Кафедра міжнародних економічних відносин

Завідувач кафедри

Заступники завідувача кафедри

Заступник з навчально-методичної роботи — д. е. н., професор Яремко Лариса Адольфівна

Заступник з наукової роботи — к.е.н., доцент Яхно Тетяна Петрівна

Про кафедру:

Спеціальність міжнародні економічні відносини існує з 1991 року. Кафедру МЕВ створено літом 2000 року шляхом реорганізації кафедр маркетингу і зовнішньоекономічної діяльності з метою покращення організації навчального процесу і визначено її як випускаючу на своїй спеціальності.

Кафедра організовує навчання студентів за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини".

Кафедра міжнародних економічних відносин - це сучасна команда кваліфікованих фахівців, креативні підходи до викладання, відповідність високим стандартам європейської освіти.

Докладніше про зміст, стиль та методи навчання дисциплін кафедри можна дізнатися на прикладі одного з навчальних курсів.

Основні напрями роботи кафедри міжнародних економічних відносин

І. Навчально-методична робота кафедри
ІІ. Науково-дослідна робота кафедри
IІІ. Виховна робота кафедри

Напрямки науково-прикладних досліджень

Напрямки науково-прикладних досліджень фахівців кафедри у сфері міжнародних економічних відносин, розробки зовнішньоекономічної політики, здійсненні аналізу, прогнозування і регулювання економічного співробітництва дуже різноманітні. Серед них виділимо наступні:

- Дослідження конкурентоспроможності вітчизняної продукції на світових ринках.

- Проблеми економічної інтеграції України в ЄС.

- Україна у системі міжнародного регулювання світових господарських зв’язків.

- Забезпечення конкурентоспроможності національної економіки в умовах глобалізації світового господарства.

- Дослідження зовнішньоекономічних зв’язків України.

- Європейська інтеграція.

- Проблеми формування і реалізація зовнішньоекономічної політики України.

- Вплив цінових та нецінових факторів на рівновагу доходу і платіжного балансу.

- Монетарні ефекти платіжного балансу під час операцій відкритого ринку.

- Особливості застосування інструментів нетарифного регулювання в Україні

- Формування і розвиток людського капіталу.

- Міжнародна міграція робочої сили.

Наукові школи

Плідно функціонує наукова школа «Проблеми платіжного балансу в залежній економіці» (керівник – проф. В.Шевчук).

На етапі становлення знаходяться наукові школи:

ПРЕЗЕНТАЦІЯ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

КАФЕДРА МЕВ: НАУКОВИЙ ВІЗИТ ДО ПОЛЬЩІ

Викладачі кафедри проф. Шевчук В.О. та доц. Чех М.М. взяли активну участь у роботі 24-го Польсько-Словацько-Українського наукового семінару «Статистичні методи у соціально-економічних дослідженнях: теорія та практика», що проводився 10-13 жовтня 2017 року у м. Добчице (Республіка Польща). Детальніше .pdf

МІЖНАРОДНИЦЯ НАДІЯ ГАВРИЛЯК ЗАВЕРШИЛА СЕМЕСТРОВЕ НАВЧАННЯ В ПОЛЬЩІ

Спекотний львівський червень прийняв у свої гарячі обійми студентку третього курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Надю Гавриляк, яка повернулася з Польщі. Там Надя мала семестрове навчання в рамках програми ERASMUS+ та угоди з Лодзьким університетом (Республіка Польща). Це не перша закордонна мандрівка юної міжнародниці, оскільки їй вже доводилося представляти ЛТЕУ в Болгарії, Руанді. Хочете дізнатися про її враження від чергового закордонного освітнього проекту? Тоді переходьте за посиланням.

СТУДЕНТКА-МІЖНАРОДНИЦЯ МАРТА МАРТИН: «СЕМЕСТР У ВРОЦЛАВІ БУВ НЕЗАБУТНІМ!»

Марта Мартин, студентка третього курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» за програмою ERASMUS+ в рамках угоди про співпрацю з економічним університетом Вроцлава (Республіка Польща) перебувала у Вроцлаві на семестровому навчанні. Про її враження від перебування у красивому історичному місті в товаристві інтелектуальних і креативних молодих людей можна прочитати, перейшовши за наступним посиланням.

ЧЕСЬКА МАНДРІВКА СТУДЕНТА-МІЖНАРОДНИКА БОГДАНА ПІКА

Наприкінці червня студент 3-го курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Богдан Пік повернувся з Чехії, де він перебував упродовж 5 місяців як учасник програми «ЕRASMUS+ КА1 — Міжнародна Кредитна Мобільність» з університетом Пардубіце (Чеська Республіка), який фінансує Європейський Союз та Національна Агенція ЕRASMUS+. Про цікаві епізоди з його яскравого і пізнавального «чеського» періоду навчання можна почитати тут.

НА ФАКУЛЬТЕТІ МЕВ ТА ІТ ПРОЙШЛИ ДЕРЖАВНІ ЕКЗАМЕНИ У СТУДЕНТІВ IV КУРСУ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ»

13 та 20 червня 2017 року на факультеті МЕВ та ІТ відбувся комплексний державний іспит у студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини». Цього року студенти складали підсумкові кваліфікаційні іспити з навчальних дисциплін «Міжнародні економічні відносини» та «Міжнародна торгівля».

Традиційно були відзначені студенти, які досягнули найвищих результатів у вивченні дисциплін і зайняли перші місця у відповідних навчальних рейтингах. Цього року це стала студентка 481 групи Ірина Лаба, яка за підсумками 2016-2017 навчального року здобула перше місце у навчальному рейтингу як з дисципліни «Міжнародні економічні відносини», так і з дисципліни «Міжнародна торгівля». Від імені завідувача кафедри МЕВ проф. Шевчука В. О. і всього колективу кафедри доцент Семів С. Р. вручив лідеру у навчанні цінний пам’ятний приз – ручку Parker.

Вітаємо переможницю рейтингу і всіх студентів IVкурсу і зичимо здоров’я, щастя і подальших успіхів у навчанні і майбутній професійній діяльності !

ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА УКРАЇНИ: МІЖНАРОДНИКАМ-ПЕРШОКУРСНИКАМ ВЖЕ ВІДОМІ ЇЇ ОСНОВНІ ЗАСАДИ

На першому курсі студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» вивчають дисципліну «Зовнішня політика України». Бажаєте ознайомитися з особливістю навчального процесу в рамках даного курсу? Що ж, детальніша інформація тут.

