Новини

Голова Наукового товариства молодих вчених доц. Голинська М. І. взала участь у зустрічі з кооператорами Польщі, Індії, Південної Кореї у Варшаві (Польща)

Членкиня товариства доц. Перепьолкіна О. О. відвідала Вроцлавський економічний університет.

Представлення звіту товариства на вченій раді університету доц. Перепьолкіною О. О.

Відвідини інтерактивного музею «Науки та інновацій» організованого учасницею товариства доц. І. Тучковською.

Гостьова лекція для аспірантів

Тренінг «Особистісний та науковий розвиток молодих вчених: постановка та досягнення цілей»

Благодійному майстер-класі від Hector Jimenez-Bravo в якому були задіяні члени товариства

Міжнародна науково-практична конференція, учасниками якої були члени товариства

Секційне засідання "Економіка та підприємництво"

Секційне засідання "Бухгалтерський облік, аудит, аналіз та оподаткування"

Засідання секції "Фінанси, банківська справа та страхування"

Засідання секції «Менеджмент»

Міжсекційне засідання вчених юридичного факультету

Міжсекційне засідання факультету товарознавства, управління та сфери обслуговування

Cекційне засідання «Туризм та готельно-ресторанна справа»

Секційні засідання на факультеті міжнародних економічних відносин та інформаційних технологій

Участь голови товариства доц. Голинської М. І. у науковій конференції студентів “Сучасні напрями розвитку економіки, підприємництва, технологій та їх правового забезпечення”

Захист звітів аспірантів з педагогічної практики

Захист педагогічної практики аспіранта на кафедрі підприємництва, торгівлі та логістики

Обговорення освітньо-наукової програми "Економіка" з аспірантами та випускниками аспірантури

Голова товариства виступила на Генеральній Асамблеї ICA спільно з головою COOP Україна в Севільї (Іспанія)

Здобутки Наукового товариства молодих вчених університету

19 травня 2022 року на засіданні вченої ради заслухано звіт про роботу Наукового товариства молодих вчених університету, який презентувала колишня голова товариства, доцент О.О. Перепьолкіна.  

У виступі доповідач відзначила, що у роботі Товариства досягнуто вагомих результатів:
1)    Наукове товариство молодих вчених є організатором щорічного засідання круглого столу, де доповідаються результати найбільш актуальних досліджень. Зокрема, 28 квітня 2022 р. було проведено засідання круглого столу на тему: “Розвиток економіки, підприємництва та права: виклики сьогодення”, участь в якому взяли викладачі та аспіранти ЛТЕУ;
2)     відбувається тісна співпраця з радами молодих вчених, здійснюється активна участь у міжнародних науково-практичних конференціях молодих учених, у всеукраїнських форумах студентів, аспірантів та молодих учених. Зокрема, 29 вересня 2021 р. Наукове товариство молодих вчених ЛТЕУ взяло участь в роботі ІІ Всеукраїнського Форуму рад молодих учених, де відбулося затвердження моделі регіональної (територіальної) програми науково-технічного розвитку та рекомендацій щодо подальшого впровадження її в регіонах України. Участь у Форумі взяли понад 900 молодих вчених, які обговорювали та вирішували актуальні питання становлення та професійного розвитку науковців. Під час заходу також було презентовано інноваційні проєкти та ініціативи від молодих вчених України;
3)     здійснюється активна співпраця з радами молодих вчених Львівської області. Так, 10 лютого 2022 р. відбулася Регіональна зустріч Рад молодих учених Львівщини, в якій взяли участь представники закладів вищої освіти та наукових установ, серед яких Наукове товариство молодих вчених ЛТЕУ. На зустрічі було презентовано ініціативу РМВ при МОН щодо створення та засад функціонування Офісу підтримки вченого, обговорено проблеми, пов’язані з підтримкою наукової та науково-технічної діяльності в країні, комерціалізацією та впровадженням/масштабуванням розробок;
4)     Наукове товариство молодих вчених університету долучається до організації конференцій, зокрема виступило співорганізатором міжнародної науково-практичної конференції молодих учених і студентів “Проблеми та перспективи розвитку бізнесу в Україні”, яка проводилася у ЛТЕУ 25 січня 2022 р. На конференцію представили тези понад 200 здобувачів вищої освіти та молодих вчених з 16 університетів, 3 інститутів та 12 коледжів України, Білорусі, Молдови та Латвії;
5)     Наукове товариство молодих вчених університету є активним учасником науково-практичних семінарів, вебінарів, аспірантських зустрічей, тренінгів, зокрема, 2 грудня 2021 р. члени товариства взяли участь в семінарі “Популяризація здобутків молодих вчених у науковому просторі”, 29 березня 2022 р. – у вебінарі ”Гранти для молодих вчених, аспірантів, науковців, представників бізнесу та NGO”.
6)     тісною є співпраця з Західноукраїнським науковим центром НАН України. Відбуваються участі у нарадах, зустрічі з представниками владних структур, де обговорюються питання залучення молодих вчених Львівщини до співпраці у напрямі розвитку регіону;
7)     наукове товариство молодих вчених Університету долучається до громадських ініціатив, зокрема, молоді науковці взяли участь в освітньо-інноваційному проєкті “Книга захиснику”; у формуванні “Літопису здобутків молодих вчених за 30 років незалежності”; у популяризації проєкту Зимової онлайн-школи волонтерства для молодих вчених, де цього року вивчалися законодавчі, організаційні, соціальні та психологічні аспекти волонтерської діяльності, свідомого громадянства та соціальної відповідальності. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну молоді вчені ЛТЕУ активно займаються волонтерством. Товариство долучилося до підписання Відкритого листа української академічної спільноти до Європейської спільноти задля збереження академічних цінностей під час війни, та Відкритого листа до світової наукової та академічної спільноти з закликом блокування грантових, академічних та інших можливостей для РФ;
8)     вагомими є здобутки молодих вчених у налагодженні підтримки професійних контактів і культурних зв’язків з науковими, освітніми, професійними організаціями інших країн. Так, за сприяння польських колег (Krajowa Rada Spółdzielcza) 09 травня 2022 р. відбулась зустріч з представниками Індії (Indian farmers fertilizer cooperative limited) та Кореї (NACF (National Agricultural Cooperative Federation), участь в якій взяла доц. М. І. Голинська, яка є членом Міжнародного кооперативного альянсу; завдяки ефективній роботі було обговорено ряд важливих питань підтримки Укоопспілки, налагодження сьогоднішньої співпраці та майбутнього партнерства. В рамках проєкту академічної мобільності Erasmus+ доц. О. О. Перепьолкіна у складі делегації університету 10-13 травня 2022 р. відвідала Економічний Університет у Вроцлаві, де учасники пройшли різноманітні тренінги та воркшопи. Окрім цього відбулася зустріч з керівництвом приймаючого університету, під час якої обговорили поточну ситуацію в Україні, плани щодо активізації наукової та дослідницької діяльності у післявоєнний період, досягнуто домовленості про конкретні напрями спільних наукових досліджень.

