Кафедра міжнародних економічних відносин

Завідувач кафедри

Про кафедру:

Спеціальність міжнародні економічні відносини існує з 1991 року. Кафедру МЕВ створено літом 2000 року шляхом реорганізації кафедр маркетингу і зовнішньоекономічної діяльності з метою покращення організації навчального процесу і визначено її як випускаючу на своїй спеціальності.

Кафедра організовує навчання студентів за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини".

Кафедра міжнародних економічних відносин - це сучасна команда кваліфікованих фахівців, креативні підходи до викладання, відповідність високим стандартам європейської освіти.

Докладніше про зміст, стиль та методи навчання дисциплін кафедри можна дізнатися на прикладі одного з навчальних курсів.

Завідувач кафедри міжнародних економічних відносин професор Віктор Шевчук

Склад кафедри міжнародних економічних відносин: 

Загалом, на кафедрі міжнародних економічних відносин станом на 
01.01. 2016 р. працює 16 викладачів, з них: докторів наук – 3, кандидатів наук – 11.

Детальніше про викладачів кафедри у інформаційному буклеті.

Основні напрями роботи кафедри міжнародних економічних відносин

І. Навчально-методична робота кафедри
ІІ. Науково-дослідна робота кафедри
IІІ. Виховна робота кафедри 

Напрямки науково-прикладних досліджень

Напрямки науково-прикладних досліджень фахівців кафедри у сфері міжнародних економічних відносин, розробки зовнішньоекономічної політики, здійсненні аналізу, прогнозування і регулювання економічного співробітництва дуже різноманітні. Серед них виділимо наступні:

- Дослідження конкурентоспроможності вітчизняної продукції на світових ринках.

- Проблеми економічної інтеграції України в ЄС.

- Україна у системі міжнародного регулювання світових господарських зв’язків.

- Забезпечення конкурентоспроможності національної економіки в умовах глобалізації світового господарства.

- Дослідження зовнішньоекономічних зв’язків України.

- Європейська інтеграція.

- Проблеми формування і реалізація зовнішньоекономічної політики України.

- Вплив цінових та нецінових факторів на рівновагу доходу і платіжного балансу.

- Монетарні ефекти платіжного балансу під час операцій відкритого ринку.

- Особливості застосування інструментів нетарифного регулювання в Україні

- Формування і розвиток людського капіталу.

- Міжнародна міграція робочої сили.

Наукові школи

Плідно функціонує наукова школа «Проблеми платіжного балансу в залежній економіці» (керівник – проф. В.Шевчук).

На етапі становлення знаходяться наукові школи:

 • 200-РІЧЧЯ ЛТЕУ ОЧИМА КАФЕДРИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

 

Львівський торговельно-економічний університет, один з найстаріших навчальних закладів з підготовки фахівців торговельної справи, урочисто відзначив 200-річчя з дня заснування. Кафедра міжнародних економічних відносин, яка в стінах цього славетного вузу забезпечує підготовку випускників, обізнаних з усіма тонкощами ведення бізнесу, розвитку торгівлі, фінансової аналітики в сучасному глобалізованому світі, з радістю долучилася до святкування цієї визначної події. 

Викладачам кафедри МЕВ було надзвичайно приємно отримати почесні грамоти та грамоти університету. Не залишилися непоміченими і заслуги студентів-міжнародників Оксани Проць, Марка Макаренка, Анжеліки Ібрагімової, наукова та громадська активність яких також була відзначена грамотами університету. А магістрантці Ярині Умриш вручено премію імені професора Віктора Шевчука, завідувача кафедри міжнародних економічних відносин.

Серед урочистих заходів заслуговує на увагу Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 150-річчю утворення першого споживчого товариства в Україні та 200-річчю від часу заснування ЛТЕУ "150 років споживчій кооперації України: оцінюючи минуле, визначаємо майбутнє", яка відбулася в стінах ЛТЕУ 13 грудня 2016 р. В роботі конференції активно прийняли участь викладачі кафедри МЕВ. Так, модератором третього пленарного засідання  була професор Марія Флейчук, а професор Віктор Шевчук та доцент Сергій Семів виступили з доповідями під час панельної дискусії. І, звичайно ж, прикрасили цей потужний науковий захід третьокурсниці-міжнародниці, які хлібом-сіллю урочисто зустрічали представників міжнародних кооперативних організацій. А наша юна Надія Гавриляк (381 група) забезпечувала фаховий переклад доповідей іноземних гостей.

Чудовим завершальним акордом свята стала урочиста академія в Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької, під час якої пролунали вітальні слова ректора, професорів, меценатів, гостей та представників місцевої і державної влади. 

Кафедра МЕВ горда усвідомлювати себе частиною одного з найдревніших львівських вузів і сподівається продовжувати традицію підготовки висококваліфікованих фахівців ще не одне сторіччя!

 • ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ-МІЖНАРОДНИКІВ З ВИПУСКНИКОМ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ»

У рамках святкування 200-ліття Львівського торговельно-економічного університету проводиться багато заходів, які мають на меті представити науковий потенціал нашого вузу, ознайомити з певними традиціями організації навчального процесу, культурного розвитку наших студентів, розкрити всі можливості застосування інноваційних підходів до навчання та викладання, і, звичайно ж, окреслити перспективи самореалізації, успішного працевлаштування та впевненості у своєму майбутньому, які відкриваються перед випускниками ЛТЕУ. Тож напередодні цієї урочистої дати кафедрою міжнародних економічних відносин було організовано зустріч для студентів-міжнародників з колишнім випускником нашої спеціальності Олександром Чорним, якого з приємністю можна згадати як одного з найкращих свого часу студентів. Олександр Чорний є директором програм, менеджером з розвитку бізнесу ІТ-компанії Perfectial, він має цікавий досвід роботи у науковій сфері, бізнес-аналітиці, свого часу працював у Американській торговельній палаті в Україні, окрім того, навчався за Програмою стипендій ім. Едмунда С. Маскі в США. На зустріч Олександр запросив свою колегу Єлизавету Алексєєву, яка є керівником інформаційно-аналітичного відділу МБО «Екологія-Право-Людина» і займається проблематикою екологічного права в Україні, а свого часу так само вдосконалювала свої знання, навчаючись за Програмою Маскі в США. 

Це було направду жива і цікава розмова молодих успішних людей з юними, але вже мотивованими стати успішними, студентами спеціальності МЕВ. Гості розповіли про те, які можливості розкриваються перед випускниками, які добре володіють іноземною мовою та орієнтуються в проблемах міжнародної економіки, а також поділилися досвідом свого закордонного навчання та можливостями практично реалізувати отримані знання в Україні.

По завершенню вирішили: є ще дуже багато питань, які студенти хотіли б обговорити, а Олександр з Єлизаветою могли б для них розкрити. Тому такі зустрічі влаштовуватимемо і надалі.  To be continued!

 • КРЕХІВСЬКИЙ МОНАСТИР: ДЖЕРЕЛО ДУХОВНОЇ НАСНАГИ

 

Осінь - особлива пора в житті кожного студента. Знову починається навчання, потрібно ходити на пари, готувати індивідуальні завдання, проходити тести, - словом, здобувати знання. Очевидно, що разом з цим у декого можуть з’являтися певні спокуси: може, не піти на лекцію, не зробити презентацію, не підготуватися до семінару… Що не кажи, навчальний процес потребує від студентів багато зусиль: і розумових, і фізичних, і, безперечно, душевних. 

Тож погожого осіннього дня 4 листопада 2016 року студенти-міжнародники вирушили у поїздку, яка виявилася надзвичайно цікавою і корисною з усіх точок зору. Вони відвідали Крехівський монастир святого Миколая ЧСВВ. Чудові пейзажі золотисто-листопадової Львівщини, пізнавальна екскурсія печерними келіями перших монахів, можливість помолитися до чудотворних ікон і доторкнутися до духовних скарбів українського народу, - безперечно, все це забезпечить наших міжнародників незабутніми враженнями та духовною наснагою на весь навчальний рік.

 • ОСІНЬ-2016 ПРОФЕСОРА КАФЕДРИ МЕВ МАРІЇ ФЛЕЙЧУК: ЧАС ЗБИРАТИ ВРОЖАЙ!

 

Д.е.н., професор кафедри МЕВ Марія Ігорівна Флейчук вже давно завоювала величезну любов студентів-міжнародників та повагу колег по роботі. Її суперпозитивна енергетика, фантастична працьовитість, наукова зрілість по-суті є одними з конкурентних переваг кафедри міжнародних економічних відносин. Тож можна щиро потішитись за нашу колегу, якій осінь 2016 року подарувала незабутні враження. У вересні 2016 року Марії Флейчук було вручено диплом академіка Академії наук Вищої школи України!

А 10-13 жовтня 2016 р. Марія Ігорівна побувала в Канаді у містах Квебек, Монреаль, Торонто, де відбувалися засідання Генеральної Асамблеї Міжнародного Кооперативного Альянсу та Міжнародний Кооперативний Самміт. Що ж, можна побажати нашому молодому, але вже такому іменитому науковцю нових наукових здобутків!

 • «НЕ ВІР СЛОВАМ – ЗРОБИ ТЕСТ НА ВІЛ»

Студенти-міжнародники відзначаються не лише наполегливістю у навчанні, а й соціальною активністю. Тож не залишила їх байдужим соціальна акція, яка проводилася по всій Україні з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. 24 листопада відбулася зустріч студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини» з соціальним працівником КЗ «Львівський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» Анною Олексіївною Жаровською. Оскільки, на жаль, Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції серед країн Східної Європи та Центральної Азії, такі зустрічі з молоддю вкрай необхідні. Адже це дає можливість підвищити обізнаність про ВІЛ та популяризувати відповідальну поведінку.

А ще студенти-міжнародники Марк Макаренко, Дарина Марцінко, Богдан Пік та  Антон Кабаровський 26 листопада 2016 р. прийняли участь в акції «Не вір словам – зроби тест на ВІЛ», яка відбувалася у гіпермаркеті AШАН, під час якої проводилося безкоштовне добровільне і анонімне консультування та тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В і С та сифіліс для всіх бажаючих. 

Що ж, очевидно, що завдяки таким заходам більше людей почнуть відповідально ставитися до свого здоров’я та здоров’я своїх близьких. І до цього долучилися наші студенти.

 • СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ МЕВ ВІДВІДАЛИ ЛЬВІВСЬКУ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВУ ПАЛАТУ

21 листопада 2016 року студенти І курсу спеціальності "Міжнародні економічні відносини" та доцент кафедри МЕВ Семів С. Р. відвідали Львівську торгово-промислову палату. Студенти ознайомилися зі специфікою роботи Львівської ТПП, яка у 2010 році відсвяткувала своє 160- річчя. Львівська ТПП сьогодні - це найбільш впливова організація з підтримки бізнесу в регіоні і є надійною опорою для підприємців у захисті та підтримці їх інтересів. Її партнерами є близько тисячі найвідоміших підприємств області, вона має прямі партнерські стосунки з палатами країн Центрально-Східної Європи та СНД.

Студенти мали змогу ознайомитися з діяльністю різноманітних підрозділів Львівської ТПП, які займаються міжнародним співробітництвом, оцінкою майна, PR-супроводом та рекламою, експертизою та сертифікацією, мовними перекладами, штрих-кодуванням, реєстрацією товарних знаків, організацією навчань та семінарів, комплексною підтримкою експорту тощо.  На численні питання студентів фахівці Львівської ТПП надали кваліфіковані відповіді. 

У подарунок від Львівської ТПП студенти отримали примірники журналу "Зовнішньоекономічний кур'єр".  Можливість ознайомитися з практикою діяльності впливової зовнішньоекономічної інституції та поспілкуватися з її провідними фахівцями справили незабутнє враження на студентів.

 • AIESEC – НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ СТУДЕНТІВ

18 листопада відбулася зустріч студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини»  з представником міжнародної молодіжної організації AIESEC Олегом Лавним. Він познайомив юних міжнародників з основними напрямками діяльності AIESEC – міжнародної платформи для молоді, яка дозволяє відкрити і розвинути їх лідерський потенціал. Це неполітична, незалежна, неприбуткова організація, що керується студентами та нещодавніми випускниками вищих навчальних закладів, які зацікавлені у світових питаннях, лідерстві та менеджменті.  Зокрема більш детально Олег розповів про програму стажувань “Global Volunteer”, яка дає змогу стати волонтером у обраній країні і протягом 6 тижнів працювати над вирішенням однієї із Цілей Сталого Розвитку 2030.

Звісно ж, міжнародників, які добре володіють іноземними мовами, орієнтуються у всіх актуальних зовнішньополітичних та зовнішньоекономічних тенденціях, інформація про можливості міжнародного стажування не могла не зацікавити. Співпраця – у перспективі!

 • 19 вересня 2016 року студенти-міжнародники та викладачі кафедри МЕВ відвідали відкриту лекцію доктора з організаційного менеджменту Деріла МакКарті на тему "Глобальні тренди у вищій освіті", яка відбулася у стінах Львівського торговельно-економічного університету. Міжнародники завжди відкриті до сприйняття актуальної інформації, яка стосується освіту, бізнесу політики та, загалом, усіх сфер суспільного життя. А ще міжнародники вільно володіють англійською мовою, і третьокурсниці Надії Гавриляк не потрібні послуги перекладача для того, щоб поставити професору зі США питання, які виникли в неї під час сприйняття лекційного матеріалу. 
 • ТВОРЧІ УСПІХИ МАГІСТРІВ-МІЖНАРОДНИКІВ

Гарні новини від чарівної студентки-магістрантки спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Ярини Умриш! Ярина приймала участь у конкурсі есе "Університет моєї мрії", організованому журналом «Я СТУДЕНТ». Її робота «Усе, що існує на світі, колись було мрією» увійшла до трійки найкращих та була опублікована у № 7/8 за 2016 рік.

Кафедра міжнародних економічних відносин вітає нашу талановиту, активну, розумну і просто найкращу Ярину, бажає їй ніколи не переставати мріяти, продукувати багато цікавих ідей та вдало їх втілювати в життя!

 • ВІДНОВЛЮВАНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ: НАУКОВИЙ ПОГЛЯД НА АКТУАЛЬНУ ПРОБЛЕМУ СЬОГОДЕННЯ

На кафедрі міжнародних економічних відносин відбувся попередній захист кандидатської дисертації Рибчинської Ольги Ромуальдівни на тему «Державне регулювання ринку відновлюваних джерел енергії в енергозалежних країнах» (науковий керівник д.е.н., проф. Шевчук Віктор Олексійович). Більш ніж актуальна тема, логічний і аргументований виклад дисертанткою основних положень свого дослідження, жвава наукова дискусія, яка зав’язалася по завершенню виступу молодого науковця Ольги Рибчинської є яскравим підтвердженням того, що кафедра МЕВ займається розробкою і вирішенням перспективних наукових проблем, готує кваліфіковані наукові кадри, які зможуть достойно проявити свої вміння і застосувати результати своїх досліджень у практичній площині. Детальніше з презентацією дисертаційного дослідження можна ознайомитися тут.

 

 • БАКАЛАВРИ-МІЖНАРОДНИКИ ЗРАЗКА 2016 РОКУ

Ось і минуло чотири роки, вісім семестрів, незліченна кількість аудиторних годин та сила-силенна заліків та іспитів. Позаду вже навіть державні екзамени. Тож кафедра МЕВ вітає вчорашніх четвертокурсників, а нині - дипломованих бакалаврів з міжнародних економічних відносин.

Бажаємо їм гарного літа, яскравих вражень, незвичайних пригод. Маючи такий запас неймовірних літніх емоцій, позитивний старт у магістратуру спеціальності МЕВ сьогоднішнім бакалаврам-міжнародникам гарантований!

 • ГЕНЕРАЛЬНА АСАМБЛЕЯ EURO COOP

16-19 червня 2016 року відбулася Генеральна асамблея Euro Coop, що проводилася у Роттердамі та Амстердамі (Королівство Нідерландів) якій  взяли участь учасники з 27 країн Європи (у тому числі України), а також Ізраїлю. Українську сторону представляли Голова Укоопспілки І.Гороховський та професор кафедри МЕВ Львівського торговельно-економічного університету М.Флейчук.  Під час  Асамблеї обговорювалися нагальні питання розвитку споживчої кооперації у Європі загалом та на рівні національних спілок. Була проведена низка  презентацій  кращого  досвіду запровадження  новітніх технологій у споживчій кооперації. На особливу увагу заслуговують інновації у діяльності національних спілок Фінляндії, Ісландії, Нідерландів, Великобританії тощо.

Крім надзвичайно результативної роботи під час основних сесій засідання  Генеральної асамблеї  приймаюча сторона забезпечила надзвичайно насичену пізнавально-культурну програму (з відвідуванням кооперативних магазинів, супермаркетів, штаб-квартири Euro Coop та екскурсіями містами Амстердам та Роттердам), апогеєм якої стало грандіозне святкування на стадіоні загальнонаціонального значення GELREDOME, м. Арнем (на якому свого часу виступали Т.Тьорнер, Б.Спірс, Мадонна, “Queen” та інші відомі виконавці). Привітати ж кооператорів  прийшли  окремі  виконавці  та групи загальноєвропейського  значення. Загалом на святкуванні були присутні  понад 20 тисяч  учасників –  прихильників  кооперативного руху.

 

 • ПЕРЕГОВОРИ – ІНСТРУМЕНТ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМ ТА НАЛАГОДЖЕННЯ СПІВПРАЦІ

Студенти 4-го курсу спеціальності міжнародні економічні відносини – це вже без п’яти хвилин готові бакалаври. Тож зовсім скоро їм доведеться пробувати застосувати знання, набуті в процесі навчання, на практиці. Без сумнівів, дуже корисним навчальним прийомом, який доцільно використовувати  в навчальному процесі, є проведення ділових ігор. Вони дають можливість студентам моделювати ситуації, які потребують практичного застосування отриманих знань, пробувати знаходити способи розв’язання поставлених завдань, а також оцінювати  їх ефективність.

Саме у формі ділової гри студенти 481 групи провели практичне заняття з дисципліни «Дипломатичний протокол та етикет» (викладач – доц. Шайда О.Є.), яке передбачало проведення дипломатичних переговорів.
Що й казати, студенти постаралися максимально наблизити модельовану ними ситуацію до реалій нашого життя. Вони спробували відтворити переговори дипломатичних представників, іноземних інвесторів з владними структурами міста Львова.

Все виглядало напрочуд переконливо, а свою дипломатичну майстерність  студенти продемонстрували не лише під час переговорів, а й під час відповідей на запитання «журналістів» - їхніх одногрупників, що не приймали безпосередньо участі у переговорах.

 • Курсові роботи з дисципліни «Міжнародні економічні відносини»

В навчальному процесі студентів спеціальності МЕВ захист курсових робіт має надзвичайно важливе значення. Адже курсова робота – це можливість продемонструвати, наскільки вміло студент може застосувати знання, отримані під час вивчення дисципліни, а також набути певних навиків, необхідних для його фаху. Тому до виконання курсових робіт з дисципліни «Міжнародні економічні відносини» на кафедрі МЕВ підходять особливо відповідально.

Маєте можливість трохи поспостерігати за процесом. На фото: так виглядає обговорення курсових робіт, які студенти 3-го курсу готують до захисту. Лектор, завідувач кафедри МЕВ, проф. Шевчук В.О. дає рекомендації щодо концепції роботи, доц. Василиця О.Б. допомагає провести емпіричне дослідження та правильно протрактувати отримані результати.

Таким чином, досвід професіоналів  +  креативність юних міжнародників = якісне наукове дослідження, яке, можливо, у перспективі стане основою для участі в конкурсі студентських наукових робіт!

 • «СВІТОВІ ФІНАНСИ»: ЯК ЗАВЕРШИЛОСЬ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ

Семестр добігає кінця, лекції прочитано, індивідуальні завдання виконано, дано відповіді на всі тестові запитання, тож можна підводити підсумки. А магістрів-міжнародників, вірніше, магістранток-міжнародниць, на останній парі з дисципліни «Світові фінанси» ще й чекав несподіваний, але приємний сюрприз.

Окрім звиклого підрахунку всіх отриманих оцінок, формування рейтингу групи, лектор, проф. Шевчук В.О., вручив студенткам, які набрали найбільшу кількість балів, пам’ятні подаруночки. Цікаво, що в рожевих пакетиках? Чарівні усмішки Лілі Бабій та Юлі Крупій – яскраве підтвердження того, що навчатися на спеціальності МЕВ і цікаво, і приємно!

