Центр сучасних європейських мов ЛТЕУ

Внаслідок реорганізації Центрів ділової англійської та ділової французької мов, у квітні 2012 року було створено Центр сучасних європейських мов (далі Центр).

Метою його створення є сприяння вивченню іноземних мов, їх поширення серед студентів Університету та всіх бажаючих вдосконалити свої знання; допомога у розвитку лінгвістичних, наукових, культурних зв'язків між Університетом та закладами вищої освіти країн, мови яких викладаються Центром. 

Робота Центру зосереджена на таких напрямах: освітній, культурологічний, навчально-методичний та міжнародна співпраця.  

Презентація центру сучасних європейських мов ЛТЕУ

Освітній напрям

Викладачі Центру надають освітньо-навчальні послуги — курси з вивчення іноземних мов (англійської, німецької, французької, іспанської, чеської, польської):

  • Курс "Загальна іноземна мова" (англійська, німецька, французька, іспанська, польська, чеська)
  • Підготовчі курси для вступу до магістратури (англійська, німецька, французька, іспанська) на усі спеціальності Університету

Кошторис на 2016/2017 н.р.:

  • Бізнес-курси "Іноземна мова професійного спрямування"/ "Іноземна мова спеціальності" / "Ділова іноземна мова" (англійська, німецька, французька, іспанська, польська, чеська)
  • Підготовчі курси для професорсько-викладацького складу Університету;
  • Підготовчі курси для складання тестів для здачі іспитів за міжнародними стандартами (IELTS, Aptis, Cambridge ESOL, LCCI, TOEFL, FCE тощо)
  • Корпоративне навчання  (Англійська для банківської сфери, Англійська для юристів,  Англійська для працівників готельної та ресторанної індустрій, Англійська для співробітників туристичних компаній, Ділова та особиста переписка тощо)

Головною метою занять є усунення мовного бар’єру під час подорожей за кордон для вільного спілкування з іноземними колегами на конференціях та/або інших наукових зібраннях шляхом вдосконалення навиків усного та письмового мовлення із використанням автентичних аудіо-, відеоматеріалів та інформаційних джерел.

Викладачі мовних курсів:

Навчально-методичний напрям

Протягом кожного нового навчального року для викладачів іноземних мов неодноразово проводяться навчально-методичні семінари за участю представників видавництв Cambridge University Press, Oxford University Press, Longman, Hueber, Cle International, Nowy Świat тощо. Мета семінарів — презентація нових надходжень та ознайомлення з методикою роботи з навчально-методичною літературою. 

Культурологічний напрям

Викладачі західнослов’янських мов кафедри іноземних мов Соломія Кость та Віра Стадник, окрім традиційного освітнього напряму у вивченні іноземних мов, успішно практикують так званий культурологічний напрям, який полягає в організації та проведенні освітньо-культурних екскурсій для студентів Університету, які вивчають чеську та польську мови. Головною метою екскурсійних турів до Чехії та Польщі є вдосконалення мовних навичок студентів під час перебування у мовному середовищі та ознайомлення із культурною спадщиною цих країн.

Разом з тим, для проходження стажування в одному з готельно-ресторанних комплексів Польщі студентам спеціальності "Готельно-ресторанна справа" організовуються інтенсивні курси з вивчення польської мови (викладач — Віра Стадник). У цьому напрямі Центр тісно співпрацює з Відділом міжнародних зв'язків Університету.

Міжнародна співпраця 

Центр співпрацює з Британською Радою в Україні в плані проведення спільних семінарів, метою яких є підвищення кваліфікації викладачів. Ще одним напрямом співпраці є отримання інформації щодо здачі іспитів з англійської мови на отримання сертифікатів міжнародного зразка.

Співпраця з видавництвом "Hueber" дозволяє викладачам отримувати інформацію про новинки навчально-методичної літератури для вивчення німецької мови та нові методичні підходи до викладання іноземних мов.

Тісна співпраця Центру з громадською організацією „Альянс Франсез” м. Львова дозволяє:

  • ознайомлення франкомовних студентів із сучасним мистецтвом Франції у Львові (відвідання франкомовними студентами акцій під час проведення Французької весни у Львові, виставок, перегляд кінофільмів тощо);
  • залучення до викладання французької мови лекторів із Франції;
  • надання консультацій бажаючим скласти іспити DELF, DALF (дипломи, що підтверджують рівень володіння французькою мовою), які проводить Альянс Франсез.

В межах співробітництва Центру з «Альянс Франсез» та Посольством Франції в Україні, на кафедрі іноземних мов щороку проходить 9-ти місячне  стажування (жовтень-червень) стажер Міністерства закордонних справ Франції. 

Детальніше про діяльність центру у форматі PDF.

Контакти

адреса:

ЛТЕУ, корпус по вул. Тершаковців, 2а, кім. 510

тел.:

+ 38 (032) 2958191

+38 (067) 8000739