Історія кафедри

Історія кафедри іноземних мов Львівського торговельно-економічного університету (ЛТЕУ) тісно пов’язана з історією формування та розвитку одного з найстаріших економічних вишів України, існування якого перетнуло межу свого двохсотліття.

Офіційно, кафедри іноземних мов, як структурний підрозділ університету, була утворена у 1941 році. Проте її історія, у форматі університетського викладання іноземних мов (англійської, німецької, французької, польської та італійської), започаткувалася із заснуванням Вищої торговельної школи у 1899 році.

Тому, період формування і розвитку кафедри, як окремої структурної одиниці, пов’язують з іменем проф. Олександра ДОМБРОВСЬКОГО, який у грудні 1941 року очолив кафедру іноземних мов Львівського державного інституту радянської торгівлі. Перший завідувач кафедри — Олександр Домбровський (викладач німецької мови) — поляк за національністю, народився в 1879 році у німецькому місті Шарльоттенбурґ. Домбровський навчався у Берлінському, Мюнхенському та Львівському університетах, спеціалізувався на германістиці і романістиці.

З 1948 року кафедру іноземних мов очолював кандидат філологічних наук, доцент Іван ПАУК, який, разом зі своїм колективом однодумців, доклав чимало зусиль для того, аби студенти й аспіранти інституту приділяли достатньо уваги вивченню іноземних мов.

У 1959 році кафедру іноземних мов Львівського торговельно-економічного інституту (ЛТЕІ) очолив кандидат філологічних наук, доцент Єхель ОПЕЛЬБАУМ, який був автором понад 70-ти наукових публікацій, серед яких “Давньоруські лексичні елементи в німецькій мові”, “Західнослов’янські слова  в німецькій мові” тощо.

У період з 1989 по 1993 роки кафедру іноземних мов очолював старший викладач французької мови, випускник Львівського державного університету ім. Івана Франка,  Ярема КРАВЕЦЬ. Сьогодні, Ярема Кравець — доцент кафедри світової літератури Львівського національного університету ім. Івана Франка, дійсний член Наукового товариства ім. Тараса Шевченка, член Національної спілки письменників України.

У 1993 році кафедру іноземних мов очолив викладач англійської мови Роман ДУДОК, який пропрацював у Львівському торговельно-економічному інституті з 1987 по 1996 роки. Сьогодні, Роман Дудок — доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів Львівського національного університету ім. Івана Франка.

З 1994 по 2011 роки кафедру іноземних мов Львівської комерційної академії очолювала кандидат філологічних наук, доцент Зоя ДАНИЛОВА. Її загальний педагогічний стаж у Львівській комерційній академії — понад 40 років.

З вересня 2011 року кафедру іноземних мов очолює кандидат філологічних наук, доцент Наталія КОВАЛИК. Сьогодні колектив кафедри активно працює над реалізацією основних положень нового Закону України “Про вищу освіту”, Національних програм вивчення та популяризації іноземних мов в Україні, а також “Концепції викладання іноземних мов в ЛТЕУ”, основною метою якої є упорядкування та удосконалення системи викладання іноземних мов на усіх спеціальностях Університету згідно з міжнародними стандартами та сучасними потребами суспільства.

Обираєте ЛТЕУ?

ЛТЕУ

Додатковий набір на навчання

для здобуття ступеня бакалавра, магістра та доктора філософії

ЛТЕУ

Рейтинг університету за показником участі у програмах Erasmus+

Посідає 26 місце


ЛТЕУ

Рейтинг університету за показником студентської наукової роботи

Посідає 68 місце


Центральна спілка споживчих товариств України
Міністерство освіти і науки України
Освіта в Україні
Електронний кабінет вступника
Центр дистанційного навчання ЛТЕУ
Львівський регіональний Центр оцінювання якості освіти
Об'єднання видавців наукових публікацій
Сторінка ЛТЕУ на FaceBook
Рейтинг абітурієнтів на vstup.info
Програма ЄС по підтримці проектів у сфері освіти, підготовки, молоді і спорту
Канал ЛТЕУ на YouTube
Наукове товариство ім. Шевченка (Економічна комісія)
Особи з особливими освітніми потребами
Онлайн практика у Приватбанку
Освітній омбудсмен