СВІТОВІ ФІНАНСИ: РОБОТА в MOODLE

В дусі часу кафедра міжнародних економічних відносин максимально використовує сучасні технології навчання, що поєднують доступ до навчального матеріалу (підручники та посібники, статті), інтерактивних баз даних та інших інтернет-ресурсів, академічних завдань і тестів, а в підсумку неймовірно підсилюють ефект від живого спілкування з викладачем, якому не байдужі результати власної праці. Розроблені дистанційні курси на платформі MOODLE дозволяють вчитися практично будь-коли і будь-де ─ там, де зручно, наприклад, під час невдалої вечірки (жарт) або після вдалого побачення.   

Під час підсумкового заняття з дисципліни «Світові фінанси», яке відбулося 1 червня 2017 р., студенти магістерської програми мали можливість виконати низку аналітичних завдань, включно зі статистичними розрахунками та прогнозами, обговорити нюанси отриманих результатів з викладачем ─ Мирославою Чех, а наприкінці – побачити власний академічний рейтинг за підсумком семестру. Можливості наявних в Університеті комп’ютерних класів не лише надають доступ до необхідних інтернет-ресурсів (цим сьогодні не здивуєш), але й дозволяють інтерактивну візуалізацію необхідних матеріалів (більшість з яких розміщена на електронній платформі дистанційного курсу) та сучасний формат спілкування між викладачем і студентом, коли навіть пауза не стає зайвою !!! Детальніше .pdf

Дистанційний курс відкрито для гостьового доступу http://virt.lac.lviv.ua/course/view.php?id=471

КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ ВІЗИТ ДО ЄВРОПИ

Викладачі кафедри доц. Макогін Зоряна Ярославівна на доц. Чех Мирослава Михайлівна прийняли участь у культурно-освітньому візиті до Європи. Даний проект покликаний ознайомити освітян та молодь з особливостями сфери освіти та культури окремих країн Європи. Візит розпочався VI-ою міжнародною науково-практичною конференцією «Problem and Prospects of Territiries' Socio-Economic», організованій Академією менеджменту та адміністрації (Ополе, Республіка Польща), де учасники виступили із доповідями. Викладачі також відвідали й ознайомитися із структурою та особливістю функціонування ряду навчальних закладів Польщі та Німеччини: Ягелонським Університетом (м. Краків), Технічним Університетом в Катовіце, Гумбольдтським Університетом Берліна та ін. Під час візиту до столиці Бельгії Брюсселю учасникам була надана можливість відвідати будівлі Європарламенту та Єврокомісії та прийняти участь у дистанційній екскурсії, спрямованій на ознайомлення із їх діяльністю. По закінченні, доценти кафедри МЕВ отримали сертифікати учасників міжнародного проекту.

Захист курсових з МЕВ!

На факультеті МЕВ та ІТ завершились захисти курсових з дисципліни «Міжнародні економічні відносини» студентами 3 курсу МЕВ. Юні міжнародники не лише представили на розгляд комісії оригінальні наукові дослідження на різноманітну тематику в межах курсу, а й продемонстрували свої навики у підготовці якісних та інформативних презентацій, публічних виступів. Всебічна обізнаність студентів та науковий інтерес до досліджень колег, дозволили «оживити» процес захисту та максимізувати його корисність для загального навчального процесу.

Варто відмітити, що перелік тем курсових робіт щороку оновлюється та актуалізується. В поточному навчальному році найбільшою «популярністю» серед студентів користувалася тематика, що стосується:

 • наслідків «проїдання» бюджетних коштів в Україні;
 • переваги євроінтеграції для технологічного розвитку пострадянських країн;
 • боргові проблеми країн, що розвиваються;
 • наслідки BREXIT для країн єврозони;
 • вплив коливань обмінного курсу євро-долар;
 • проблеми реіндустріалізації в сучасному світі та ін.

18-19 травня 2017 р. проф. Шевчук В.О., завідувач кафедри міжнародних економіч¬них відносин,  прийняв участь у щорічній дослідницькій конференції «Роль центра¬льного банку в забезпеченні економічного розвитку», яку організував Національний банку України разом із Національним банком Польщі та за підтримки Уряду Канади і Київської школи економіки. Детальніше .pdf

Детальну інформацію про конференцію можна отримати за посиланням: http://conference.bank.gov.ua/Conf/

28 грудня 2016 р. відбувся науково-педагогічний семінар кафедри міжнародних економічних відносин «Використання технічних можливостей Навчально-наукового інформаційного інституту (ауд. 121) для інновацій у навчальному процесі».  Проф. Шевчук В. на конкретному матеріалі  проаналізував декілька напрямів модернізації навчального процесу за допомогою: контент-аналізу відео- та аудіо-матеріалів, реалізації концепту проблемно-орієнтованої лекції, прик¬ладних завдань та практикумів.  Було наголошено переваги проблемно-орієнтованої лекції, що з необхідністю передбачає аналіз відповідей на домашнє завдання, огляд нового матеріалу, коментар до майбутнього домашнього завдання. Не менш важливим елементом модернізації навчального процесу видаються інтернет-квести, коли викладач ставить проблему, а студент знаходить необхідні відповіді за допомогою інтернет-ресурсів.

ЄЖИ ЛАДИШ ПРО ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ

21 лютого 2017 року у Львівському торговельно-економічному університеті Єжи Ладиш, викладач факультету менеджменту і туризму Вроцлавського економічного університету в рамках програми Еразмус+ для студентів факультету міжнародних економічних відносин та інформаційних технологій та інституту економіки та фінансів прочитав цикл актуальних за своєю тематикою лекцій:

ECONOMICS OF EUROPEAN INTEGRATION

 • Monetary integration. The case of Eurozone.
 • European financial integration. Common budget.
 • Regional/ cohesion policy. Spatial income disparities. Economic, social and territorial cohesion.
 • European territorial cooperation.

Наші студенти та викладачі завжди раді можливості отримати нові знання про сучасні тенденції євроінтеграційних процесів та поспілкуватися з представниками освітньої сфери країн Євросоюзу!

МІЖНАРОДНИКИ-2017. НАВЧАННЯ ЗАВЕРШЕНО!

Завершили своє навчання магістри спеціальності «Міжнародні економічні відносини» 2017 року випуску. Вже лежать акуратною стопкою в аудиторії захищені дипломні роботи в новеньких палітурках, прочитані-заслухані всі доповіді, хвилювання – позаду, а соцмережами ширяться фото усміхнених і щасливих УЖЕ-ДИПЛОМОВАНИХ-ФАХІВЦІВ. Як завжди, для них це і радісно, і трохи сумно… Але завершується зима, за кілька днів весна вступить у свої права, і яскраве проміння весняного сонця щедро осяє нашим найкращим міжнародникам шлях у доросле і самостійне життя.