Обрано нового голову наукового товариства молодих вчених

28 квітня 2022 року в університеті відбулися Загальні збори Наукового товариства молодих вчених.  

Розпочалися збори зі звіту доц. Перепьолкіної О. О. та підведенням підсумків свого перебування на посаді голови товариства. За результатами заслуханої інформації присутні позитивно оцінили результати діяльності Товариства під головуванням Олени Олександрівни та подякували їй за плідну роботу.
Після затвердження звіту, для обрання на посаду голови наукового товариства молодих вчених запропоновано кандидатуру доц. Голинської М. І., яку шляхом відкритого голосування підтримано одноголосно.
На завершення зборів, присутні привітали Мар’яну Ігорівну та побажали їй подальших наукових успіхів.

Розвиток економіки, підприємництва та права: виклики сьогодення

28 квітня 2022 року в університеті відбулося засідання круглого столу на тему “Розвиток економіки, підприємництва та права: виклики сьогодення”, організатором якого виступило Наукове товариство молодих вчених університету.

Відкрили засідання вітальним словом ректор, проф. Куцик П. О. та проректор з наукової роботи, проф. Семак Б. Б. У своїх виступах доповідачі підкреслили важливу роль молодих вчених у розвитку сучасної науки, наголосили на актуальності тематики заходу.
На форумі виступили доповідачі. Зокрема, аспірант спеціальності “Облік та оподаткування” Грищенко Остап Володимирович з дослідженням на тему “Підготовка та аудит консолідованої фінансової звітності: теорія, методика, організація”. У доповіді окреслено основні теоретичні та методологічні аспекти підготовки консолідованої фінансової звітності, охарактеризовано засади її якісного аудиту.
Аспірантка спеціальності “Економіка” Трофименко Катерина Володимирівна представила доповідь на тему “Пріоритети політики диверсифікації діяльності в умовах сьогодення”. В доповіді розкрито принципові аспекти визначення стратегії диверсифікації, роль материнського бізнесу, стратегічні альтернативи ухвалення рішень, особливості вертикальної та горизонтальної диверсифікації.
Доц. кафедри товарознавства, митної справи та управління якістю Попович Наталія Ігорівна представила доповідь на тему “Використання матеріалів у контексті холістичної концепції взуття”. У доповіді наводилася характеристика досліджуваних зразків, висвітлювалася проблематика мінімізації навантаження на навколишнє середовище.
У доповіді к.е.н., ст. викладача кафедри економіки Петрук Інни Павлівни “Антикризове управління регіональним розвитком” здійснено обґрунтування концептуальної моделі антикризового управління регіональним розвитком, презентовано алгоритм формування ефективної системи антикризового управління регіональною економікою у конкурентному середовищі.
У доповіді доц. кафедри теорії держави і права Голинської Мар’яни Ігорівни на тему “Топ-10 навичок фахівця-юриста” охарактеризовано ключові навички, якими повинні володіти сучасні фахівці, в тому числі й фахівці-юристи, окрему увагу присвячено поняттю емоційного інтелекту.
Презентовані доповідачами результати досліджень жваво обговорювалися учасниками круглого столу, стали підґрунтям для плідної наукової дискусії.