 • ОЛЕГ ЛЕГА, АСПІРАНТ КАФЕДРИ МЕВ, ПЕРЕМОЖЕЦЬ ІІІ КОНКУРСУ ПРОЕКТУ "РОЗШИРЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ ERASMUS MUNDUS У СФЕРІ ОСВІТИ (EMBER )" ПРОГРАМИ ERASMUS MUNDUS

За результатами ІІІ конкурсу проекту "Розширення можливостей Erasmus Mundus у сфері освіти (EMBER )" програми Erasmus Mundus, учасником консорціуму якого є Львівський торговельно-економічний університет, аспірант кафедри міжнародних економічних відносин  Лега Олег (спеціальність "Світове господарство і міжнародні економічні відносини", науковий керівник проф. В.О. Шевчук) став одним з переможців та отримав стипендію для річного навчання  у Вільнюському університеті (Литва).

Кафедра міжнародних економічних відносин з приємністю хоче відзначити, що Олег ще зі студентських часів зарекомендував себе як цілеспрямований, працьовитий, креативний молодий науковець. Він був одним з найактивніших учасників Студентського наукового товариства факультету МЕВ, без нього не обходилися жодна олімпіада чи конкурс студентських наукових робіт. У 2015 р. робота Олега «Деcтруктивний вплив значної девальвацiї гривнi в економiцi України» (наукове керівництво: проф. кафедри МЕВ Шевчук В.О., доц. кафедри МЕВ Черкас Н.І.) у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана році за результатами рецензування під час проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Світове господарство та міжнародні економічні відносини» отримала високі бали і була відзначена почесною грамотою.

1-4 квітня 2015 р. Олег приймав участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни "Міжнародна економіка", що відбувався у Національному університеті "Львівська політехніка", і був нагороджений дипломом за ІІІ місце та сертифікатом учасника.

Що ж, навчання у Львівському торговельно-економічному університеті на спеціальності «Міжнародні економічні відносини»  дало Олегові можливість стати кваліфікованим фахівцем, розвинути свій науковий потенціал. Сподіваємося, закордонний досвід допоможе йому оволодіти новими підходами до розв’язання наукових проблем, які він зможе застосувати в процесі написання свого дисертаційного дослідження. Бажаємо Олегові Лезі успіхів на його науковому шляху!

 • ТРИНАДЦЯТА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКООПСПІЛКИ НА ТЕМУ “ІННОВАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ І ЇХ ВПЛИВ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА”

Студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» завжди цікавляться заходами, які дають можливість розширити свої наукові горизонти, набути вміння презентувати результати власних  перших досліджень, а також отримати нову корисну інформацію про інновації, винаходи, що змінюють сучасний світ, модернізують виробництво і надають життю нової якості. Тож 2 червня 2016 року вони охоче прийняли участь в роботі  Тринадцятої науково-практичної конференції студентів вищих навчальних закладів Укоопспілки на тему “Інноваційні процеси і їх вплив на ефективність діяльності підприємства”. Студенти 281 групи Оксана Проць, Іра Дика, Любов Нагребна та Богдан Пік підготували наукові статті, тези до яких будуть опубліковані у збірнику матеріалів конференції. Оксана Проць виступила з доповіддю на тему «ІННОВАЦІЙНИЙ ПРОЦЕС В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ», а Богдан Пік презентував результати дослідження на тему «ВПЛИВ ІННОВАЦІЙ НА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА». Слід відзначити вільне володіння доповідачами матеріалом, активну взаємодію з аудиторією під час відповідей на запитання, а також високий науковий (можна навіть сказати, інноваційний) рівень їхніх презентацій.

Звичайно, як і всім іншим учасникам конференції, юним міжнародникам приємно було отримати в нагороду дипломи від Правління Укоопспілки та сертифікатами Львівського торговельно-економічного університету.

 • ЗАСІДАННЯ СЕКЦІЇ "РОЛЬ І ФУНКЦІЇ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ"

13-14 травня викладачі кафедри міжнародних економічних відносин взяли участь у науковій конференції професорсько-викладацького складу і аспірантів Львівського торговельно-економічного університету «Актуальні проблеми економіки і торгівлі в сучасних умовах євроінтеграції».

На секції "Роль і функції України в умовах глобальних трансформацій" (керівник секції: д.е.н., проф. Шевчук В.О.) були заслухані та обговорені доповіді викладачів та аспірантів:

К.е.н., доц. Макогін З. Я., аспірант Андрусейко Р. Я.    Перспективи залучення німецьких інвестицій у регіони України.

К.е.н., доц. Макогін З. Я.  Вплив трудової міграції на соціально-економічний розвиток України в умовах поглиблення фінансової дестабілізації.

К.е.н., доц. Боднар І. Р., аспірант Калічак Ю. В., аспірант Пукальський А. М. Загальні принципи державної інформаційної політики.

К.е.н., доц. Семів С. Р., к.е.н. Семів Г. О. Кооперативна модель розвитку вітчизняного ринку світлих нафтопродуктів.

К.е.н., доц. Яхно Т. П.     Проблеми сучасних макроекономічних систем в процесі розвитку споживчого ринку України.

К.е.н., доц. Василиця О. Б.    Державно-приватне партнерство як метод залучення ПІІ.

Аспірант Шевчук С. В.     Обмінний курс гривні та світові ціни на сировину.

Аспірант Лега О. С. Причини виникнення девальвації гривні та шляхи її подолання.

Аспірант Яким О. Б.  Економічні наслідки зменшення українсько-російської торгівлі.

 • Що найбільш негативно впливає на екологію: побут чи промисловість.

Студенти першого курсу, вивчаючи предмет "Екологічні проблеми в МЕВ", намагалися виявити що найбільш негативно впливає на екологічну ситуацію. 25 квітня 2016 доц. Василиця О.Б. провела оксфордські дебати на цю тему у 181 групі. Незважаючи на те, що це були лише перші дебати під час їхнього навчання, проте пройшли вони досить активно. Злагоджена робота в команді допомогла перемогти прихильникам твердження, що побут впливає на екологічну ситуацію найбільш негативно. Принаймні кожен з нас може щось зробити для мінімізації цього впливу. 

 • Студенти-міжнародники в Одесі

22 квітня 2016 року в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова відбулась Шоста міжнародна науково-практична конференція на тему «Добробут націй в умовах глобальної нестабільності». Конференція викликала зацікавлення студентів та викладачів Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, Львівського торговельно-економічного університету та Чорноморського державного університету ім. П. Могили. Наш університет представляла студентка 2 курсу Проць Оксана (наук. керівник к.е.н., доц. кафедри Василиця О.Б.) із доповіддю "Перспективи розвитку українського агропромислового комплексу". Доповідь викликала зацікавлення аудиторії та симулювала дискусію.

 • Конференція "Чверть століття українсько-американської дружби: досвід гідний майбутнього"

12-13 квітня 2016 року доцент кафедри МЕВ Василиця Оксана Богданівна взяла учать у роботі ІІІ американознавчої мультидисицплінарної конференції "Чверть століття українсько-американської дружби: досвід гідний майбутнього", що відбувалася в ЛНУ ім. Івана Франка. Організаторами цього заходу виступили Центр американських студій факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. І. Франка, Інститут Кеннана при Міжнародному науковому центрі ім. В. Вільсона, Українська асоціація зовнішньої політики, за підтримки програми ім. Фулбрайта в Україні 

Модератор конференції і голова організаційного комітету, директор Центру американських студій ЛНУ ім. Івана Франка, випускник програми Фулбрайта-Кеннана Роман Калитчак наголосив, що конференція є доброю нагодою ще раз поміркувати про перспективу українсько-американських відносин.

Доповідь Оксани Василиці на тему "Інвестиції зі США: можливості для України" викликала значне зацікавлення та стимулювала жваве обговорення. 

НАУКОВІ УСПІХИ МІЖНАРОДНИКІВ – 2016

Кожного року студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» приймають участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Світове господарство та міжнародні економічні відносини». І, як нам приємно констатувати, їхня участь не залишається непоміченою. Минулого року робота нашої Тані Клімової отримала І місце, а робота Олега Леги була нагороджена почесною грамотою. Цього року знову почесну грамоту здобула робота студентки 4-го курсу Умриш Ярина (наук. керівник к.е.н. Василиця О.Б.), яка отримала високі бали за результатами рецензування на І етапі ІІ туру конкурсу. А її одногрупника Труша Романа (наук. керівник к.е.н. Черкас Н.І.) було запрошено до участі у підсумковій науково-практичній конференції, оскільки його робота  рекомендована до ІІ етапу. Та наш Роман в цей час відповідно до угоди про співробітництво між Львівським торговельно-економічним університетом та Економічним університетом у Вроцлаві (Республіка Польща) разом з іншими студентами перебував у Вроцлавському університеті, де здобував нові знання, нові враження, нових друзів і, безсумнівно, натхнення до нових наукових здобутків. Кафедра МЕВ вітає юних науковців-міжнародників! Віримо, що наші студенти ще неодноразово підтверджуватимуть свій високий фаховий рівень і в столичних університетах, і на міжнародній арені!

Тренінг "Відкриті дані для громадських організацій і журналістів"

Доцент кафедри МЕВ Оксана Василиця 5 березня 2016 року взяла участь тренінгу "Відкриті дані для громадських організацій і журналістів". Лекції були присвячені  методам збору та структуруванню даних за допомогою різноманітних комп'ютерних програм. А також було висвітлено широкі можливості Excel. Організаторами даного заходу виступили Український освітній центр реформ, Український центр суспільних даних, у партнерстві з Могилянською школою журналістики, Школою журналістики Українського католицького університету, Західноукраїнським ресурсним центром.

Можна переглянути лекції тут: https://www.youtube.com/watch?v=ZXqQjQ1oAxs.

24 ЛЮТОГО 2016 ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ПРЕДСТАВНИКІВ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА АКАДЕМІЧНОЇ СПІЛЬНОТИ ІЗ ДЕРЖАВНИМИ СЕКРЕТАРЯМИ ПОСОЛЬСТВ СЛОВАЧЧИНИ, ЧЕХІЇ, УГОРЩИНИ ТА ПОЛЬЩІ.

Також зустріч відвідав посол Словаччини Юрай Сівачек. Основною метою зустрічі було обговорення сучасної ситуації в Україні: проведення реформ, боротьба з корупцією. Участь у даному заході прийняли проф. Віктор Олексійович Шевчук  та проф. Марія Ігорівна Флейчук.