Кафедра міжнародних економічних відносин щиро вітає своїх випускників із завершенням навчання та бажає їм бути успішними, позитивними і щасливими!

НАШІ МІЖНАРОДНИЦІ. ЗНАЙОМТЕСЬ: НАДЯ ГАВРИЛЯК.

Міжнародні економічні відносини – сфера динамічна, багатоаспектна, стратегічна з точки зору інтересів кожної держави. Тому і потребує для свого вивчення та опанування всіх надскладних механізмів функціонування міжнародної системи відповідних фахівців: амбітних, креативних, впевнених у своїх силах, і таких, що здатні правильно сформулювати і відстояти свою точку зору, підкріпивши її переконливими аргументами і (чому ні?) невідпорною силою свого шарму. На 3-му курсі спеціальності МЕВ навчається саме така дівчина, котра неодноразово продемонструвала свої знання, вміння грамотно їх презентувати, досконале володіння іноземною мовою під час різноманітних наукових заходів, які передбачали для Наді вихід саме на міжнародну арену.

Так, з червня по вересень 2016 року на базі кампусу в місті Добрич (Болгарія) Варненського Університету Менеджменту проходила програма студентського обміну Ерасмус+, в якій були залучені студенти з більш ніж 10-ти країн з Європи та Азії. Участь у цьому заході взяла і Надя Гавриляк.
А у вересні 2016 року Надя приймала участь у роботі Глобального форуму «Кооперативи та молодь», який проводився за підтримки Міжнародного Кооперативного Альянсу (МКА) та Центрального кооперативного союзу Болгарії у місті Несебр (Болгарія). Разом з Еміном Ахмедовим, працівником центрального апарату Укркоопспілки, Надя презентувала доповідь на тему “Нам 150, але ми молоді”, в якій йшлося про стан молодіжної політики в системі Укркоопспілки, навчальні заклади системи та механізми залучення студентів кооперативних вишів до роботи на підприємствах та організаціях споживчої кооперації України.

А наприкінці жовтня 2016 року географія наукових мандрівок Наді сягнула самої Африки. З 28 жовтня по 1 листопада в Руанді відбувалася Друга Африканська Кооперативна Конференція, під час якої можна було ознайомитися з проблемами африканської кооперативної системи та представити українську кооперативну освіту, що в подальшому сприятиме поглибленню співпраці між африканськими та українськими вишами та залученню африканських студентів.

І саме наша Надя забезпечувала якісний переклад та невимушене спілкування з представниками міжнародних кооперативних організацій, котрі завітали до нас з нагоди урочистостей, приурочених 150-річчю утворення першого споживчого товариства в Україні та 200-річчю від часу заснування Львівського торговельно-економічного університету.

Спеціальність «Міжнародні економічні відносини» по праву може пишатися, що такі ще юні, але вже достатньо впевнені у своїх силах та неймовірно привабливі студентки представляють Львівський торговельно-економічний університет на міжнародній арені!

200-РІЧЧЯ ЛТЕУ ОЧИМА КАФЕДРИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

Львівський торговельно-економічний університет, один з найстаріших навчальних закладів з підготовки фахівців торговельної справи, урочисто відзначив 200-річчя з дня заснування. Кафедра міжнародних економічних відносин, яка в стінах цього славетного вузу забезпечує підготовку випускників, обізнаних з усіма тонкощами ведення бізнесу, розвитку торгівлі, фінансової аналітики в сучасному глобалізованому світі, з радістю долучилася до святкування цієї визначної події.

Викладачам кафедри МЕВ було надзвичайно приємно отримати почесні грамоти та грамоти університету. Не залишилися непоміченими і заслуги студентів-міжнародників Оксани Проць, Марка Макаренка, Анжеліки Ібрагімової, наукова та громадська активність яких також була відзначена грамотами університету. А магістрантці Ярині Умриш вручено премію імені професора Віктора Шевчука, завідувача кафедри міжнародних економічних відносин.

Серед урочистих заходів заслуговує на увагу Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 150-річчю утворення першого споживчого товариства в Україні та 200-річчю від часу заснування ЛТЕУ "150 років споживчій кооперації України: оцінюючи минуле, визначаємо майбутнє", яка відбулася в стінах ЛТЕУ 13 грудня 2016 р. В роботі конференції активно прийняли участь викладачі кафедри МЕВ. Так, модератором третього пленарного засідання  була професор Марія Флейчук, а професор Віктор Шевчук та доцент Сергій Семів виступили з доповідями під час панельної дискусії. І, звичайно ж, прикрасили цей потужний науковий захід третьокурсниці-міжнародниці, які хлібом-сіллю урочисто зустрічали представників міжнародних кооперативних організацій. А наша юна Надія Гавриляк (381 група) забезпечувала фаховий переклад доповідей іноземних гостей.

Чудовим завершальним акордом свята стала урочиста академія в Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької, під час якої пролунали вітальні слова ректора, професорів, меценатів, гостей та представників місцевої і державної влади.
Кафедра МЕВ горда усвідомлювати себе частиною одного з найдревніших львівських вузів і сподівається продовжувати традицію підготовки висококваліфікованих фахівців ще не одне сторіччя!

ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ-МІЖНАРОДНИКІВ З ВИПУСКНИКОМ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ»

У рамках святкування 200-ліття Львівського торговельно-економічного університету проводиться багато заходів, які мають на меті представити науковий потенціал нашого вузу, ознайомити з певними традиціями організації навчального процесу, культурного розвитку наших студентів, розкрити всі можливості застосування інноваційних підходів до навчання та викладання, і, звичайно ж, окреслити перспективи самореалізації, успішного працевлаштування та впевненості у своєму майбутньому, які відкриваються перед випускниками ЛТЕУ. Тож напередодні цієї урочистої дати кафедрою міжнародних економічних відносин було організовано зустріч для студентів-міжнародників з колишнім випускником нашої спеціальності Олександром Чорним, якого з приємністю можна згадати як одного з найкращих свого часу студентів. Олександр Чорний є директором програм, менеджером з розвитку бізнесу ІТ-компанії Perfectial, він має цікавий досвід роботи у науковій сфері, бізнес-аналітиці, свого часу працював у Американській торговельній палаті в Україні, окрім того, навчався за Програмою стипендій ім. Едмунда С. Маскі в США. На зустріч Олександр запросив свою колегу Єлизавету Алексєєву, яка є керівником інформаційно-аналітичного відділу МБО «Екологія-Право-Людина» і займається проблематикою екологічного права в Україні, а свого часу так само вдосконалювала свої знання, навчаючись за Програмою Маскі в США.

