Івановичу, професору кафедри обліку, контролю, аналізу та оподаткування;
- Костенку Анатолію Васильовичу, завідувачу кафедри комп’ютерних наук.

Грамоту Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств:
- Артищук Ірині Володимирівні, доценту кафедри комп’ютерних наук.
- Шалеві Олександрі Іванівні, доценту кафедри підприємництва, торгівлі та логістики.
- Середі Сергію Анатолійовичу, доценту кафедри підприємництва, торгівлі та логістики.

Науково-практична конференція студентів закладів Укркоопспілки

11 травня 2021 року на базі університету, а 17 травня 2021 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі, відбулася ХVІІІ науково-практична конференція студентів закладів вищої та фахової передвищої освіти Укркоопспілки на тему “Інноваційні процеси і їх вплив на ефективність діяльності підприємства”, на якій було обговорено питання розвитку вітчизняної економіки та розглянуті проблеми подальшого її реформування на основі запровадження інновацій у діяльність вітчизняних підприємств різних сфер діяльності.

Організатор заходу – Навчально-методичний центр “Укоопосвіта” Всеукраїнської спілки споживчих товариств.
Через карантинні обмеження, викликані пандемією COVID-19, конференція відбулася в режимі онлайн, проте науковий форум викликав  жвавий інтерес у студентів закладів вищої та фахової передвищої освіти системи споживчої кооперації України. Свої роботи для участі у конференції подали 78 студентів, котрі представляли всі освітні установи системи споживчої кооперації. Зокрема, на конференції у Львівському торговельно-економічному університеті було представлено 37 робіт, а у Полтавському університеті економіки і торгівлі – 39 робіт. З цієї кількості понад 30 учасників виступили з доповідями в онлайн.
Відкрила науковий форум вітальним словом член Правління Укркоопспілки, директор Департаменту кадрової політики, освіти і науки, директор НМЦ “Укоопосвіта”, к.е.н. Л. Г. Войнаш.  У своєму вітальному слові ректор університету, професор П. О. Куцик привітав учасників конференції та побажав їм нових наукових звершень та набуття навичок і компетенцій для поглиблення своїх знань.

Детальніше – у форматі pdf.

Відзнака у всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

27 квітня 2021 року на базі Харківського державного університету харчування та торгівлі відбулася в режимі онлайн підсумкова науково-практична конференція (захист робіт претендентами на перемогу) ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка та управління у сфері торгівлі».

На розгляд галузевої конкурсної комісії було подано 75 студентських наукових робіт від 91 учасника з 32 закладів вищої освіти.
На конкурс було представлено наукові роботи студентів університету спеціальності «Економіка» Валерії Оласюк на тему  «Стратегія зростання товарообороту споживчої кооперації» (науковий керівник роботи:  завідувач кафедри економіки, професор Міценко Н. Г.).
За результатами конкурсу наукове дослідження Валерії Оласюк відзначене Грамотою.

Участь у розробці заходів з розвитку кооперативної молодіжної політики

У квітні 2020 р. фахівцями Центру кооперативної науки та освіти було розроблено заходи щодо удосконалення молодіжної кооперативної політики у Львівському торговельно-економічному університеті.

Одним із завдань розроблених заходів є створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації молоді в системі споживчої кооперації України та формування її свідомості на кооперативних традиціях та цінностях. Пропозиції розроблялись в межах програми заходів щодо удосконалення молодіжної політики Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки).

Детальніше – у форматі pdf.

Кооперативна тематика досліджень у Економічному збірнику Наукового товариства імені Шевченка

На початку квітня 2021 р. вийшов з друку том 3 Економічного збірника Наукового товариства імені Шевченка. Традиційно у збірнику було представлено результати досліджень на кооперативну тематику.

Зокрема, на сторінках наукового видання в розділі «Економіка підприємства та проблеми кооперації» було оприлюднено наступні статті:
- Теорія та історія кооперації в працях українських вчених (1990-2010 рр.) (Мирослав Аліман, Полтавський університет економіки і торгівлі);
- Кооперативний рух у системі економічних суспільних відносин держави (ретроспекція західноукраїнського життя 20-30 років ХХ століття й сучасність) (Валентин Вісин, Луцький національний технічний університет);
- Міжнародні звязки вітчизняної споживчої кооперації: ретроспектива 20-их рр. ХХ ст. (Тетяна Оніпко, Полтавський університет економіки і торгівлі);
Том наукових праць видано завдяки фінансовій підтримці Львівського торговельно-економічного університету, відповідальний редактор видання – голова Економічної комісії НТШ проф. Петро Куцик, відповідальний секретар – доц. Сергій Семів.