Науково-педагогічний семінар кафедри міжнародних економічних відносин «Дистанційні курси: від форми до змісту (на шляху до компетенційно-орієнтованого навчального процесу»)

25 лютого 2016 р. проведено науково-педагогічний семінар кафедри міжнародних економічних відносин «Дистанційні курси: від форми до змісту (на шляху до компетенційно-орієнтованого навчального процесу»). Проф. Шевчук В. познайомив присутніх з власним баченням використання платформи дистанційних курсів MOODLE для організації вивчення дисципліни «Міжнародні економічні відносини» (докладніше). Наголос отримали практичні підходи щодо формування компетенційного набору сучасного економіста-міжнародника на підставі опрацювання актуальних проблем світової економіки та економічного життя сучасної України. Основою компетенційно-орієнтованого навчального процесу названо опрацювання проблемно-орієнтованих завдань, що поєднують інтерпретацію відомих моделей відкритої економіки, статистичні розрахунки та економетричні оцінки, представлення аналітичних конструкцій у структурованому вигляді, вміння вести предметну дискусію тощо. Дистанційна платформа MOODLE полегшує інформаційне забезпечення навчального процесу і дозволяє краще використання всіх необхідних ресурсів, включно з часом студента і викладача. Детальніше у фотогалереї.

 

Студенти, аспіранти і викладачі факультету Міжнародних економічних відносин на лекції заступника Національного банку України Дмитра Сологуба "Монетарна політика НБУ: від теорії до практики"

Успіх економічних реформ вагомо залежить від правильного розуміння політики Уряду та Національного банку України. Ніхто так аргументовано не пояснить підходи до реалізації монетарної політики Нацбанку, як фахівець високого класу, який безпосередньо причетний до прийняття управлінських рішень у цій сфері. 12 лютого 2016 року в стінах Львівської комерційної академії відбулася лекція заступника Голови Національного банку України Дмитра Сологуба на тему “Монетарна політика НБУ: від теорії до практики”, що стала подією для всіх тих, хто цікавиться питаннями монетарної політики загалом та динаміки обмінного курсу гривні зокрема.

Висока актуальність питань, що становлять основу діяльності НБУ, лекторська майстерність, досконала ілюстрація лекційної проблематики мультимедійною візуалізацією ─ все це викликало жвавий інтерес аудиторії, і, безперечно, спровокувало справжній шквал запитань до лектора з боку присутніх працівників Академії. Зокрема, студента-другокурсника Антона Кабаровського хвилювала політика Нацбанку стосовно філій російських банків, що діють на території України. Аспіранта Артема Вешка цікавили відповіді на практичні питання, що стосувалися обмежень на придбання іноземної валюти.

Увагу викладача кафедри міжнародних економічних відносин Оксани Василиці привернули практичні заходи щодо відновлення довіри до банківської системи за умов декларованого переходу до інфляційного таргетування. Словом, надзвичайно цікавий і змістовний виступ заступника Голови Національного банку України Дмитра Сологуба і тривала дискусія, що виникла після цього, стане корисною і для викладачів, і для студентів факультету, а отримані враження та презентаційні матеріали будуть використані при вивченні навчальних курсів кафедри, зокрема «Грошово-кредитна політика у відкритій економіці» та «Міжнародні економічні відносини», які становлять основу навчальної програми. 

Проведено науково-практичний семінар «Використання електронної платформи опитувань випускників EPAK для формування компетенційно-орієнтованого навчального процесу»

17 грудня 2015 р. викладачами кафедри міжнародних економічних відносин проведено науково-практичний семінар «Використання електронної платформи опитувань випускників EPAK для формування компетенційно-орієнтованого навчального процесу». Проф. Шевчук В. продемонстрував можливості новаторського програмного продукту, який  розроблено фахівцями університету «Краківська політехніка» (м. Краків, Польща) в 2013-2015 рр. в рамках масштабного дослідницького проекту , що фінансувався польським Національним центром розвитку і досліджень (NCBiR) за підтримки низки європейських фондів. Детальніше про захід тут.

Електронна платформа аналізу компетенцій (ЕРАК) дозволяє ефективний моніторинг трудової діяльності випускників вищого навчального закладу, але головними є можливості предметного вивчення  відповідності компетенційних вимог ринку праці до параметрів навчального процесу.  Зрозуміло, що за допомогою ЕРАК керівництво вищих навчальних закладів отримує потужний аналітичний апарат для осучаснення навчальних програм та формування  компетенційно-орієнтованого навчального процесу.  Необхідними елементами такого підходу стають компетенційний профіль студента та компетенційна матриця спеціальності.

Своєрідним творчим підсумком особистої участі проф. Шевчука В. у проекті EPAK стала монографія “VADEMECUM: Електронна платформа аналізу компетенцій в управлінні вищим навчальним закладом» (у співавторстві з Йоанною Жирою).  На сьогодні розглядається можливість створення україномовного варіанту платформи EPAK (у співпраці з Київським національним університетом імені Вадима Гетьмана), що може бути вагомим кроком на шляху наближення вітчизняного академічного середовища до стандартів європейського освітнього простору.

Упродовж січня-лютого 2016 р. на базі кафедри міжнародних економічних відносин будуть проведені ще два науково-практичні семінари, що стосуватимуться (1) проблематики підготовки і практичного використання філософії компетенційно-орієнтованого навчального процесу в практиці викладання дисциплін «Міжнародні економічні відносини», «Грошово-кредитна політика у відкритій економіці» та «Світові фінанси», а також (2) розробки компетенційної матриці для спеціальності «Міжнародні економічні відносини».

Стежте за оголошеннями !!!

Відбулася науково - практична інтернет - конференція «Особливості формування міжнародних економічних відносин в умовах дестабілізації міжнародної системи»

15 грудня 2015 року кафедрою "Міжнародних економічних відносин" Львівської комерційної академії спільно з  громадським об’єднанням  «Центр суспільних інновацій» було проведено   у дистанційному форматі науково-практичну Інтернет-конференцію «Особливості формування міжнародних економічних відносин  в умовах дестабілізації міжнародної системи». З електронним збірником матеріалів конференції можна ознайомитися тут.

Науково - практична інтернет - конференція «Особливості формування міжнародних економічних відносин в умовах дестабілізації міжнародної системи»

15 грудня 2015 року на кафедрі Міжнародних економічних відносин Львівської комерційної академії буде проходити, у дистанційному форматі науково-практична, Інтернет конференція «Особливості формування міжнародних економічних відносин  в умовах дестабілізації міжнародної системи». Більш детальна інформація представлена в інформаційному листі.

«Крилаті цитати навчать нас багато» - так вважають міжнародники

3 грудня 2015 р. на факультету МЕВ відбулося засідання круглого столу СНТ факультету МЕВ ЛКА на тему «Крилаті цитати навчать нас багато». 

Студенти цитували відомих мислителів, письменників, політиків, бізнесменів, теоретичні міркування та практичні діяння яких впливали на історію міжнародних відносин в минулому, впливають на формування сучасного світоустрою та визначатимуть шляхи розвитку всіх країн та кожної особистості зокрема в майбутньому.

Модератором заходу була студентка 481 групи спеціальності МЕВ, Голова СНТ факультету МЕВ Умриш Ярина.

Детальніше в форматі PDF.

Відбулися урочисті заходи з нагоди вручення обласних премій кращим студентам області

У четвер, 19 листопада, в приміщенні актової зали Львівського національного університету імені Івана Франка відбулися урочисті заходи з нагоди вручення обласних премій кращим студентам області. Традиційно вручення премій було приурочене до Міжнародного дня студентів.  Згідно з розпорядженням у 2015 році премії отримали 184 студенти.

Кафедра МЕВ з приємністю відзначає, що до когорти кращих студентів потрапила студентка-магістрантка спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Львівської комерційної академії Тетяна Клімова. Щиро вітаємо нашу граціозну Таню з високою оцінкою її наукових досягнень, бажаємо їй якнайбільше великих і маленьких перемог та підкорення нових вершин!

Академічна мобільність кафедри МЕВ: досвід доц. Черкас Н.І.

Доцент кафедри МЕВ, Черкас Наталія Ігорівна у вересні-жовтні 2015 р. відвідала Університет Редландса, США як учасник програми академічної мобільності (Постанова Кабінету Міністрів України № 579 від 12.08.15 року "Про затвердження Порядку реалізації права на академічну мобільність"). Черкас Н.І. у межах програми Foreign Exchange Visitor підвищувала кваліфікацію у Департаменті Бізнесу Університету Редландса, відвідувала конференції, семінари та викладала предмети International Business для студентів програми BSB та Global Business для програми MBA.

Детальніше у форматі PDF.

Нагороди на кафедрі МЕВ

В рамках святкування Дня академії 7 листопада 2016 р. відбулося нагородження працівників та студентів. Так, доцента Семіва Сергія Романовича нагородили грамотою від Укоопспілки, старшому викладачеві кафедри МЕВ Василиці Оксані Богданівні вручили грамоту ЛКА. Труш Роман, студент 4 курсу, став лауреатом премії ім. Олени Степанів, а студенти Умриш Ярина (4 курс) та Комар Василина (магістр) отримали іменні грошові премії від завідувача кафедри Шевчука Віктора Олексійовича.

Зустріч з Гері Літом

30 вересня 2015 року Львівську комерційну академію відвідав гість із Сінгапуру Гері Літ. Значний період часу Гері працював викладачем Наньянського технологічного університету, що згідно рейтингу 2015 року є найкращим ВНЗ Азії. Станом на сьогодні він поєднує наукову діяльність та практичну, працюючи у консалтинговій компанії GL Training and Consultacy Singapore.

Для студентів нашого вузу він прочитав лекції:

1. Вступ у глобалізацію;
2. Глобалізація і досвід Сінгапуру.


Активними слухачами лекцій були студенти та викладачі факультету МЕВ, оскільки дана тематика є вельми близькою для студентів-міжнародників. Ці лекції надали унікальну можливість почерпнути інформацію про шлях реформування Сінгапуру і перетворення його з країни третього світу на країну першого світу ледь не з першоджерела. Сподіваємося, що даний досвід студенти будуть активно використовувати у своїй подальшій професійній діяльності.

Детальніше ознайомитися з досвідом Сінгапуру можна з інтерв’ю Гері Літа Громадському детальніше тут.

For the attention of foreign citizens, who want to get a quality education in a ukrainian university (located in Lviv)!

At the Lviv Academy of Commerce the study program «International economic relations» with the focus on international business is opened for foreign citizens (in English). Admission will be done on the basis of interview. You can apply by 25 September 2015. Tuition fee is 1700 USD per year. Length of the study: 4 years for the Bachelor degree, and one year for the Master degree.