Це було направду жива і цікава розмова молодих успішних людей з юними, але вже мотивованими стати успішними, студентами спеціальності МЕВ. Гості розповіли про те, які можливості розкриваються перед випускниками, які добре володіють іноземною мовою та орієнтуються в проблемах міжнародної економіки, а також поділилися досвідом свого закордонного навчання та можливостями практично реалізувати отримані знання в Україні.

По завершенню вирішили: є ще дуже багато питань, які студенти хотіли б обговорити, а Олександр з Єлизаветою могли б для них розкрити. Тому такі зустрічі влаштовуватимемо і надалі.  To be continued!

КРЕХІВСЬКИЙ МОНАСТИР: ДЖЕРЕЛО ДУХОВНОЇ НАСНАГИ

Осінь - особлива пора в житті кожного студента. Знову починається навчання, потрібно ходити на пари, готувати індивідуальні завдання, проходити тести, - словом, здобувати знання. Очевидно, що разом з цим у декого можуть з’являтися певні спокуси: може, не піти на лекцію, не зробити презентацію, не підготуватися до семінару… Що не кажи, навчальний процес потребує від студентів багато зусиль: і розумових, і фізичних, і, безперечно, душевних.

Тож погожого осіннього дня 4 листопада 2016 року студенти-міжнародники вирушили у поїздку, яка виявилася надзвичайно цікавою і корисною з усіх точок зору. Вони відвідали Крехівський монастир святого Миколая ЧСВВ. Чудові пейзажі золотисто-листопадової Львівщини, пізнавальна екскурсія печерними келіями перших монахів, можливість помолитися до чудотворних ікон і доторкнутися до духовних скарбів українського народу, - безперечно, все це забезпечить наших міжнародників незабутніми враженнями та духовною наснагою на весь навчальний рік.

ОСІНЬ-2016 ПРОФЕСОРА КАФЕДРИ МЕВ МАРІЇ ФЛЕЙЧУК: ЧАС ЗБИРАТИ ВРОЖАЙ!

Д.е.н., професор кафедри МЕВ Марія Ігорівна Флейчук вже давно завоювала величезну любов студентів-міжнародників та повагу колег по роботі. Її суперпозитивна енергетика, фантастична працьовитість, наукова зрілість по-суті є одними з конкурентних переваг кафедри міжнародних економічних відносин. Тож можна щиро потішитись за нашу колегу, якій осінь 2016 року подарувала незабутні враження. У вересні 2016 року Марії Флейчук було вручено диплом академіка Академії наук Вищої школи України!

А 10-13 жовтня 2016 р. Марія Ігорівна побувала в Канаді у містах Квебек, Монреаль, Торонто, де відбувалися засідання Генеральної Асамблеї Міжнародного Кооперативного Альянсу та Міжнародний Кооперативний Самміт. Що ж, можна побажати нашому молодому, але вже такому іменитому науковцю нових наукових здобутків!

«НЕ ВІР СЛОВАМ – ЗРОБИ ТЕСТ НА ВІЛ»

Студенти-міжнародники відзначаються не лише наполегливістю у навчанні, а й соціальною активністю. Тож не залишила їх байдужим соціальна акція, яка проводилася по всій Україні з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. 24 листопада відбулася зустріч студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини» з соціальним працівником КЗ «Львівський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» Анною Олексіївною Жаровською. Оскільки, на жаль, Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції серед країн Східної Європи та Центральної Азії, такі зустрічі з молоддю вкрай необхідні. Адже це дає можливість підвищити обізнаність про ВІЛ та популяризувати відповідальну поведінку.

А ще студенти-міжнародники Марк Макаренко, Дарина Марцінко, Богдан Пік та  Антон Кабаровський 26 листопада 2016 р. прийняли участь в акції «Не вір словам – зроби тест на ВІЛ», яка відбувалася у гіпермаркеті AШАН, під час якої проводилося безкоштовне добровільне і анонімне консультування та тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В і С та сифіліс для всіх бажаючих.
Що ж, очевидно, що завдяки таким заходам більше людей почнуть відповідально ставитися до свого здоров’я та здоров’я своїх близьких. І до цього долучилися наші студенти.

СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ МЕВ ВІДВІДАЛИ ЛЬВІВСЬКУ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВУ ПАЛАТУ

21 листопада 2016 року студенти І курсу спеціальності "Міжнародні економічні відносини" та доцент кафедри МЕВ Семів С. Р. відвідали Львівську торгово-промислову палату. Студенти ознайомилися зі специфікою роботи Львівської ТПП, яка у 2010 році відсвяткувала своє 160- річчя. Львівська ТПП сьогодні - це найбільш впливова організація з підтримки бізнесу в регіоні і є надійною опорою для підприємців у захисті та підтримці їх інтересів. Її партнерами є близько тисячі найвідоміших підприємств області, вона має прямі партнерські стосунки з палатами країн Центрально-Східної Європи та СНД.

Студенти мали змогу ознайомитися з діяльністю різноманітних підрозділів Львівської ТПП, які займаються міжнародним співробітництвом, оцінкою майна, PR-супроводом та рекламою, експертизою та сертифікацією, мовними перекладами, штрих-кодуванням, реєстрацією товарних знаків, організацією навчань та семінарів, комплексною підтримкою експорту тощо.  На численні питання студентів фахівці Львівської ТПП надали кваліфіковані відповіді.

У подарунок від Львівської ТПП студенти отримали примірники журналу "Зовнішньоекономічний кур'єр".  Можливість ознайомитися з практикою діяльності впливової зовнішньоекономічної інституції та поспілкуватися з її провідними фахівцями справили незабутнє враження на студентів.

AIESEC – НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ СТУДЕНТІВ

18 листопада відбулася зустріч студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини»  з представником міжнародної молодіжної організації AIESEC Олегом Лавним. Він познайомив юних міжнародників з основними напрямками діяльності AIESEC – міжнародної платформи для молоді, яка дозволяє відкрити і розвинути їх лідерський потенціал. Це неполітична, незалежна, неприбуткова організація, що керується студентами та нещодавніми випускниками вищих навчальних закладів, які зацікавлені у світових питаннях, лідерстві та менеджменті.  Зокрема більш детально Олег розповів про програму стажувань “Global Volunteer”, яка дає змогу стати волонтером у обраній країні і протягом 6 тижнів працювати над вирішенням однієї із Цілей Сталого Розвитку 2030.

Звісно ж, міжнародників, які добре володіють іноземними мовами, орієнтуються у всіх актуальних зовнішньополітичних та зовнішньоекономічних тенденціях, інформація про можливості міжнародного стажування не могла не зацікавити. Співпраця – у перспективі!