Вебінар "ГРАНТИ для молодих вчених, аспірантів, науковців, представників бізнесу та NGO"

29 березня 2022 р. члени Ради молодих вчених, а також аспіранти ЛТЕУ та їхні наукові керівники, взяли участь у вебінарі "ГРАНТИ для аспірантів, науковців, представників бізнесу та NGO".
Спікером вебінару стала Мар’яна Кобеля-Звір – експертка у сфері залучення грантових коштів, директорка консалтингової компанії "Центр розвитку "ЧАС ЗМІН", засновниця-тренерка Школи з написання грантових проєктів "ЧАС ЗМІН" та авторка  YouTube-каналу ЧАС ЗМІН (єдиного в Україні каналу про гранти, можливості, проєкти), фасилітатор програми "Active Citizens" BRITISH COUNCIL, експертка Українського Культурного фонду, запрошена спікерка Торгово-промислової палати України та Дія.Бізнес.
Під час вебінару та його обговорення учасники отримали інформацію:

 • що таке грант і чому його не треба повертати;
 • хто, скільки і на що може отримати грант;
 • скільки коштів грантової допомоги можна отримати від донорів;
 • чи реально виграти грант за місяць?
 • яким має бути проєкт, щоб виграти грант;
 • де шукати інформацію про грантові пропозиції.

Учасники вебінару рекомендували вивчення здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти навчальної дисципліни "Методика та стратегія залучення грантових ресурсів".

Регіональна зустріч Рад молодих вчених Львівщини

10 лютого 2022 р. відбулася Регіональна зустріч Рад молодих вчених Львівської області. Наукове товариство молодих вчених ЛТЕУ представляла його голова доц. Перепьолкіна О. О.
На зустрічі було презентовано ініціативу РМВ при МОН щодо створення та засад функціонування Офісу підтримки вченого, обговорено проблеми, пов’язані з підтримкою наукової та науково-технічної діяльності в країні, комерціалізацією та впровадженням/масштабуванням розробок. Окрема увага учасників зустрічі була зосереджена на можливостях і викликах у діяльності рад молодих вчених та молодих вчених зокрема.

Наукове обговорення проблем та перспектив розвитку бізнесу в Україні

25 січня 2022 року на базі університету відбулася II міжнародна науково-практична конференція молодих вчених і студентів "Проблеми та перспективи розвитку бізнесу в Україні", ініціаторами проведення якої виступили кафедра економіки та кафедра підприємництва, торгівлі та логістики, а також Студентське наукове товариство ім. М. Туган-Барановського та Наукове товариство молодих вчених університету.
Співорганізатори конференції - Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації, Кооперативно-торговий університет Молдови, Хмельницький національний університет, Університет ім. Альфреда Нобеля, Одеський національний економічний університет, Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут, Вінницький кооперативний інститут, Луцький кооперативний фаховий коледж ЛТЕУ, Львівський кооперативний фаховий коледж економіки і права, Мукачівський кооперативний фаховий коледж бізнесу, Рівненський кооперативний економіко-правовий фаховий коледж, Тернопільський кооперативний фаховий коледж, Чернівецький кооперативний фаховий коледж економіки і права
Мета заходу – формування у здобувачів вищої освіти знань, навичок, світогляду з питань економіки та управління бізнесом в умовах ринку.
На конференцію представили тези понад 200 здобувачів вищої освіти та молодих вчених з 16 університетів, 3 інститутів та 12 коледжів України, Білорусі, Молдови та Латвії.
Відкрили пленарне засідання конференції вітальним словом ректор університету, проф. Куцик П. О., проректор з наукової роботи Білоруського торгово-економічного університету споживчої кооперації, доц. Багрянцева Є. П., в.о. ректора Вінницького кооперативного інституту, доц. Колотій С. В., голова Наукового товариства молодих вчених ЛТЕУ, доц. Перепьолкіна О. О.