Our faculties were trained and have experience teaching in the US universities (University of New Mexico, University of Colorado, Redlands),  UK (research center "Compass" at the Oxford University), France (University of Clermont-Ferrand Auvergne-1), Poland (Cracow University of Technology, High School of Management at Lublin, High School of Security at Gdansk).

Subjects: more in .pdf

We are interested in distributing information and engaging students from such countries as Azerbaijan, Belarus, Bulgaria, Georgia, Kazakhstan, Moldova, Tajikistan, Turkey, Poland, Turkmenistan, USA, and the EU countries as well.

For more information to be in touch with FLEYCHUK MARIYA fleychukm@gmail.com, facebook: fleychukm, mob. (+38-096) 458-28-59

Keywords: education, Ukraine, international business, international economic relations, European education, university, academy

К вниманию иностранных граждан, которые желают получить качественное образование в украинском высшем учебном заведении (в г. Львове)!

Во Львовской коммерческой академии, одном из старейших экономических вузов Украины (год основания - 1817) при факультете международных экономических отношений для иностранных граждан открыта специальность «Международные экономические отношения» (с акцентом на международный бизнес) с преподаванием на русском или английском языке. Зачисление на обучение по данной специальности проходит за собеседованием.

Принимаются документы до 25 сентября в 2015 г. Стоимость учебы составляет 1500 дол. США в год. Продолжительность учебы: 4 года бакалаврат, 1 год - магистратура.

У нас высококвалифицированные преподаватели, которые проходили  стажировку и имеют опыт преподавательской работы в университетах США (Университет Нью-Мексико, Университет Колорадо, Университет Редландса),  Великобритании (Оксфордский Университет), Франции (Университет  Клермон-Ферран Овернь-1), Польши (Краковская политехника, Высшая школа менеджмента в Люблине, Высшая школа безопасности в Гданьске).

Львовская коммерческая академия является активным учасником международных и европейских проектов в сфере образования, в частности програмы Erusmus Plus и Horizont2020.

В процессе учебы студенты изучают следующие дисциплины: на уровне  БАКАЛАВР подробнее в формате .pdf

ДИСЦИПЛИНЫ СВОБОДНОГО ВЫБОРА СТУДЕНТА в формате .pdf

На уровне МАГИСТР подробнее в формате .pdf

Для более подробной информации просьба контактировать с Флейчук  Марией fleychukm@gmail.com, facebook: fleychukm, моб. (+38-096) 458-28-59

А ось і новоспечені бакалаври-міжнародники!

Завершився другий державний екзамен, завершила свою роботу Державна екзаменаційна комісія, залікові книжки вчорашніх четвертокурсників поповнилися гарними (переважно) оцінками, - і ще один випуск четвертого курсу спеціальності МЕВ може гордо йменувати себе «бакалаври з міжнародних економічних відносин»! Кафедра МЕВ вітає всіх вас, кафедра МЕВ бажає вам гарно провести літо, відпочити, набратися сил, які вам точно знадобляться. Бо ж ви знаєте, що поєднання слів «магістр з міжнародних економічних відносин» - звучить ой як гордо!

Студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» захищають дипломні роботи!

Добігає кінця навчання магістрів і спеціалістів спеціальності «МЕВ» у стінах рідної Львівської комерційної академії. Пари, виконання домашніх завдань, тести, заліки, екзамени – все-все вже позаду. І все, чого навчилися, що змогли опанувати за, безсумнівно, п’ять найкращих, найцікавіших, найвеселіших, і, вочевидь, не найважчих років свого студентського життя, без п’яти хвилин фахівці-міжнародники намагаються продемонструвати під час захисту дипломних робіт.

Державна екзаменаційна комісія працює, студенти хвилюються, а потім переборюють хвилювання і презентують результати своїх досліджень. Тематика дуже розмаїта і актуальна. Перспективи нашої інтеграції до ЄС, пошук місця України у глобалізованому світовому просторі, подолання наших зовнішньополітичних проблем та багато інших важливих питань знайшли своє відображення у роботах наших студентів. А їхні висновки та рекомендації базуються на проведенні власних досліджень з використанням сучасних наукових методів, яких студентів навчили викладачі кафедри міжнародних економічних відносин.

Що ж, декого вже можна привітати з успішним захистом, гарними оцінками та незабутніми емоціями. Що кафедра МЕВ і робить.

Вітаємо наших найкращих і найгарніших студентів! Хай всі Ваші подальші здобутки будуть такими ж успішними!

18 червня 2015 р. студенти 4-го курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» склали перший державний іспит! І склали успішно! Отже, перший крок до отримання диплому бакалавра вже зроблено! Вітаємо наших четвертокурсників і бажаємо успіхів і на другому іспиті!

Конференція «Сполучені Штати Америки у сучасному світі: політика, економіка, право, суспільство»

Доц. кафедри МЕВ Черкас Наталія Ігорівна 15 травня 2015 року прийняла участь у роботі  ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Сполучені Штати Америки у сучасному світі: політика, економіка, право, суспільство» у ЛНУ ім. Івана Франка за підтримки Посольства США в Україні, Українського фулбрайтівського товариства, Програми імені Фулбрайта в Україні та Інституту міжнародної освіти (США). Американознавці та експерти-міжнародники провели економічний і аналіз політики США, обговоривши використання досвіду США у реформуванні в умовах кризових явищ. Тематика доповіді Черка Н.І «Income Inequality Determinants in the USA Compared to European Countries» виклакала значне зацікавлення та активну  дискусію.

Конференція завершилась проведенням круглого столу «Гібридна війна в Україні», організатором якого є Українське фулбрайтівське коло.

Наукова конференція професорсько-викладацького складу і аспірантів навчально-наукового комплексу "Академія" на тему "Актуальні проблеми економіки і торгівлі в сучасних умовах євроінтеграції"

12-13 травня 2015 р. викладачі кафедри міжнародних економічних відносин прийняли участь в роботі наукової конференції професорсько-викладацького складу і аспірантів навчально-наукового комплексу "Академія" на тему "Актуальні проблеми економіки і торгівлі в сучасних умовах євроінтеграції".

На пленарному засіданні на факультеті МЕВ виступила д.е.н., проф. Яремко Л. А. з доповіддю «Геополітична та цивілізаційна складова україно-російського конфлікту».

Також під час роботи секції "Зовнішньоекономічна політика України та її вплив на розвиток внутрішнього ринку" відбулося обговорення наукових досліджень викладачів та аспірантів кафедри, результати яких опубліковані у матеріалах конференції:

- Д.е.н., проф. Флейчук М. І. «Геоекономічні загрози розвитку України»

- К.е.н., доц. Семів С. Р. «Перспективи діяльності споживчої кооперації в умовах асоційованого членства України в ЄС»

- К.е.н., доц. Боднар І. Р. «Основні напрямки розвитку інформаційної сфери України»

- К.е.н., доц. Полякова Ю. В. «Формування митної політики України»

- К.е.н., доц. Шайда О. Є. «Економічна дипломатія ЄС щодо України»

- К.е.н., доц. Яхно Т. П. «Стратегічні напрями формування зовнішньоекономічної політики України»

- К.е.н., доц. Черкас Н. І. «Дисбаланси зовнішньої торгівлі України з країнами ЄС та СНД»

- К.е.н., доц. Макогін З. Я. «Дослідження впливу зовнішньоекономічної співпраці з Китаєм на основні макроекономічні показники України»

- К.е.н., ст. викл. Василиця О. Б. «ПІІ як чинник посилення енергетичної безпеки України на сучасному етапі»

- Асист. Салопанова А. А. «Досвід розвитку сільських територій в Європейському Союзі»

- Аспірант Семів Г. О. «Вплив митної політики на вітчизняний ринок автомобільного пального»

- Аспірант Процевич Н. «Становлення енергетично-паливного комплексу України»

- Аспірант Брик А. «Аналіз інституційного базису регулювання АПК в Україні та шляхи його розвитку».

Захист курсових робіт з дисципліни «Міжнародні економічні відносини»

27 квітня 2015 р. розпочався захист курсових робіт з дисципліни «Міжнародні економічні відносини» студентами третього курсу спеціальності МЕВ. Юним міжнародникам вдалося не лише грунтовно дослідити вплив валютних коливань на сільське господарство, енергозалежність країн Європи, коливання цін на нафту та інші актуальні проблеми розвитку міжнародних економічних відносин, а й цікаво представити результати своїх досліджень. Вітаємо найкращих студентів з вдалим захистом та гарними оцінками!

 

Круглий стіл «Країнознавчі аспекти та дипломатичні орієнтири розвитку Німеччини, Японії, США та Об’єднаних Арабських Еміратів» для студентів спеціальності МЕВ

16 квітня 2015 р. на факультеті МЕВ відбулося засідання студентського круглого столу на тему «Країнознавчі аспекти та дипломатичні орієнтири розвитку Німеччини, Японії, США та Об’єднаних Арабських Еміратів». Круглий стіл відбувався за участі студентів 181, 381 та 381 груп спеціальності «Міжнародні економічні відносини». Доповіді студентів стосувалися проблематики дисциплін «Країнознавство» (викладач доц. Яхно Т.П.) та «Дипломатична та консульська служба» (викладач доц. Шайда О.Є.), які викладаються відповідно на першому та на третьому курсах. Детальніше у форматі PDF.


Студенти-міжнародники спробували виступити в ролі учасників міжнародних переговорів на найвищому рівні

У наш непростий час, коли реалізація національних інтересів України опинилася під загрозою через агресію з боку нашого східного сусіда, коли частина нашої території окупована та охоплена військовими діями під назвою «АТО», єдиним джерелом надії на завершення конфлікту та його мирне розв’язання залишаються дипломатичні зусилля української влади, які підтримуються світовими політичними лідерами, втілюючись у проведення чергових раундів переговорів у «Нормандському», «Женевському» та всеможливих інших форматах. Детальніше у форматі PDF.

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни "Міжнародна економіка"

1-4 квітня 2015 р. студенти спеціальності "Міжнародні економічні відносини" Яремко С. (3 курс), Годованець О. (магістр), Ахундова С. (магістр), Лега О. (магістр) приймали участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни "Міжнародна економіка", що відбувався у Національному університеті "Львівська політехніка", і були відзначені наступними нагородами:

1. Лега О. - дипломом за ІІІ місце та сертифікатом учасника

2. Ахундова С. - грамотою за ІІІ місце у номінації "За глибокі знання з міжнародної економіки та оригінальну методику аналізу" та сертифікатом учасника

3. Годованець О. - грамотою за ІІ місце у номінації "За креативність мислення" та сертифікатом учасника

4. Яремко С. - грамотою за ІІІ місце в номінації "За креативність мислення" та сертифікатом учасника

Вітаємо наших креативних, мислячих, оригінальних і просто найкращих студентів з їхніми науковими досягненнями та бажаємо їм і в подальшому перемог та гарних результатів їхньої наукової роботи! 