19 вересня 2016 року студенти-міжнародники та викладачі кафедри МЕВ відвідали відкриту лекцію доктора з організаційного менеджменту Деріла МакКарті на тему "Глобальні тренди у вищій освіті", яка відбулася у стінах Львівського торговельно-економічного університету. Міжнародники завжди відкриті до сприйняття актуальної інформації, яка стосується освіту, бізнесу політики та, загалом, усіх сфер суспільного життя. А ще міжнародники вільно володіють англійською мовою, і третьокурсниці Надії Гавриляк не потрібні послуги перекладача для того, щоб поставити професору зі США питання, які виникли в неї під час сприйняття лекційного матеріалу.

ТВОРЧІ УСПІХИ МАГІСТРІВ-МІЖНАРОДНИКІВ

Гарні новини від чарівної студентки-магістрантки спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Ярини Умриш! Ярина приймала участь у конкурсі есе "Університет моєї мрії", організованому журналом «Я СТУДЕНТ». Її робота «Усе, що існує на світі, колись було мрією» увійшла до трійки найкращих та була опублікована у № 7/8 за 2016 рік.

Кафедра міжнародних економічних відносин вітає нашу талановиту, активну, розумну і просто найкращу Ярину, бажає їй ніколи не переставати мріяти, продукувати багато цікавих ідей та вдало їх втілювати в життя!

ВІДНОВЛЮВАНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ: НАУКОВИЙ ПОГЛЯД НА АКТУАЛЬНУ ПРОБЛЕМУ СЬОГОДЕННЯ

На кафедрі міжнародних економічних відносин відбувся попередній захист кандидатської дисертації Рибчинської Ольги Ромуальдівни на тему «Державне регулювання ринку відновлюваних джерел енергії в енергозалежних країнах» (науковий керівник д.е.н., проф. Шевчук Віктор Олексійович). Більш ніж актуальна тема, логічний і аргументований виклад дисертанткою основних положень свого дослідження, жвава наукова дискусія, яка зав’язалася по завершенню виступу молодого науковця Ольги Рибчинської є яскравим підтвердженням того, що кафедра МЕВ займається розробкою і вирішенням перспективних наукових проблем, готує кваліфіковані наукові кадри, які зможуть достойно проявити свої вміння і застосувати результати своїх досліджень у практичній площині. Детальніше з презентацією дисертаційного дослідження можна ознайомитися тут.

БАКАЛАВРИ-МІЖНАРОДНИКИ ЗРАЗКА 2016 РОКУ

Ось і минуло чотири роки, вісім семестрів, незліченна кількість аудиторних годин та сила-силенна заліків та іспитів. Позаду вже навіть державні екзамени. Тож кафедра МЕВ вітає вчорашніх четвертокурсників, а нині - дипломованих бакалаврів з міжнародних економічних відносин.

Бажаємо їм гарного літа, яскравих вражень, незвичайних пригод. Маючи такий запас неймовірних літніх емоцій, позитивний старт у магістратуру спеціальності МЕВ сьогоднішнім бакалаврам-міжнародникам гарантований!

ГЕНЕРАЛЬНА АСАМБЛЕЯ EURO COOP

16-19 червня 2016 року відбулася Генеральна асамблея Euro Coop, що проводилася у Роттердамі та Амстердамі (Королівство Нідерландів) якій  взяли участь учасники з 27 країн Європи (у тому числі України), а також Ізраїлю. Українську сторону представляли Голова Укоопспілки І.Гороховський та професор кафедри МЕВ Львівського торговельно-економічного університету М.Флейчук.  Під час  Асамблеї обговорювалися нагальні питання розвитку споживчої кооперації у Європі загалом та на рівні національних спілок. Була проведена низка  презентацій  кращого  досвіду запровадження  новітніх технологій у споживчій кооперації. На особливу увагу заслуговують інновації у діяльності національних спілок Фінляндії, Ісландії, Нідерландів, Великобританії тощо.

Крім надзвичайно результативної роботи під час основних сесій засідання  Генеральної асамблеї  приймаюча сторона забезпечила надзвичайно насичену пізнавально-культурну програму (з відвідуванням кооперативних магазинів, супермаркетів, штаб-квартири Euro Coop та екскурсіями містами Амстердам та Роттердам), апогеєм якої стало грандіозне святкування на стадіоні загальнонаціонального значення GELREDOME, м. Арнем (на якому свого часу виступали Т.Тьорнер, Б.Спірс, Мадонна, “Queen” та інші відомі виконавці). Привітати ж кооператорів  прийшли  окремі  виконавці  та групи загальноєвропейського  значення. Загалом на святкуванні були присутні  понад 20 тисяч  учасників –  прихильників  кооперативного руху.

ПЕРЕГОВОРИ – ІНСТРУМЕНТ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМ ТА НАЛАГОДЖЕННЯ СПІВПРАЦІ

Студенти 4-го курсу спеціальності міжнародні економічні відносини – це вже без п’яти хвилин готові бакалаври. Тож зовсім скоро їм доведеться пробувати застосувати знання, набуті в процесі навчання, на практиці. Без сумнівів, дуже корисним навчальним прийомом, який доцільно використовувати  в навчальному процесі, є проведення ділових ігор. Вони дають можливість студентам моделювати ситуації, які потребують практичного застосування отриманих знань, пробувати знаходити способи розв’язання поставлених завдань, а також оцінювати  їх ефективність.

Саме у формі ділової гри студенти 481 групи провели практичне заняття з дисципліни «Дипломатичний протокол та етикет» (викладач – доц. Шайда О.Є.), яке передбачало проведення дипломатичних переговорів.

Що й казати, студенти постаралися максимально наблизити модельовану ними ситуацію до реалій нашого життя. Вони спробували відтворити переговори дипломатичних представників, іноземних інвесторів з владними структурами міста Львова.

Все виглядало напрочуд переконливо, а свою дипломатичну майстерність  студенти продемонстрували не лише під час переговорів, а й під час відповідей на запитання «журналістів» - їхніх одногрупників, що не приймали безпосередньо участі у переговорах.

КУРСОВІ РОБОТИ З ДИСЦИПЛІНИ «МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ»

В навчальному процесі студентів спеціальності МЕВ захист курсових робіт має надзвичайно важливе значення. Адже курсова робота – це можливість продемонструвати, наскільки вміло студент може застосувати знання, отримані під час вивчення дисципліни, а також набути певних навиків, необхідних для його фаху. Тому до виконання курсових робіт з дисципліни «Міжнародні економічні відносини» на кафедрі МЕВ підходять особливо відповідально.