Старт тренінгового проєкту «GrantWriter» для молодих учених

Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України анонсує старт реєстрації учасників у тренінговому проєкті «GrantWriter».
Головна мета проєкту «GrantWriter» – підтримка молодих учених у питаннях науково-дослідницької діяльності, підвищення рівня обізнаності молодих вчених щодо написання грантових заявок та активне залучення молодих вчених до участі у всеукраїнських та міжнародних грантових програмах.
До участі запрошуються молоді вчені самоврядних молодіжних організацій, закладів вищої освіти та наукових установ усіх форм власності, які фахово займаються науковою діяльністю віком до 35 років (до 40 років – для докторів наук).
На серії тренінгів проєкту «GrantWriter» буде розглянуто особливості написання та заповнення грантових заявок, у тому числі проєктів наукових робіт та науково-технічних розробок, а саме: обґрунтування актуальності та проблематики дослідження, його мети та основних завдань, опис основних підходів та методів, а також етапів виконання проєктів. Особливу увагу буде зосереджено на написанні анотацій та складанні фінансового обґрунтування витрат на проведення досліджень.
Для участі у тренінговому проєкті слід пройти реєстрацію за посиланням https://goo.su/9g4I
Тренінги проходитимуть в офлайн форматі з 3 по 6 лютого 2022 р.
Місце проведення: НОТ «Політехнік-2», Львівська область, Стрийський район, смт Славське, вул. І. Франка, буд. 49.
Важливо! Для участі у заході необхідна наявність “зеленого” COVID-сертифіката або сертифіката про одужання (оформлений на порталі “Дія” COVID-сертифікат на підставі одужання, чинний 105 днів з моменту встановлення діагнозу).
Участь у тренінгах проекту «GrantWriter» безкоштовна. Учасники та учасниці самостійно сплачують вартість транспортних витрат та проживання.
Дедлайн подачі заявок: 20.01.2022 року.
Модератор проєкту – Вікторія Лемещенко-Лагода,
v.lemeshchenkolagoda@gmail.com

Підсумковий звіт Наукового товариства молодих вчених університету

30 грудня 2021 року відбулися збори членів Наукового товариства молодих вчених університету, на якому підведені підсумки роботи у 2021 році.
Відкрив захід проректор з наукової роботи, проф. Семак Б.Б., який привітав аспірантське поповнення Наукового товариства молодих вчених університету.
Зі звітом про основні напрямки, здобутки молодих вчених та підсумки роботи Наукового товариства у 2021 році виступила його голова, доцент Олена Перепьолкіна. Вона також  представила план роботи Наукового товариства на наступний 2022 рік та запросила присутніх долучатися не лише до наукових заходів, а й до соціальних ініціатив Наукового товариства, розвивати культуру волонтерства та активного громадянства, формувати soft skills молодого вченого.
В обговоренні звіту прийняли участь викладачі (Христина Кузьма, Оксана Осінська) та аспіранти (Олена Цвек, Андрій Міщук, Остап Грищенко, Катерина Трофименко).
На зборах виступили гаранти освітньо-наукових програм підготовки здобувачів ступеня "доктор філософії" (зі спеціальності "Економіка" - проф. Міценко Н.Г., зі спеціальності "Облік та оподаткування" - проф. Воронко Р.М., зі спеціальності "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" - проф. Міщук І.П.), які наголосили на важливості діяльності Наукового товариства молодих вчених під час підготовки до акредитації освітньо-наукових програм.

Зимова школа волонтерства для молодих учених

Рада молодих учених при Міністерстві освіти та науки України оголошує набір учасників до зимової он-лайн Школи волонтерства для молодих учених в рамках реалізації проєкту British Council «Активні громадяни» спільно з ГО «Міжнародна фундація розвитку».
Програма школи включає 7 практичних тренінгів від провідних науковців, тренерів та фасилітаторів України, спілкування з цікавими людьми, участь у індивідуальних консультаціях з основ проєктної діяльності, менторську підтримку.
Протягом тренінгів та консультацій будуть розглянуті законодавчі, організаційні, соціальні, психологічні аспекти волонтерства та волонтерської діяльності, культуру волонтерства та активного громадянства, основи ефективної комунікації та соціальної відповідальності. Окрема й особлива увага буде зосереджена на практичних методах та інструментах розвитку soft skills, комунікативної компетентності та проєктної діяльності. Важливим аспектом навчальної програми є проєктний дизайн та проєктний менеджмент. Учасники Школи волонтерства матимуть змогу розробити власний соціальний проєкт та презентувати його.  
Робота школи розпочинається 19 січня 2022 року.
Для участі слід заповнити заявку за посиланням:  
https://forms.gle/94brSYmWTXKxTDG49
Дедлайн: 15.01.2022 року.

Участь у роботі ІІ Всеукраїнського форуму Рад молодих вчених

29 вересня 2021 р. відбувся ІІ Всеукраїнський форум Рад молодих вчених, онлайн-учасниками якого були молоді вчені ЛТЕУ.
В рамках роботи форуму обговорювали проблеми та перспективи діяльності Рад молодих вчених. Відбулося погодження проєкту модельної регіональної (територіальної) програми науково-технічного розвитку.
Головне завдання проведення заходу – комунікаційна підтримка та активізація співпраці між молодими вченими України, радами молодих вчених, громадськими організаціями та об’єднаннями науковців, органами державної влади та стейкхолдерами, а також обмін напрацюваннями у питаннях організації науково-технічної діяльності як на всеукраїнському, так і на регіональному рівнях, сприяння розвитку наукового потенціалу, популяризація наукової та науково-технічної діяльності молодих вчених.
Однією з основних подій Другого Всеукраїнського форуму молодих вчених було обговорення та затвердження концепції першого в історії України Офісу підтримки вченого.
Участь у Форумі взяли понад 900 молодих вчених, які обговорювали та вирішували актуальні питання становлення та професійного розвитку науковців. Під час заходу також було презентовано інноваційні проєкти та ініціативи від молодих вчених України.
Крім того, важливою подією для всієї наукової спільноти стала урочиста церемонія та оголошення результатів конкурсу “Молодий вчений року 2021”.