«Дипломатичний турнір» для студентів-міжнародників

Вивчення основних інструментів дипломатії, ознайомлення з діяльністю зовнішньополітичних відомств є предметом дисципліни «Дипломатична та консульська служба», яку вивчають студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Львівської комерційної академії. Дипломатія застосовується в зовнішньополітичній практиці держав світу дуже давно, цікавою і багатогранною є її історія, тому студенти ознайомлюються з особливостями формування та функціонування дипломатичних інституцій в різні історичні періоди. 

А щоб процес навчання був цікавішим, заняття, присвячене вивченню історії та еволюції розвитку дипломатичної і консульської служби, студенти 3-го курсу провели у вигляді вікторини. 

Як і годиться в дипломатії, переможених і переможців не було, всі учасники вікторини продемонстрували глибокі знання, а зароблені в результаті поєдинку бали покращили їхні позиції в рейтингу з даної дисципліни. 

Попереду – вивчення нових прийомів і напрямів дипломатії, нові змагання і нові перемоги, і, в результаті, завершення ще одного етапу в процесі формування кваліфікованого фахівця з міжнародних економічних відносин. Детальніше.

Перемога студентів-міжнародників у ІІ етапі конкрсу студентських наукових робіт!

У 2015 році надзвичайно вдалою виявилася участь студентів-міжнародників у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Світове господарство та міжнародні економічні відносини». Галузева конкурсна комісія відзначила одразу дві роботи, які були надіслані до участі в ІІ етапі конкурсу. 

Так, робота студента-магістра Леги Олега «Деcтруктивний вплив значної девальвацiї гривнi в економiцi України» (наукове керівництво:проф. кафедри МЕВ Шевчук В.О., доц. кафедри МЕВ Черкас Н.І.)за результатами рецензування отримала високі бали, і було прийняте рішення про нагородження студента почесною грамотою. 

Робота студентки 4-го курсу Клімової Тетяни «Макроекономічні показники ефективності соціальних видатків у скандинавських країнах» (Презентація у PDF форматі) (науковий керівник ас. кафедри МЕВ Василиця О.Б.) була відібрана для участі у конференції ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Світове господарство та міжнародні економічні відносини», яка відбувалася 25 березня 2015 р. у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана.

За результатами ІІ туру робота студентки Клімової Тетяни отримала перше місце! Тож в урочистій атмосфері Тані було вручено диплом І ступеня, а Олегу – почесну грамоту.

З величезною гордістю кафедра міжнародних економічних відносин повідомляє про перемогу студентів-міжнародників, які гідно представили Львівську комерційну академію в одному з найбільших вузів нашої столиці!

Детальніше у форматі PDF.

Навчальний семінар для ознайомлення з роботою у програмі Moodle

12 березня 2015 року доцентом кафедри МЕВ Черкас Наталією Ігорівною для викладачів кафедри МЕВ було проведено навчальний семінар для детальнішого ознайомлення з роботою у програмі Moodle, в середовищі якої відбувається робота викладачів та студентів з дистанційними курсами.

На розгляд учасників семінару було винесено цілий комплекс питань, серед яких:

 • дизайн курсів;
 • інструменти у програмі Moodle; 
 • завантаження файлів у курси;
 • комунікація зі студентами;
 • онлайн-домашні завдання;
 •  робота з журналом оцінок;
 • експорт оцінок у звітність та ряд інших.

Семінар виявився надзвичайно корисним в контексті реалізації запровадженої у Львівській комерційній академії концепції дистанційного навчання.

Саме тому особливо цінними виявилися для викладачів поради і роз’яснення фахівця-практика, оскільки Наталія Ігорівна Черкас мала можливість безпосередньо працювати зі студентами в режимі дистанційного навчання в програмному середовищі Moodle під час проходження програми Фулбрайта Faculty Development Program в Школі Бізнесу, Університет Редландса, Каліфорнія, США.

Наукова діяльність студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини у 2014 р.

У 2014 навчальному році студентська наукова творчість розвивалася за такими напрямами: підготовка наукових студентських робіт для участі в роботі конференцій різного рівня, у конкурсах студентських наукових робіт, олімпіадах, проведення засідань наукових гуртків. 

Детальніше у форматі PDF.

ПРОГРАМА УНІВЕРСИТЕТУ РЕДЛАНДСА

«Розвиток бізнесу у Середземноморських країнах»

Викладачі кафедри МЕВ проф. Флейчук М.І. та доц. Черкас Н.І. були запрошені як лектори для програми Університету Редландса (США) «Розвиток бізнесу у Середземноморських країнах», що проходила у трьох середземноморських країнах – Італії, Греції та Туреччині. 

Програма поєднувала академічні та культурні елементи навчання з використанням практичного досвіду. Спершу студенти відвідали Рим, де крім цікавої екскурсії здійснили три корпоративні візити та відвідали лекцію італійського професора. Подорож у наступні країни відбувалася морем із зупинками у Олімпії, Афінах (Греція), Ізмірі та Стамбулі (Туреччина). Студенти мали нагоду відвідати багато цікавих підприємств та особисто ознайомитися із особливостями ведення бізнесу у європейських країнах. Черкас Н.І. та Флейчук М.І. отримали цікавий досвід проведення міжнародних програм і сподіваються впровадити нові активні методи навчання у ЛКА. 

Молоді вчені ЛКА у грудні обговорювали результати транскордонної співпраці України та Польщі

Асистенти кафедри міжнародних економічних відносин Іванна Качмарик та Ірина Бардин були представниками на Міжнародній заключній конференції з мікропроекту "Розробка інструментів транскордонного співробітництва на базі спільної історично-культурної спадщини Мостиського району Львівської області та Перемишлянського повіту Підкарпатського воєводства", що відбулася 5 грудня 2014 р. у м. Судова Вишня Львівської області та Заключній конференції парасолькового проекту "Промоція спільної культурно-історичної спадщини Польщі та України - "Фортеці Перемишль" - 16-17 грудня 2014 р. у м. Жешів, Польща. 

Молодими вченими кафедри МЕВ отримано довідку про впровадження результатів наукової роботи. Детальніше у форматі PDF.

Захист дисертації

28 листопада 2014 року асистент кафедри МЕВ Василиця Оксана Богданівна захистила кандидатську дисертацію на тему «Механізми регулювання прямого іноземного інвестування у забезпеченні економічного розвитку України» за спеціальністю 08.00.02 – світове господарство та міжнародні економічні відносини. Захист відбувся у Спеціалізованій вченій раді у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Науковий керівник – д.е.н., проф. Флейчук М.І.

Fulbright Award

Наталія Черкас, доцент кафедри МЕВ з новими знаннями та досвідом повернулася на кафедру МЕВ ЛКА після завершення програми Фулбрайта Faculty Development Program, яку вона проходила в Школі Бізнесу, Університет Редландса, Каліфорнія, США. Програма дозволила здобути неоціненний досвід наукової роботи та викладання в Американському університеті, незабутні враження та нові професійні контакти. Наталія Черкас вперше серед викладачів Львівської академії отримала цю престижну нагороду. Детальніше у форматі PDF.

Асистент кафедри МЕВ Ірина Бардин долучилася до проведення “Днів європейської спадщини у Львові”, що покликані привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.

Детальніше у форматі PDF.

Досягнення студентів та випускників

Успіхи випускників МЕВу!

Пройшов лише рік як студенти спеціальності МЕВ отримали дипломи та вийшли у вільне плавання, тим не менш вони знайшли своє покликання та будують плани на майбутнє!!!

Детальніше у PDF.

Детальніше у форматі PDF.

25 березня 2013 року магістр спеціальності – Мар’ян Мацько (681 гр.) взяв участь у підсумковій науково-практичній конференції Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі науки “Кількісні методи в економіці (статистика, економіко-математичне моделювання)”, який проходив у стінах Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Детальніше в форматі PDF.

29 березня 2013 року свої наукові здобутки презентувала студентка 482 гр. Леся Устрицька на підсумковій науково-практичній конференції Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі “Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом”, що відбулася у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара.

За результатами конкурсу Мар’ян Мацько та Леся Устрицька нагороджені  дипломами ІІІ ступеня. Мар’ян Мацько також отримав грамоту «За оригінальність дослідження». Детальніше в форматі PDF.

6 червня 2013 р. Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Теффт вручив випускниці 2006 р., а тепер доценту кафедри міжнародних економічних відносин ЛКА Наталії Черкас сертифікат переможця програми Fulbright Faculty Development для проведення досліджень в університетах США впродовж 2013/2014 академічного року. Місцем наукового стажування визначено University of Redlands (м. Редландс, Каліфорнія). Вагомий успіх став підсумком восьми років плідної наукової роботи і створює непересічні перспективи для поглиблення досліджень з обраної тематики – поліпшення якісної структури експорту в сировинно-орієнтованій економіці, що залишається одним з найбільш актуальних завдань для сучасної України.
Детальніше про стажування Н.Черкас.

Вітання випускника 1998 р. радника з політичних питань Посольства України в Ізраїлі Рустама Аждара

Відео-вітання випускниці 1999 р. директора по закупівлі упаковки на продукцію компанії “Nestle” в Європі Галини Коваль (Швейцарія).

Відео-вітання випускниці 1999 р. к.е.н., доцента кафедри МЕВ Ірини Лапшиної, яка перебуває на стажуванні в НД центрі “COMPAS” (Оксфорд, Великобританія).

Відео-вітання випускниці 2003 р. фінансового менеджера міжнародної клініки Юлії Сафронової (Ізраїль).

Відео-вітання випускниці 2003 р. директора з маркетингового розвитку банківських установ Світлани Чебакової (Джонс) (Канада).

Відео-вітання випускниці 2004 р. к.е.н., доцента кафедри маркетингу Анни Дмитрів, що перебуває на стажуванні в Познанському університеті (Польща).

Відео-вітання випускниці 2005 р. к.е.н., доцента кафедри МЕВ Наталії Черкас, яка перебуває на стажуванні в Університеті  Редландс (США).

Відео-вітання випускника 2007 р. консультанта IT технологій Любомира Лучечка (США).