Участь у роботі Глобального молодіжного кооперативного форуму

25-26 березня 2021 року відбувся ІІ Глобальний молодіжний форум «Кооперативне підприємництво» (The Global Youth Forum – Cooperative Entrepreneurship 2021) у рамках партнерства Міжнародного кооперативного альянсу та ЄС у співпраці з Молодіжною мережею МКA. Від університету у форумі взяли участь студенти: від Інституту економіки та фінансів – Оберван Тарас та Яремчук Діана; від факультету МЕВІТ – Балцат Владислава, Білан Світлана, Якубич Емілія, Бойко Олег та Шевчук Софія; від Юридичного факультету – Пудляк Лук’ян.

Цьогоріч проведення форуму відбулося в онлайн-форматі під егідою міжнародних організацій: Європейська комісія, Міжнародний кооперативний альянс та його регіональні підрозділи, Міжнародна організація праці тощо.
На відкритті форуму до учасників з вітальним словом виступили президент МКА Аріель Гуарко та представники керівництва європейських та міжнародних інституцій. Загальна чисельність учасників на цьому заході – близько 500, а доповідачів, співдоповідачів та спікерів – понад 50.
Студенти університету завдяки участі у форумі отримали можливість пройти якісні онлайн-тренінги для вдосконалення навичок, знань та мотивації. Зокрема, в межах роботи форуму студенти університету відвідали навчальні сесії з різних тем, таких як: кооперативна ідентичність, гендерна рівність, цифрові інструменти кооперативного підприємництва, політика та багато інших. Це були нетипові онлайн-сесії, оскільки в їх межах слухачі мали можливість ділитися своїми думками, взаємодіяти та спілкуватись з учасниками дискусій з усього світу.
Окрім навчання, організатори підготували для учасників яскраве музичне та танцювальне шоу, на якому виступали артисти з усього світу.
Участь студентів університету у роботі Глобального молодіжного форуму дозволила ознайомитися з передовим досвідом і сприятиме розвитку нових ідей та інновацій у галузі молодіжного й кооперативного підприємництва.

Співпраця у науковій сфері між ЛТЕУ та Кооперативно-торговим університетом Молдови

18 березня 2021 року розпочала свою роботу Міжнародна науково-практична конференція на тему ”Economic development and research”, організована на базі Кооперативно-торгового університету Молдови науковими установами та закладами вищої освіти шести європейських країн. В межах угоди про співпрацю між кооперативними університетами – Львівський торговельно-економічний університет став активним співорганізатором та учасником цього важливого наукового заходу.

Мета форуму – розповсюдження та використання результатів наукових досліджень щодо створення стійкого та ефективного середовища для економічного розвитку в умовах постпандемії.
На пленарному засіданні конференції з вітальним словом до учасників звернувся проректор з наукової роботи університету, професор Семак Б.Б.
Викладачі та аспіранти Львівського торговельно-економічного  університету прийняли участь в роботі секцій конференції та представили свої доповіді:
˗    проф. Міщук І.П., аспіранти Марій О.Т., Гадада В.Г., Демчук С.В. – в секції "Управлінські та маркетингові стратегії в конкурентній економіці";
˗    проф. Куцик В.І., доц. Воронко О.С., асп. Лозовий Т.І. та студентка Дмитрів І.О. – в секції "Інноваційна політика організації бухгалтерського обліку, аудиту та економічного аналізу";
˗    проф. Міценко Н.Г., аспіранти Годунько Р.Б., Міщук А.І. – в секції "Тенденції та можливості розвитку торгівлі та кооперативів".
Результати та рекомендації конференції будуть відображені у збірнику доповідей учасників та представлені науковій спільноті.

Детальніше – у форматі pdf.

Студенти кооперативних навчальних закладів обговорили проблеми та перспективи розвитку бізнесу

19 лютого 2021 року на базі університету відбулася міжнародна науково-практична інтернет-конференція молодих вчених і студентів на тему “Проблеми та перспективи розвитку бізнесу в Україні”.

Організатори наукового форуму – кафедра економіки та кафедра підприємництва, торгівлі та логістики ЛТЕУ, а також Студентське наукове товариство ім. М. Туган-Барановського та Наукове товариство молодих вчених ЛТЕУ.
Співорганізатори конференції – Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації, Кооперативно-торговий університет Молдови, Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут, Вінницький кооперативний інститут, Луцький кооперативний коледж ЛТЕУ, Львівський кооперативний коледж економіки і права, Мукачівський кооперативний торговельно-економічний коледж, Рівненський кооперативний економіко-правовий коледж, Тернопільський кооперативний торговельно-економічний коледж та Чернівецький кооперативний економіко-правовий коледж.
Мета наукового заходу – формування у здобувачів вищої освіти знань, навичок, світогляду з питань економіки та управління бізнесом в умовах ринку. На конференцію представили тези понад 150 здобувачів вищої освіти та молодих вчених з 10 університетів, 2 інститутів та 11 коледжів України, Білорусі та Молдови.
Відкрив пл