"Аспірантські зустрічі": академічна доброчесність та права учасників освітнього процесу

5 квітня 2021 року в дистанційному режимі відбулись чергові "Аспірантські зустрічі". Зі здобувачами вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня спец. 051 "Економіка" зустрілися проректор з наукової роботи ЛТЕУ проф. Семак Б.Б., освітній омбудсмен Маєвська І.С. та голова Наукового товариства молодих вчених ЛТЕУ Перепьолкіна О.О.
Проф. Семак Б.Б. зупинився на питаннях дотримання молодими науковцями норм академічної доброчесності. Присутні обговорили зміст Положення про запобігання та виявлення академічного плагіату та  Положення про дотримання принципів академічної доброчесності, а також необхідність врахування їх вимог під час оприлюднення результатів наукових досліджень.
Освітній обмудсмен ЛТЕУ Маєвська І.С. ознайомила присутніх з основними положеннями діяльності омбудсмена. Особливу увагу звернула на врегулювання конфліктів у освітньому процесі, в т.ч. під час підготовки наукових робіт.
Перепьолкіна О.О. наголосила на важливості активізації участі аспірантів в діяльності Наукового товариства молодих вчених ЛТЕУ, звернула увагу на різноплановість такої роботи та її спрямованість на формування гармонійної особистості молодого науковця.
Гарант ОПП "Економіка" проф. Міценко Н.Г. та гості "Аспірантських зустрічей" висловили сподівання, що отримана інформація покращить обізнаність здобувачів освіти зі своїми правами як учасників освітнього процесу.

3 березня 2021 року в університеті відбулося засідання «круглого столу» на тему на тему “Сучасні напрями розвитку економіки, підприємництва та права”. Організатор форуму - наукове товариство молодих вчених ЛТЕУ.

Відкрив наукове засідання ректор університету, професор П. О. Куцик. У виступі Петро Олексійович  підкреслив важливу роль молодих вчених у розвитку сучасної науки та відзначив актуальність тематики заходу.
Темт представлених доповідей: “Аналіз впровадження інституту медіації в Україні”;  “Конкурентоспроможність як одна зі складових  маркетингу”; “Маркування шрифтом Брайля, як сучасний інструмент отримання інформації людьми з обмеженими можливостями”;
Слід відзначити, що презентовані доповідачами результати досліджень активно обговорювалися учасниками круглого столу та стали підґрунтям для плідної наукової дискусії.

Наукове обговорення проблем та перспектив розвитку бізнесу в Україні

19 лютого 2021 року на базі університету відбулася міжнародна науково-практична інтернет-конференція молодих вчених і студентів на тему "Проблеми та перспективи розвитку бізнесу в Україні".
Організатори наукового форуму – кафедра економіки та кафедра підприємництва, торгівлі та логістики ЛТЕУ, а також Студентське наукове товариство ім. М. Туган-Барановського та Наукове товариство молодих вчених ЛТЕУ.
Співорганізатори конференції – Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації, Кооперативно-торговий університет Молдови, Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут, Вінницький кооперативний інститут, Луцький кооперативний коледж ЛТЕУ, Львівський кооперативний коледж економіки і права, Мукачівський кооперативний торговельно-економічний коледж, Рівненський кооперативний економіко-правовий коледж, Тернопільський кооперативний торговельно-економічний коледж та Чернівецький кооперативний економіко-правовий коледж.
Мета наукового заходу – формування у здобувачів вищої освіти знань, навичок, світогляду з питань економіки та управління бізнесом в умовах ринку.
На конференцію представили тези понад 150 здобувачів вищої освіти та молодих вчених з 10 університетів, 2 інститутів та 11 коледжів України, Білорусі та Молдови.
Відкрив пленарне засідання конференції вітальним словом ректор університету, професор Куцик П. О., голова Ради молодих вчених Білоруського торгово-економічного університету споживчої кооперації, доцент Кузнєцов Н. В. та голова Наукового товариства молодих вчених ЛТЕУ, доцент Перепьолкіна О. О.

Регіональна зустріч Рад молодих учених Львівської області

17 лютого 2021 р. за ініціативи Ради молодих учених при Міністерстві освіти та науки України відбулася Регіональна зустріч Рад молодих учених Львівської області. У зустрічі взяли участь 25 представники з 18-ти закладів вищої освіти та наукових установ Львівщини, а очолила її голова Ради молодих учених при МОН України – Олеся Ващук. Львівський торговельно-економічний університет представляла голова Наукового товариства молодих вчених університету – Олена Перепьолкіна. Метою заходу стала презентація діяльності Ради молодих учених при МОН України, презентація діяльності рад молодих учених Львівської області, а також обговорення можливостей та викликів у діяльності рад молодих учених та молодих вчених, зокрема. Підсумком зустрічі стала домовленість щодо активізації співпраці та спільних наукових досліджень.