Відео-вітання випускниці 2004 р. Янко Роксолани (Іспанія).

Участь у наукових конференціях та семінарах

19 травня 2011 р. Макогін Зоряна Ярославівна стала переможцем міжнародного конкурсу наукових робіт серед молодих учених на честь 110 річниці від дня народження Нобелівського лауреата з економіки Саймона Кузнеця у номінації “Актуальність дослідження та аргументованість рекомендацій”. Назва конкурсної роботи: “Структурні зміни в світовій економіці під впливом глобалізації”.

Кафедра міжнародних економічних відносин ЛКА спільно із HESP OSI (програма Інституту відкритого суспільства, м. Будапешт, Угорщина), Регіональним філіалом НІСД у м. Львові та ГО «Центр суспільних інновацій » у квітні 2014 р. провели засідання круглого столу на тему: «Проблеми зовнішньої міграції України та інших пострадянських держав».

Детальніше у форматі PDF.

22-25 жовтня 2013 р. доц. Полякова Ю.В. виступила із результатами свого наукового дослідження під час науково-практичних тренінгів, що відбувалися в межах реалізації проекту Ла МАНШ: Лідерство та управління змінами у сфері вищої освіти (м. Браганса, Португалія).

Презентація доповіді доц. Ю.Полякової

24-26 червня 2013 р. старший викладач кафедри міжнародних економічних відносин Чех М.М. виступила із доповіддю на міжнародній конференції L2C – Learning to Compete: Industrial Development and Policy in Africa, що є спільним проектом Університету ООН (UNU-WIDER), Інституту Брукінгс, Африканського Банку Розвитку та фінансової підтримки урядів Данії, Швеції, Фінляндії та Великобританії (м. Гельсінкі, Фінляндія).

7-10 травня 2013 р. викладачі кафедри проф. Шевчук В.О. та доц. Черкас Н.І. взяли участь у 7-й Міжнародній конференції імені професора А. Зельяша "Моделювання та прогнозування соціально-економічних показників" (м. Закопане, Республіка Польща).

Презентація доповіді проф. В.Шевчука.
Презентація доповіді доц. Н.Черкас.

11 квітня 2013 р. доц. Семів С.Р. виступив із доповіддю на міжнародній науковій конференції «Актуальні проблеми фінансово-кредитних відносин між ланками сучасної фінансової системи» (м.Казань, Російська Федерація).

16-18 листопада 2012 р. доц. Лапшина І.А. виступила із доповіддю на міжнародній конференції «Міграція та інтеграція в Європі та Росії: Нові виклики та можливості» (м.Санкт-Петербург, Російська Федерація).

23-27 жовтня 2012 р. проф. Шевчук В.О. та Черкас Н.І. виступили із доповідями на 19-му Українсько-польсько-словацькому семінарі «Кількісні методи соціально-економічного аналізу» (м. Братислава, Словаччина).

Детальніше у форматі PDF.

25–28 жовтня 2011 р. проф. Шевчук В.О. та Чех М.М. виступили із доповідями на 18–му Польсько–словацько–українському семінарі “Статистичний аналіз економічних та соціальних наслідків перехідного процесу в країнах Центральної і Східної Європи” (м. Криниця, Польща).

Детальніше у форматі PDF. 

13–16 жовтня 2011 р. д.е.н., проф. Яремко Л.А. та к.е.н. Черкас Н.І. виступили із доповідями на міжнародному симпозіумі “Сommon governance culture & restructuring problems in three seas basin countries” (Айдін Університет, м. Стамбул, Туреччина).

Детальніше у форматі PDF.

19–20 вересня 2011 р. доц. Лапшина І.А. представила результати пілотного дослідження міграції в регіонах України на конференції “Якісні дослідження” (Коч Університет, м. Стамбул, Туреччина).

23–24 червня 2011 р. доц. Лапшина І.А. презентувала результати свого наукового дослідження на конференції “Представлення результатів кількісного дослідження сприйняття Європи та міграції” (Оксфордський університет, Міжнародний Інститут Міграції, Великобританія).

16–17 червня 2011 р. викладачі кафедри МЕВ проф. Яремко Л.А. та Василиця О.Б. виступили із доповідями на міжнародній конференції “Finansowe i społeczno–polityczne projekty modernizacji społeczeństwa w warunkach destabilizacji gospodarczej” (м. Люблін, Польща).

10-13 травня 2011 р. викладачі кафедри МЕВ д.е.н., проф. Шевчук В.О. та к.е.н. Чех М.М. взяли участь у 5-й Міжнародній конференції імені професора А. Зельяша "Моделювання та прогнозування соціально-економічних показників" (м. Закопане, Республіка Польща).

31 січня – 1 лютого 2011 р. доц. Черкас Н.І. виступила із доповіддю на Second International Scientific and Practical Conference “Modern trends in scientific thought development” (спільно з International Academy of Sciences and Higher Education (Great Britain)) та отримала відзнаку: Diploma “Leader of Scientific Thought” (м. Київ). 

9-10 жовтня 2008 р. викладачі кафедри МЕВ к.е.н., доц. Флейчук М.І. та к.е.н. Федоришин Н.Ю. виступили із доповідями на ХІХ Міжнародному турецькому кооперативному конгресі (м. Анкара, Туреччина).

Презентація доповіді Н.Федоришин

Новини студентського життя

Листопад, 2013

Лекція-практикум на тему «Тайм-менеджмент»

22 листопада 2013 р. директор і засновник компанії “Milina Outsourcing” Петрук Людмила Сергіївна провела відкриту лекцію для магістрів та спеціалістів спеціальності “Міжнародні економічні відносини” під назвою: “Тайм – менеджмент (управління часом)”, де на власному досвіді продемонструвала вміння ефективно використовувати вільний час.

Реалізація європейських освітніх проектів в академії

22 листопада 2013 р. викладачі та студенти кафедри МЕВ взяли участь у засіданні “круглого столу” на тему “Реалізація європейських освітніх проектів у Львівській комерційній академії”.

Незагоєна рана нації

22 листопада 2013 р. студенти та викладачі кафедри МЕВ взяли участь у мітингу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.
З вступним словом до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи, професор Степан Гелей, який переконливо довів, що це була помста комуністичного режиму волелюбним українцям.
До присутніх також звернулись доцент кафедри історії і політології, доцент Степан Рутар та магістрант факультету міжнародних економічних відносин Андрій Гой. Виступаючі наголосили закривавлену сторінку української історії та закликали не миритися з тими небезпечними тенденціями, які проявляються у діях нинішньої антиукраїнської влади, не дозволити повернути нашу незалежну державу до тоталітаризму і колоніального минулого.
На завершення мітингу капелан академії отець Роман провів панахиду за невинно убієнних наших співвітчизників.

Відбулась англомовна студентська науково-практична конференція

21 листопада 2013 р. студенти факультету МЕВ взяли участь у студентській науково-практичній конференції англійською мовою на тему “Інша Україна у світі, що змінюється: фактори успіху // Changing Ukraine in a Changing World: Factors of Success”.
У конференції взяли участь студенти Львівської комерційної академії, Українського католицького університету, Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного Університету “Львівська політехніка”.
В обговоренні були підняті актуальні проблеми міжнародної економіки, права, економіки та підприємництва, менеджменту та адміністрування, маркетингу, а також журналістики, медіа комунікації та прикладної лінгвістики.

Факультету міжнародних економічних відносин – 20 років!

15 листопада 2013 року на факультеті міжнародних економічних відносин Львівської комерційної академії відбулося свято з нагоди 20 річниці із Дня створення Факультету.
Викладачі та студенти кафедри МЕВ взяли активну участь в організації та проведенні усіх заходів програми святкування.
В межах науково-практичного семінару виступили магістри факультету із своїми доповідями: Іванишин О. «Економічні наслідки застосування політики «кількісного пом’якшення»: Що? Як? Чому?», Шевчук С. «Стабілізаційні механізми для України на шляху Євроінтеграції», Устрицька Л. «Вплив акумуляції зовнішнього боргу України на обмінний курс».
Детальніше у форматі PDF.

Оксфордські дебати на тему: «Що найбільше загрожує навколишньому природному середовищу: промисловість чи побут?»

14 листопада 2013 р. в межах вивчення дисципліни «Екологічні проблеми в МЕВ» (викладач – к.е.н. Федоришин Н.Ю.) серед студентів першого курсу напряму підготовку «Міжнародні відносини» відбулися Оксфордські дебати на тему: «Що найбільше загрожує навколишньому природному середовищу: промисловість чи побут?»
У результаті гарячих суперечок та доведення аргументованих фактів перемогла група студентів, які доводили, що різні галузі промисловості створюють найбільшу небезпеку для довкілля. На завершення дебатів усі студенти обґрунтували необхідні першочергові заходи, як з боку промисловості, так і з боку щоденної діяльності людини, для захисту і збереження навколишнього природного середовища.

8.11.2013 року на кафедрі МЕВ розпочалися захисти курсових робіт із міжнародних економічних відносин. Тематика робіт, винесених на захист, свідчила про різносторонні наукові захоплення. 

Детальніше у форматі PDF.

Нагорода доцента кафедри МЕВ Макогін З.Я.

7 листопада 2013 р. к.е.н., доцент кафедри міжнародних економічних відносин Макогін Зоряна Ярославівна нагороджена почесною грамотою Львівської комерційної академії за значні успіхи у навчально-виховній роботі, суспільно-громадській діяльності та з нагоди святкування 196-ої річниці ЛКА.

У Львові експерти обговорили плюси та мінуси Асоціації України з ЄС!

31 жовтня 2013 р. відбулося перше засідання «Експертного клубу «Самопоміч», на якому експерти обговорювали плюси та мінуси для України від Асоціації з ЄС, та що чекає на українців в разі підписання Угоди. Учасниками експертного клубу були Майкл Лі, колишній голова Генерального директорату з питань розширення в Єврокомісії, радник Фонду «Ефективне управління»; Андрій Садовий, міський голова Львова; Віктор Шевчук, професор Львівської комерційної академії; Тарас Качка, експерт з європейської інтеграції, учасник переговорного процесу щодо Асоціації з української сторони.