Маєте можливість трохи поспостерігати за процесом. На фото: так виглядає обговорення курсових робіт, які студенти 3-го курсу готують до захисту. Лектор, завідувач кафедри МЕВ, проф. Шевчук В.О. дає рекомендації щодо концепції роботи, доц. Василиця О.Б. допомагає провести емпіричне дослідження та правильно протрактувати отримані результати.

Таким чином, досвід професіоналів  +  креативність юних міжнародників = якісне наукове дослідження, яке, можливо, у перспективі стане основою для участі в конкурсі студентських наукових робіт!

«СВІТОВІ ФІНАНСИ»: ЯК ЗАВЕРШИЛОСЬ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ

Семестр добігає кінця, лекції прочитано, індивідуальні завдання виконано, дано відповіді на всі тестові запитання, тож можна підводити підсумки. А магістрів-міжнародників, вірніше, магістранток-міжнародниць, на останній парі з дисципліни «Світові фінанси» ще й чекав несподіваний, але приємний сюрприз.

Окрім звиклого підрахунку всіх отриманих оцінок, формування рейтингу групи, лектор, проф. Шевчук В.О., вручив студенткам, які набрали найбільшу кількість балів, пам’ятні подаруночки. Цікаво, що в рожевих пакетиках? Чарівні усмішки Лілі Бабій та Юлі Крупій – яскраве підтвердження того, що навчатися на спеціальності МЕВ і цікаво, і приємно!

ОЛЕГ ЛЕГА, АСПІРАНТ КАФЕДРИ МЕВ, ПЕРЕМОЖЕЦЬ ІІІ КОНКУРСУ ПРОЕКТУ "РОЗШИРЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ ERASMUS MUNDUS У СФЕРІ ОСВІТИ (EMBER )" ПРОГРАМИ ERASMUS MUNDUS

За результатами ІІІ конкурсу проекту "Розширення можливостей Erasmus Mundus у сфері освіти (EMBER )" програми Erasmus Mundus, учасником консорціуму якого є Львівський торговельно-економічний університет, аспірант кафедри міжнародних економічних відносин  Лега Олег (спеціальність "Світове господарство і міжнародні економічні відносини", науковий керівник проф. В.О. Шевчук) став одним з переможців та отримав стипендію для річного навчання  у Вільнюському університеті (Литва).

Кафедра міжнародних економічних відносин з приємністю хоче відзначити, що Олег ще зі студентських часів зарекомендував себе як цілеспрямований, працьовитий, креативний молодий науковець. Він був одним з найактивніших учасників Студентського наукового товариства факультету МЕВ, без нього не обходилися жодна олімпіада чи конкурс студентських наукових робіт. У 2015 р. робота Олега «Деcтруктивний вплив значної девальвацiї гривнi в економiцi України» (наукове керівництво: проф. кафедри МЕВ Шевчук В.О., доц. кафедри МЕВ Черкас Н.І.) у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана році за результатами рецензування під час проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Світове господарство та міжнародні економічні відносини» отримала високі бали і була відзначена почесною грамотою.

1-4 квітня 2015 р. Олег приймав участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни "Міжнародна економіка", що відбувався у Національному університеті "Львівська політехніка", і був нагороджений дипломом за ІІІ місце та сертифікатом учасника.

Що ж, навчання у Львівському торговельно-економічному університеті на спеціальності «Міжнародні економічні відносини»  дало Олегові можливість стати кваліфікованим фахівцем, розвинути свій науковий потенціал. Сподіваємося, закордонний досвід допоможе йому оволодіти новими підходами до розв’язання наукових проблем, які він зможе застосувати в процесі написання свого дисертаційного дослідження. Бажаємо Олегові Лезі успіхів на його науковому шляху!

ТРИНАДЦЯТА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКООПСПІЛКИ НА ТЕМУ “ІННОВАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ І ЇХ ВПЛИВ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА”

Студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» завжди цікавляться заходами, які дають можливість розширити свої наукові горизонти, набути вміння презентувати результати власних  перших досліджень, а також отримати нову корисну інформацію про інновації, винаходи, що змінюють сучасний світ, модернізують виробництво і надають життю нової якості. Тож 2 червня 2016 року вони охоче прийняли участь в роботі  Тринадцятої науково-практичної конференції студентів вищих навчальних закладів Укоопспілки на тему “Інноваційні процеси і їх вплив на ефективність діяльності підприємства”. Студенти 281 групи Оксана Проць, Іра Дика, Любов Нагребна та Богдан Пік підготували наукові статті, тези до яких будуть опубліковані у збірнику матеріалів конференції. Оксана Проць виступила з доповіддю на тему «ІННОВАЦІЙНИЙ ПРОЦЕС В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ», а Богдан Пік презентував результати дослідження на тему «ВПЛИВ ІННОВАЦІЙ НА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА».Слід відзначити вільне володіння доповідачами матеріалом, активну взаємодію з аудиторією під час відповідей на запитання, а також високий науковий (можна навіть сказати, інноваційний) рівень їхніх презентацій.

Звичайно, як і всім іншим учасникам конференції, юним міжнародникам приємно було отримати в нагороду дипломи від Правління Укоопспілки та сертифікатами Львівського торговельно-економічного університету.

ЗАСІДАННЯ СЕКЦІЇ "РОЛЬ І ФУНКЦІЇ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ"

13-14 травня викладачі кафедри міжнародних економічних відносин взяли участь у науковій конференції професорсько-викладацького складу і аспірантів Львівського торговельно-економічного університету «Актуальні проблеми економіки і торгівлі в сучасних умовах євроінтеграції».

На секції "Роль і функції України в умовах глобальних трансформацій" (керівник секції: д.е.н., проф. Шевчук В.О.) були заслухані та обговорені доповіді викладачів та аспірантів:

К.е.н., доц. Макогін З. Я., аспірант Андрусейко Р. Я.    “Перспективи залучення німецьких інвестицій у регіони України.”

К.е.н., доц. Макогін З. Я.  “Вплив трудової міграції на соціально-економічний розвиток України в умовах поглиблення фінансової дестабілізації.”

К.е.н., доц. Боднар І. Р., аспірант Калічак Ю. В., аспірант Пукальський А. М. “Загальні принципи державної інформаційної політики.”

К.е.н., доц. Семів С. Р., к.е.н. Семів Г. О. “Кооперативна модель розвитку вітчизняного ринку світлих нафтопродуктів.”

К.е.н., доц. Яхно Т. П.     “Проблеми сучасних макроекономічних систем в процесі розвитку споживчого ринку України.”

К.е.н., доц. Василиця О. Б.    “Державно-приватне партнерство як метод залучення ПІІ.”

Аспірант Шевчук С. В.     “Обмінний курс гривні та світові ціни на сировину.”