6 листопада 2020 року у Львівському Будинку вчених відбулося вручення обласних премій працівникам наукових установ та закладів вищої освіти Львівської області.

Цьогорічними лауреатами від університету стали: ректор, професор кафедри обліку, контролю, аналізу та оподаткування, доктор економічних наук, професор Петро Олексійович Куцик та доцент кафедри теорії держави та права, кандидат юридичних наук, доцент Голинська Мар'яна Ігорівна.

Державні іменні стипендії найкращим молодим вченим

Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України запрошує молодих вчених закладів вищої освіти, наукових установ, рад молодих вчених при органах виконавчої влади до участі у конкурсному відборі для отримання Державних іменних стипендій. Державні іменні стипендії найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України - Героїв Небесної Сотні призначаються за вагомий внесок у розвиток української науки як важливої складової захисту національних інтересів України, за посилення міжнародного авторитету України, внесок у розвиток демократичних та гуманістичних цінностей у сфері науки і освіти.
Відбір претендентів відбувається за кількома номінаціями:

 • стипендія імені Дмитра Максимова;
 • стипендія імені Назарія Войтовича;
 • стипендія імені Романа Гурика;
 • стипендія імені Устима Голоднюка;
 • стипендія імені Юрія Поправки.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 02.10.2020 року №1216, до 4 листопада 2020 року заклади вищої освіти, наукові установи, ради молодих вчених при органах виконавчої влади мають подати до директорату науки та інновацій МОН такі документи:

 • мотивоване подання щодо призначення стипендії, в якому зазначаються наукові здобутки претендента та його активна громадянська позиція, за підписом керівника закладу вищої освіти, наукової установи або голови ради молодих вчених при органі виконавчої влади;
 • мотиваційний лист претендента щодо участі в конкурсі із зазначенням номінації відповідно до пункту 2 Положення про державні іменні стипендії найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України - Героїв Небесної Сотні;
 • витяг із протоколу засідання вченої (наукової, науково-технічної, технічної) ради закладу вищої освіти чи наукової установи або засідання ради молодих вчених при органі виконавчої влади;
 • відомості про претендента, завірені відділом кадрів за місцем його основної роботи (навчання), а саме: прізвище, ім’я, по батькові, дата, місяць і рік народження, повне найменування організації, де він працює (навчається), посада, науковий ступінь, вчене звання; наявність державних нагород; контактний номер телефону, адреса електронної пошти;
 • перелік наукових публікацій претендента за останні три роки, підписаний ним і завірений ученим секретарем закладу вищої освіти чи наукової установи;
 • копії найважливіших (на думку претендента) праць (не більше трьох), для монографій і посібників - копія титульної сторінки, вихідних даних та анотації.

Всеукраїнський Форум рад молодих учених

29 вересня 2020 року відбувся перший Всеукраїнський Форум рад молодих учених, організований Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України. В роботі форуму взяла участь Голова наукового товариства молодих вчених ЛТЕУ  Олена Перепьолкіна. Мета заходу – створення платформи для співпраці молодих вчених; налагодження діалогу між радами молодих вчених, органами влади та громадськості.
Понад 500 учасників у режимі онлайн обговорювали:

 • цілі створення рад молодих учених;
 • механізм об’єднання молодих учених у закладах вищої освіти, наукових установах, а також в областях та містах;
 • проблеми взаємодії з органами влади та громадськими організаціями;
 • можливості закордонного досвіду діяльності об’єднань молодих вчених тощо.

Одним із блоків заходу став практичний тренінг з організації Ради молодих учених, а також обговорення кейсу необхідних документів для створення такої Ради і її успішного функціонування.
Всеукраїнський Форум став новою сходинкою на шляху до створення міцної національної мережі рад молодих учених, а також всебічної підтримки та промоції діяльності молодих науковців України.

11 березня 2020 року Науковим товариством молодих вчених університету проведено засідання круглого столу на тему: “Перспективні напрямки розвитку економіки, підприємництва та права в умовах інтеграційних процесів”.

Відкрили науковий форум ректор  університету, професор Куцик П.О. та проректор з наукової роботи, професор Семак Б.Б., які у своїх виступах підкреслили важливу роль молодих вчених у розвитку сучасної науки, наголосили на актуальності тематики заходу.
Теми доповідей: “Особливості звільнення працівника з ініціативи роботодавця”; “Облік і внутрішній контроль комісійних операцій підприємства”; “Інноваційні технології в закладах ресторанного господарства”; “Префіксальні дієслова в сучасній англійській мові: теоретико-методологічні засади”. Для молодих вчених університету представлені теми були цікавими, що зумовило активне обговорення після прослуховування доповідей.