Жовтень, 2013

Євроінтеграція України: перспективи та наслідки очима студентів

30 жовтня 2013 р. в залі засідань вченої ради академії відбулось засідання круглого столу на тему “Чи має Україна шанс  вирватися із пострадянської напівтемряви”, організованого кафедрою історії та політології. Учасники заходу – викладачі академії та студенти освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр факультету міжнародних економічних відносин та Інституту економіки та фінансів.
Відкрив засідання проректор з науково-педагогічної роботи, професор Степан Гелей, який наголосив, що пріоритетним напрямком зовнішньої політики України має бути євроінтеграція. Важливим у цьому виборі є думка молодих людей, оскільки від них залежить майбутнє нашого суспільства.
На засіданні заслухано та обговорено виступи студентів факультету міжнародних економічних відносин Романа Труша, Анастасії Власюк, Вікторії Любчак, Софії Яремко, Катерини Зінчук.

Leading and Managing Change in Higher Education

В межах реалізації проекту La MANCHE: Leading and Managing Change in Higher Education  (Ла МАНШ: Лідерство та управління змінами у сфері вищої освіти) Юлія Полякова – доцент кафедри міжнародних економічних відносин в термін з 22 до 25 жовтня 2013 року взяла участь у науково-практичних тренінгах, що відбувалися на базі Політехнічного інституту у м. Браганса (Португалія).
Серед учасників заходу були представники навчальних закладів - учасників проекту з  Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, України, Болгарії та Португалії. Порядок денний зустрічі включав ключові виступи на тематику лідерства та управління змінами у вищій освіті, пленарні сесії, робочі групи, дискусії, обговорення та підписання партнерських угод.
В межах передбачених заходів Ю. Полякова виступила з доповіддю на тему “Конкуренція на ринку освітніх послуг: виклики для Львівської комерційної академії”, у якому охарактеризувала сучасні тенденції на ринку освітніх послуг України та розкрила позитивний досвід Львівської комерційної академії у сфері міжнародного співробітництва, зокрема, реалізації програми видачі двох дипломів згідно відповідних угод із європейськими університетами, що спрямовано на підвищення привабливості та посилення конкурентних переваг Львівської комерційної академії на вітчизняному ринку освітніх послуг.

Презентація доповіді Ю.Полякової

Global Youth Forum

14-15 жовтня 2013 р.  учасники СНТ МЕВ Іванишин Оля, Строгуш Ірина та Шевчук Соломія взяли участь у Global Youth Forum, що відбувався у Київському національному університеті ім. Т.Г.Шевченка. 

Серед спікерів форуму такі непересічні особистості як Олег Рибачук,з яким студенти обговорили ключові питання української політики, ролі  молоді у подоланні політичної кризи та організації «Чесно». Спіч Олега Борисовича була настільки цікавою для студентів, що аудиторія не замовкала запитаннями, дискусією, а під кінець шквалом аплодисментів. Магнетичною була також презентація Петра Шеремети, який у доступній формі зумів пояснити шляхи подолання маркетологічних проблем таких  як «точка болю» та теорію «блакитного океану». 

Круглий стіл СНТ МЕВ на тему "Пришвидшена Євроінтеграція України у 2013 році"

10 жовтня 2013 р. СНТ МЕВ провело круглий стіл на тему "Пришвидшена Євроінтеграція України у 2013 році". Студенти пояснили чому саме у 2013 році ми спостерігаємо парадокс євроінтеграції від «Партії регіонів», навели цитати та думки провідних політиків та експертів з цього питання. Також студентський захід відвідав завідувач кафедри МЕВ, проректор з наукової роботи ЛКА професор В.Шевчук, який за допомогою теорії ігор продемонстрував євроінтеграцію по-українськи.

Родзинкою конференції стала презентація перших фото студентів МЕВ, Іванишин Олі та Устрицької Лесі, які будуть розміщені у магістерській аудиторії факультету, за високі досягнення у навчанні та підтриманні іміджу факультету. 

Несподіваним для усіх став розіграш швейцарського шоколаду, у якому перемогла Уваренко Єлизаветта.

Вересень, 2013

Студенти факультету зустрілися з радником міністра фінансів Чехії Карелом Свободою!

19 вересня 2013 р. радник міністра фінансів Чехії Карел Свобода провів студентам ЛКА семінар з "Фінансової грамотності у практиці". У живій та веселій атмосфері учасники обговорили такі основні пункти:

 • Методи управління коштами
 • «Міліонерське коло»
 • Європейський та український топ-менеджмент

Студенти факультету МЕВ взяли участь у круглому столі Львівської торгово-промислової палати

Студенти 5 курсу факультету МЕВ Іванишин Ольга та Шевчук Соломія взяли участь у круглому столі Львівської торгово-промислової палати на тему «Антикорупційна та антибюрократична політика Грузії вчора і сьогодні». Під час заходу були обговорені снаступні питання: сьогоднішня економічна ситуація в Грузії, головні напрямки реформ, антикорупційна реформа, митна та податкова реформи. Головним доповідачам був віце-президент Грузинської асоціації роботодавців (GEA) - Міша Кордзахія.  

Презентації доповідача Міші Кордзахії.

Липень, 2013

International Student Week in Ilmenau

Голова Студентського наукового товариства Міжнародних економічних відносин Іванишин Ольга повернулась з міжнародної конференції у Німеччині. Конференція тривалістю 10 днів відбувалась у одному із кращих вузів Європи - Технічному університеті Ільменау. Учасниками конференції стали 350 студентів з 71 країни світу. Впродовж конференцій студенти мали можливість брати участь у різноманітних проектах, наукових групах, відвідували лекції відомих європейських науковців, а також самостійно провести лекцію перед усіма учасниками конференції. Заходи що були запропоновані організаторами розширили світогляд студентів, дозволили детальніше дослідити культуру, політику та економіку понад 70 країн. Учасники конференції брали участь у спортивних змаганнях, подорожували, ходили у похід, переглядали найпопулярніші короткометражні фільми, взяли участь у фестивалі кольорів та весело провели час у інтернаціональній компанії.

Лекція Іванишин Ольги у pdf форматі.

Відвідини Університету м. Єрусалим

23-27 липня 2013 р. доцент кафедри МЕВ Черкас Наталія відвідала The Hebrew University of Jerusalem (Ізраїль) з метою налагодження наукових контактів та вивчення можливості проведення у майбутньому спільних досліджень, зокрема з використанням сучасних статистичних методів. Під час візиту Черкас Н.І. ознайомилась із структурою, принципами роботи Університету загалом та окремих відділів зокрема, їх матеріальним та науково-методичним забезпеченням. Наша колега мала нагоду попрацювати у сучасній науковій бібліотеці, обладнаній численними мультимедійними засобами, і таким чином долучилася до реалій дослідницької роботи у високотехнологічній країні.

9-19 липня 2013 р. викладачі кафедри міжнародних економічних відносин Шевчук В.О., Черкас Н.І. та Василиця О.Б. взяли участь у третій сесії проекту "Багатство, бідність та задоволеність життям у перехідних економіках". Цей проект є частиною Регіонального семінару покращення якості викладання (ReSET) в рамках Міжнародної Програми підтримки вищої освіти (HESP) Інституту Відкритого Суспільства. Захід проходив в Одесі на базі національного університету ім. І.І. Мечнікова.

Детальніше у форматі PDF.

Червень, 2013

Там, де ми вже є...

Кореспонденти Львівської газети провели інтерв'ю з Іриною Лапшиною, кандидатом економічних наук, доцентом кафедри міжнародних економічних відносин Львівської комерційної академії, експертом з міграції в рамках міжнародного дослідницького проекту EUMAGINЕ, що стартував 2010-го і тривав три роки. Впродовж цього часу дослідники зі семи країн, зокрема з України, вивчали вплив уявлень про права людини та демократію на ухвалення рішення щодо міжнародної міграції. Особливу увагу приділяли уявленням про конкретні європейські держави й популярність Європи порівняно зі США, Росією, Канадою та Австралією. Про результати української частини дослідження  детальніше у статті "Там, де ми вже є...". 

Детальніше на сайті газети.

VIIІ Міжнародна науково-практична конференція "Інтеграція України в європейський і світовий фінансовий простір"

12 червня 2013 р. професор Шевчук В.О. виступив на VIIІ Міжнародній науково-практичній конференції "Інтеграція України в європейський і світовий фінансовий простір" з доповіддю "Макроекономічний вплив підвищеного попиту на іноземну валюту в Україні" (детальніше у форматі pdf).

Інвестиційний потенціал країн

5 червня 2013 р. у групі 281 було проведено презентацію інвестиційних проектів під час семінарського заняття з дисципліни "Теорія міжнародних відносин" (лектор – в.о. доц., к.е.н. Черкас Н.І., асистент – Василиця О.Б.). Вибравши країну, студенти повинні були продемонструвати інвестиційний потенціал даної держави. Студентський вибір зупинився на США та Німеччині.

Матеріально-технічна база

Кафедра розміщена в кімнатах 318, 319, 320, 321 корпусу по вул. Бр. Тершаківців, 2а. У кім. 320 розташований комп’ютерний клас. За кафедрою МЕВ також закріплені аудиторії на третьому поверсі корпусу по вул. Братів Тершаківців, 2а (302 – 310, 313, 322). Аудиторії повністю забезпечені меблями та навчальними дошками.

В комп‘ютерному класі, що функціонує при кафедрі, проводяться практичні та лабораторні заняття, тестування з різних дисциплін, складання заліків і іспитів у електронній версії (як частина комплексної перевірки практичних знань). В комп`ютерному класі студенти також можуть ознайомитися з електронними версіями лекцій та ситуаційними завданнями. 

До кожної лекції розроблено:

 • презентація;
 • література;
 • завдання;
 • тести.

На кафедрі запроваджено рейтингову систему оцінювання, яка складається із:

 • тести;
 • контрольні завдання;
 • експрес-контрольні;
 • аналітичні завдання. 

У вільний від планових занять час у комп`ютерному класі працюють магістранти та студенти 3 – 5-го курсів над виконанням своїх індивідуальних завдань, курсових, дипломних та магістерських робіт, а також над складанням звітів з виробничої практики. При написанні магістерських та дипломних робіт студенти за допомогою комп‘ютерних пакетів STATISTICA, Econometric views, Excel здійснюють регресійний, факторний, кластерний та інші види економіко-математичного аналізу, готують відеопрезентацію, яка передбачає розробку та презентацію дослідження з використанням мультимедійного проектора та програми Power Point.

 

Контакти

адреса:
79005, м. Львів, вул. Бр. Тершаківців 2а 

тел.:
295-81-96

e-mail:
kafedramev2000(at)gmail.com

Сторінка кафедри в Фейсбуці www.facebook.com/mev.lac.lviv.ua

Нормативні документи

 • Положення про кафедру у форматі .pdf

Фотогалерея

Перейти