Аспірант Лега О. С. “Причини виникнення девальвації гривні та шляхи її подолання.”

Аспірант Яким О. Б.  “Економічні наслідки зменшення українсько-російської торгівлі.”

ЩО НАЙБІЛЬШЕ НЕГАТИВНО ВПЛИВАЄ НА ЕКОЛОГІЮ: ПОБУТ ЧИ ПРОМИСЛОВІСТЬ?

Студенти першого курсу, вивчаючи предмет "Екологічні проблеми в МЕВ", намагалися виявити що найбільш негативно впливає на екологічну ситуацію. 25 квітня 2016 доц. Василиця О.Б. провела оксфордські дебати на цю тему у 181 групі. Незважаючи на те, що це були лише перші дебати під час їхнього навчання, проте пройшли вони досить активно. Злагоджена робота в команді допомогла перемогти прихильникам твердження, що побут впливає на екологічну ситуацію найбільш негативно. Принаймні кожен з нас може щось зробити для мінімізації цього впливу.

СТУДЕНТИ-МІНАРОДНИКИ В ОДЕСІ

22 квітня 2016 року в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова відбулась Шоста міжнародна науково-практична конференція на тему «Добробут націй в умовах глобальної нестабільності». Конференція викликала зацікавлення студентів та викладачів Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, Львівського торговельно-економічного університету та Чорноморського державного університету ім. П. Могили. Наш університет представляла студентка 3 курсу Проць Оксана (наук. керівник к.е.н., доц. кафедри Василиця О.Б.) із доповіддю "Перспективи розвитку українського агропромислового комплексу". Доповідь викликала зацікавлення аудиторії та стимулювала дискусію.

КОНФЕРЕНЦІЯ «ЧВЕРТЬ СТОЛІТТЯ УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКОЇ ДРУЖБИ: ДОСВІД ГІДНИЙ МАЙБУТНЬОГО»

12-13 квітня 2016 року доцент кафедри МЕВ Василиця Оксана Богданівна взяла учать у роботі ІІІ американознавчої мультидисицплінарної конференції "Чверть століття українсько-американської дружби: досвід гідний майбутнього", що відбувалася в ЛНУ ім. Івана Франка.

Організаторами цього заходу виступили Центр американських студій факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. І. Франка, Інститут Кеннана при Міжнародному науковому центрі ім. В. Вільсона, Українська асоціація зовнішньої політики, за підтримки програми ім. Фулбрайта в Україні. Модератор конференції і голова організаційного комітету, директор Центру американських студій ЛНУ ім. Івана Франка, випускник програми Фулбрайта-Кеннана Роман Калитчак наголосив, що конференція є доброю нагодою ще раз поміркувати про перспективу українсько-американських відносин.
Доповідь Оксани Василиці на тему "Інвестиції зі США: можливості для України" викликала значне зацікавлення та стимулювала жваве обговорення.

НАУКОВІ УСПІХИ МІЖНАРОДНИКІВ – 2016

Кожного року студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» приймають участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Світове господарство та міжнародні економічні відносини». І, як нам приємно констатувати, їхня участь не залишається непоміченою.

Минулого року робота нашої Тані Клімової отримала І місце, а робота Олега Леги була нагороджена почесною грамотою. Цього року знову почесну грамоту здобула робота студентки 4-го курсу Умриш Ярина (наук. керівник к.е.н. Василиця О.Б.), яка отримала високі бали за результатами рецензування на І етапі ІІ туру конкурсу. А її одногрупника Труша Романа (наук. керівник к.е.н. Черкас Н.І.) було запрошено до участі у підсумковій науково-практичній конференції, оскільки його робота  рекомендована до ІІ етапу. Та наш Роман в цей час відповідно до угоди про співробітництво між Львівським торговельно-економічним університетом та Економічним університетом у Вроцлаві (Республіка Польща) разом з іншими студентами перебував у Вроцлавському університеті, де здобував нові знання, нові враження, нових друзів і, безсумнівно, натхнення до нових наукових здобутків. Кафедра МЕВ вітає юних науковців-міжнародників! Віримо, що наші студенти ще неодноразово підтверджуватимуть свій високий фаховий рівень і в столичних університетах, і на міжнародній арені!

Тренінг "Відкриті дані для громадських організацій і журналістів"

Доцент кафедри МЕВ Оксана Василиця 5 березня 2016 року взяла участь тренінгу "Відкриті дані для громадських організацій і журналістів". Лекції були присвячені  методам збору та структуруванню даних за допомогою різноманітних комп'ютерних програм. Організаторами даного заходу виступили Український освітній центр реформ, Український центр суспільних даних, у партнерстві з Могилянською школою журналістики, Школою журналістики Українського католицького університету, Західноукраїнським ресурсним центром.

Можна переглянути лекції тут: https://www.youtube.com/watch?v=ZXqQjQ1oAxs.

24 ЛЮТОГО 2016 ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ПРЕДСТАВНИКІВ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА АКАДЕМІЧНОЇ СПІЛЬНОТИ ІЗ ДЕРЖАВНИМИ СЕКРЕТАРЯМИ ПОСОЛЬСТВ СЛОВАЧЧИНИ, ЧЕХІЇ, УГОРЩИНИ ТА ПОЛЬЩІ.

Також зустріч відвідав посол Словаччини Юрай Сівачек. Основною метою зустрічі було обговорення сучасної ситуації в Україні: проведення реформ, боротьба з корупцією. Участь у даному заході прийняли проф. Віктор Олексійович Шевчук  та проф. Марія Ігорівна Флейчук.

Науково-педагогічний семінар кафедри міжнародних економічних відносин «Дистанційні курси: від форми до змісту (на шляху до компетенційно-орієнтованого навчального процесу»)

25 лютого 2016 р. проведено науково-педагогічний семінар кафедри міжнародних економічних відносин «Дистанційні курси: від форми до змісту (на шляху до компетенційно-орієнтованого навчального процесу»). Проф. Шевчук В. познайомив присутніх з власним баченням використання платформи дистанційних курсів MOODLE для організації вивчення дисципліни «Міжнародні економічні відносини» (докладніше).

Дистанційна платформа MOODLE полегшує інформаційне забезпечення навчального процесу і дозволяє краще використання всіх необхідних ресурсів, включно з часом студента і викладача. Детальніше у фотогалереї.

Студенти, аспіранти і викладачі факультету Міжнародних економічних відносин на лекції заступника Національного банку України Дмитра Сологуба "Монетарна політика НБУ: від теорії до практики"

12 лютого 2016 року в стінах Львівської комерційної академії відбулася лекція заступника Голови Національного банку України Дмитра Сологуба на тему “Монетарна політика НБУ: від теорії до практики”.