11 листопада 2019 року з нагоди Всесвітнього дня науки у приміщенні Львівського Будинку вчених відбулось урочисте засідання з нагоди вручення премій Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної Ради

Обласну премію у номінації для молодих вчених і дослідників вручено кандидату технічних наук, доценту кафедри товарознавства та експертизи в митній справі Попович Наталії Ігорівні; кандидату юридичних наук, доценту кафедри теорії держави і права Скреклі Лесі Іванівні, провідному фахівцю наукового відділу Кузьмі Христині Володимирівні.

Засідання круглого столу Наукового товариства молодих вчених Університету

14 березня 2019 р. відбулося засідання круглого столу Наукового товариства молодих вчених Університету на тему: “Проблеми та перспективи розвитку внутрішнього ринку України: економіко-правові аспекти”.
Серед доповідачів к.ю.н., доцент кафедри теорії держави і права Санагурська Галина Мирославівна із доповіддю на тему “Перевірка малого та середнього бізнесу Державною службою України з питань праці: аналіз судової практики”.
У доповіді аспірантки кафедри міжнародних економічних відносин Рожило Анастасії Андріївни на тему “Перспективи розвитку АПК України в контексті інтеграції до ЄС” здійснено аналіз динаміки експорту та імпорту сільськогосподарської продукції, досліджено особливості експортного потенціалу української аграрної галузі, розглянуто перешкоди на шляху розвитку експорту в країни ЄС.
К.т.н., доцент кафедри товарознавства та технології непродовольчих товарів Пелех Юлія Антонівна представила доповідь на тему “Особлива роль металізації у формуванні якості фільтрувальних наноматеріалів”. У доповіді к.е.н., доцента кафедри бухгалтерського обліку Кузьмінської Катерини Іванівни “Особливості організації обліку Інтернет-магазину” розглянуто особливості діяльності Інтернет-магазину та визначено їхній вплив на організацію обліку.
Мойсеєнко Ігор Валентинович, аспірант кафедри теоретичної та прикладної економіки, виступив із доповіддю на тему “Соціально-відповідальне підприємництво як чинник сталого розвитку”.

Молодих вчених університету нагороджено преміями Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної Ради

08 листопада 2018 року з нагоди Всесвітнього дня науки у приміщенні Львівського Будинку вчених відбулось урочисте засідання з нагоди вручення премій обласної державної адміністрації та обласної Ради для працівників наукових установ та закладів вищої освіти Львівської області.
Відповідно до розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації О. М. Синютки від 29 жовтня 2018 року № 1143/0/5-18 “Про призначення обласних премій для працівників наукових установ та закладів вищої освіти у 2018 році”, дипломами лауреата обласної  премії молодих учених і дослідників на отримання премій обласної державної адміністрації та обласної ради для працівників наукових установ та закладів вищої освіти Львівської області, відзначено наступних молодих вчених нашого Університету:

 • кандидата економічних наук, доцента кафедри бухгалтерського обліку Кузьмінську Катерину Іванівну;
 • кандидата економічних наук, доцента кафедри міжнародних економічних відносин Чех Мирославу Михайлівну;
 • кандидата юридичних наук, доцента кафедри теорії держави і права Санагурську Галину Мирославівну;
 • кандидата технічних наук, доцента кафедри товарознавства та технології непродовольчих товарів Пелех Юлію Антонівну.

Урочисте засідання відкрив Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. Перед врученням премій, він тепло привітав учасників засідання з святом науки та побажав їм нових наукових досягнень і звершень.

21 березня 2018 року Науковим товариством молодих вчених університету було проведено засідання круглого столу на тему: “Економіко-правові проблеми розвитку внутрішнього ринку України в умовах інтеграційних процесів”.

Теми доповідей: “Інституційно-економічний механізм підвищення ефективності функціонування підприємств оптової торгівлі”; “Внутрішній ринок ЄС як фундамент економічної інтеграції: історико-правовий аспект”; “Індикатори продовольчої безпеки України”; “Макроекономічні проблеми розвитку внутрішнього ринку України в умовах інтеграційних процесів”.
Презентовані доповідачами результати досліджень жваво обговорювалися учасниками круглого столу, стали підґрунтям для плідної наукової дискусії.

Наукове обговорення трансформаційних процесів в економіці України

Наукове товариство молодих вчених Львівського торговельно-економічного університету у складі рад молодих вчених та наукових товариств студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених установ ННК «Економосвіта» виступило співорганізатором ІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції молодих учених, аспірантів та студентів на тему «Трансформаційні процеси в економіці України: глобальні та регіональні аспекти», яка проводилася у Львові 24 листопада 2017 р.
В роботі конференції взяли участь понад 130 молодих вчених з різних країн, результати представлених ними досліджень було обговорено на Форумі молодих науковців України.

Молоді вчені – лауреати обласної премії

10 листопада 2017 року з нагоди Всесвітнього дня науки у приміщенні Львівського Будинку вчених відбулось урочисте засідання з нагоди вручення премій обласної державної адміністрації та обласної Ради для працівників наукових установ та вищих навчальних закладів Львівської області.
Відповідно до розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації, О. М. Синютки від 01 листопада 2017 року № 1036/0/5-17 “Про обласні премії для працівників наукових установ та вищих навчальних закладів у 2017 році” Дипломами лауреата обласної  премії молодих учених і дослідників на отримання премій обласної державної адміністрації та обласної ради для працівників наукових установ та вищих навчальних закладів Львівської області, відзначено:

 • кандидата економічних наук, доцента, доцента кафедри економіки Лупака Руслана Любомировича;
 • кандидата економічних наук, доцента, доцента кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Тучковську Ірину Іванівну;
 • кандидата юридичних наук, доцента, доцента кафедри теорії держави і права Фігель Юлію Осипівну.

Розглянуто аспекти подолання фінансово-економічної кризи

15 березня 2017 року в університеті відбулося засідання “круглого столу” на тему “Економіко-правові аспекти подолання фінансово-економічної кризи в Україні”.
Організатор заходу – наукове товариство молодих вчених Львівського торговельно-економічного університету. Слід відзначити, що крім молодих вчених університету, участь взяли представники  ДУ “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України” та Львівського національного університету імені Івана Франка.
Модератор заходу – голова наукового товариства молодих вчених університету, доцент О. О. Перепьолкіна.

Лауреат обласної премії

10 листопада 2016 року з нагоди Всесвітнього дня науки у приміщенні Львівського Будинку вчених відбулось урочисте засідання з нагоди вручення обласних премій для працівників наукових установ НАН України та вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації.

Заходи відбулись за участі першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Р. Т. Замлинського; голови Західного наукового центру НАН України і МОН України, доктора фізико-математичних наук, професора, академіка НАН України З. Т. Назарчука; директора департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Л. С. Мандзій.

Відповідно до розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації, О. М. Синютки від 02.11.2016 р. № 837/0/5-14 “Про обласні премії для працівників наукових установ НАН України та вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації у 2016 році” дипломом лауреата обласної  премії талановитим молодим ученим і спеціалістам за значні досягнення у проведенні наукових досліджень в галузі економічних наук, результати яких сприятимуть соціально-економічним перетворенням у регіоні, відзначено кандидата економічних наук, доцента кафедри бухгалтерського обліку університету Чік Марію Юріївну.

30 березня 2016 р. Науковим товариством молодих вчених було проведено засідання круглого столу на тему: "Дисбаланс розвитку внутрішнього ринку України в умовах економічної нестабільності"

В засіданні взяли участь молоді вчені ЛКА, Інституту регіональних досліджень імені Мар‘яна Івановича Долішнього НАН України та Львівського національного університету імені Івана Франка.
Серед доповідачів заступник Голови НТМВ ЛКА, к.е.н. доц. кафедри економіки ЛКА Лупак Руслан Любомирович із доповіддю на тему "Пріоритети та засоби розвитку внутрішнього ринку України". Молодший науковий співробітник Інституту регіональних досліджень імені Мар‘яна Івановича Долішнього НАН України Бас-Юрчишин Мар‘яна Андріївна виступила із доповіддю на тему "Регіональні ринки медичного страхування в Україні: виклики та перспективи".
У доповіді Микитина Олега Зиновійовича, заступника Голови НТМВ ЛКА, к.т.н., доц. кафедри експертизи товарів і послуг ЛКА "Особливості впровадження інституту уповноваженого економічного оператора в Україні" розглянуто шляхи підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємницьких структур через запровадження інституту уповноваженого економічного оператора. У доповіді Рубахи Марії Володимирівни, к.е.н., доц. кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту Львівського національного університету імені Івана Франка на тему "Дисбаланси на фінансовому ринку та боргова безпека України" особливу увагу акцентовано на проблемах втрати ресурсного потенціалу банківської системи України та перспективах підвищення  ефективності антикризових заходів держави у фінансовому секторі.
Тучковська Ірина Іванівна, к.е.н., доц. кафедри інформаційних систем у менеджменті ЛКА виступила із доповіддю на тему "Особливості моделювання фондового портфеля інвестора в умовах економічної нестабільності країни".
У доповіді Скреклі Лесі Іванівни, к.ю.н., ст. викл. кафедри теорії держави і права ЛКА "Безробіття та низький рівень життя населення як наслідок дисбалансу розвитку внутрішнього ринку України" досліджено чинники, що призвели до негативних тенденцій розвитку внутрішнього ринку України.

Відбулися збори Наукового товариства молодих вчених Академії

16 грудня 2015 р. відбулися збори Товариства молодих вчених Академії, де було обрано його керівний склад: Голову товариства – Перепьолкіну О. О. та заступників Голови – Лупака Р. Л., Марценюка Р. А., Микитина О. З., Степанова А. В. та Голинську М. І. Присутні на зборах Ректор ЛКА проф. Куцик П. О. та Проректор з наукової роботи проф. Семак Б. Б. у своїх виступах підкреслили важливу роль молодих вчених у розвитку сучасної науки, наголосили на всебічному сприянні діяльності товариства.