Виступ заступника Голови Національного банку України Дмитра Сологуба і тривала дискусія, що виникла після цього, стане корисною і для викладачів, і для студентів факультету, а отримані враження та презентаційні матеріали будуть використані при вивченні навчальних курсів кафедри, зокрема «Грошово-кредитна політика у відкритій економіці» та «Міжнародні економічні відносини», які становлять основу навчальної програми.

Проведено науково-практичний семінар «Використання електронної платформи опитувань випускників EPAK для формування компетенційно-орієнтованого навчального процесу»

17 грудня 2015 р. викладачами кафедри міжнародних економічних відносин проведено науково-практичний семінар «Використання електронної платформи опитувань випускників EPAK для формування компетенційно-орієнтованого навчального процесу». Проф. Шевчук В. продемонстрував можливості новаторського програмного продукту, який  розроблено фахівцями університету «Краківська політехніка» (м. Краків, Польща) в 2013-2015 рр. в рамках масштабного дослідницького проекту , що фінансувався польським Національним центром розвитку і досліджень (NCBiR) за підтримки низки європейських фондів. Детальніше про захід тут.

Своєрідним творчим підсумком особистої участі проф. Шевчука В. у проекті EPAK стала монографія “VADEMECUM: Електронна платформа аналізу компетенцій в управлінні вищим навчальним закладом» (у співавторстві з Йоанною Жирою).

Відбулася науково - практична інтернет - конференція «Особливості формування міжнародних економічних відносин в умовах дестабілізації міжнародної системи»

15 грудня 2015 року кафедрою "Міжнародних економічних відносин" Львівської комерційної академії спільно з  громадським об’єднанням  «Центр суспільних інновацій» було проведено   у дистанційному форматі науково-практичну Інтернет-конференцію «Особливості формування міжнародних економічних відносин  в умовах дестабілізації міжнародної системи». З електронним збірником матеріалів конференції можна ознайомитися тут.

«Крилаті цитати навчать нас багато» - так вважають міжнародники 3 грудня 2015 р. на факультету МЕВ відбулося засідання круглого столу СНТ факультету МЕВ ЛКА на тему «Крилаті цитати навчать нас багато».

Студенти цитували відомих мислителів, письменників, політиків, бізнесменів, теоретичні міркування та практичні діяння яких впливали на історію міжнародних відносин в минулому, впливають на формування сучасного світоустрою та визначатимуть шляхи розвитку всіх країн та кожної особистості зокрема в майбутньому.

Модератором заходу була студентка 481 групи спеціальності МЕВ, Голова СНТ факультету МЕВ Умриш Ярина.

Детальніше в форматі PDF.

Відбулися урочисті заходи з нагоди вручення обласних премій кращим студентам області

У четвер, 19 листопада, в приміщенні актової зали Львівського національного університету імені Івана Франка відбулися урочисті заходи з нагоди вручення обласних премій кращим студентам області. Традиційно вручення премій було приурочене до Міжнародного дня студентів.  Згідно з розпорядженням у 2015 році премії отримали 184 студенти.

Кафедра МЕВ з приємністю відзначає, що до когорти кращих студентів потрапила студентка-магістрантка спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Львівської комерційної академії Тетяна Клімова.

Академічна мобільність кафедри МЕВ: досвід доц. Черкас Н.І.

Доцент кафедри МЕВ, Черкас Наталія Ігорівна у вересні-жовтні 2015 р. відвідала Університет Редландса, США як учасник програми академічної мобільності (Постанова Кабінету Міністрів України № 579 від 12.08.15 року "Про затвердження Порядку реалізації права на академічну мобільність"). Черкас Н.І. у межах програми Foreign Exchange Visitor підвищувала кваліфікацію у Департаменті Бізнесу Університету Редландса, відвідувала конференції, семінари та викладала предмети International Business для студентів програми BSB та Global Business для програми MBA.

Детальніше у форматі PDF.

Нагороди на кафедрі МЕВ

В рамках святкування Дня академії 7 листопада 2016 р. відбулося нагородження працівників та студентів. Так, доцента Семіва Сергія Романовича нагородили грамотою від Укоопспілки, старшому викладачеві кафедри МЕВ Василиці Оксані Богданівні вручили грамоту ЛКА. Труш Роман, студент 4 курсу, став лауреатом премії ім. Олени Степанів, а студенти Умриш Ярина (4 курс) та Комар Василина (магістр) отримали іменні грошові премії від завідувача кафедри Шевчука Віктора Олексійовича.

Зустріч з Гері Літом

30 вересня 2015 року Львівську комерційну академію відвідав гість із Сінгапуру Гері Літ. Значний період часу Гері працював викладачем Наньянського технологічного університету, що згідно рейтингу 2015 року є найкращим ВНЗ Азії. Станом на сьогодні він поєднує наукову діяльність та практичну, працюючи у консалтинговій компанії GL Training and Consultacy Singapore.

Для студентів нашого вузу він прочитав лекції:

1. Вступ у глобалізацію;
2. Глобалізація і досвід Сінгапуру.

Активними слухачами лекцій були студенти та викладачі факультету МЕВ, оскільки дана тематика є вельми близькою для студентів-міжнародників. Ці лекції надали унікальну можливість почерпнути інформацію про шлях реформування Сінгапуру і перетворення його з країни третього світу на країну першого світу ледь не з першоджерела. Сподіваємося, що даний досвід студенти будуть активно використовувати у своїй подальшій професійній діяльності.

Детальніше ознайомитися з досвідом Сінгапуру можна з інтерв’ю Гері Літа

Детальніше тут.

Калейдоскоп

Калейдоскоп основних наукових,освітніх та навчально-методичних заходів кафедри міжнародних економічних відносин за 2015 н.р. дивіться у форматі PDF.

Калейдоскоп основних наукових,освітніх та навчально-методичних заходів кафедри міжнародних економічних відносин за 2014 н.р. дивіться у форматі PDF.

Калейдоскоп основних наукових,освітніх та навчально-методичних заходів кафедри міжнародних економічних відносин за 2013 н.р. дивіться у форматі PDF.

Калейдоскоп основних наукових,освітніх та навчально-методичних заходів кафедри міжнародних економічних відносин за 2012 н.р. дивіться у форматі PDF.

Контакти

адреса:
79005, м. Львів, вул. Бр. Тершаківців 2а 

тел.:
295-81-96

e-mail:
kafedramev2000(at)gmail.com

Сторінка кафедри в Фейсбуці www.facebook.com/mev.lac.lviv.ua

Нормативні документи

 • Положення про кафедру у форматі .pdf

Фотогалерея

Перейти