Юридичний факультет

Декан

Заступники декана

Провідні фахівці

 • Стасів Іванна Маркіянівна
 • Яблонська Наталія Михайлівна

До складу факультету входять 5 кафедр:

 • Кафедра теорії держави і права
 • Кафедра цивільного права та процесу
 • Кафедра кримінального права та процесу
 • Кафедра господарського права та процесу
 • Кафедра історії і філософії

Юридичний факультет заснований у 1996 році. Цьому передувало створення у 1986 році кафедри права, а у 1992 році – відкриття спеціалізації «Правознавство». Особливу увагу керівництво університету та факультету звертало і звертає на формування викладацького складу з числа професійних фахівців, які не тільки мають глибокі в галузі права, а й займаються практичною діяльністю поєднуючи з науковою роботою.

На юридичному факультеті своїм практичним досвідом ділилися та навчали студентів такі відомі юристи-практики як:

 • Кравчук В.М. – суддя Верховного Суду України – своїм гострим розумом та доступністю викладу матеріалу легко закохував студентів у цивільний процес;
 • Костів М.В. – суддя Львівського адміністративного апеляційного суду – толерантне відношення до студентів, професійний підхід до навчального процесу та відмінне знання адміністративного права завжди були його візитівкою;
 • Кравців О.Р.  – суддя Львівського окружного адміністративного суду – завжди в процесі викладання начальних дисциплін застосував сучасні підходи до вивчення та опрацювання матеріалу студентами;
 • Коморний О.І. – суддя Львівського окружного адміністративного суду –  віртуозно володів науковим трактуванням норм господарського та підприємницького права та доступним їх роз’ясненням, поєднаним з практичними прикладами
 • Войтюк І. А. – в минулому ректор академії суддів України – була великим прихильник досудового врегулювання спорів, навчала студентів медіації.

На юридичному факультеті здійснюється підготовка фахівців-правників за освітньою програмою 081 «Право», за освітніми рівнями: бакалавра, магістра та з 2017 року – доктора філософії.  Підготовка науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації здійснюється через аспірантуру. На факультеті діє з 2017 р. аспірантура за спеціальністю 081 Право.

Відомі випускники

За час свого існування викладачами факультету було виховано нових провідних науковців-вчених, які сьогодні працюють в різних навчальних закладах України, зокрема: І.М. Жаровська – доктор юридичних наук, професор; Д.В. Бусуйок – кандидат юридичних наук, доцент; У.Б. Андрусів – кандидат юридичних наук, доцент; Н.П. Павлів-Самоїл – кандидат юридичних наук, доцент; О.В. Парута – кандидат юридичних наук; Серкевич І.Р. –  кандидат юридичних наук, доцент; Руданецька О.С. – кандидат юридичних наук, доцент та інші.

Юридична клініка

На базі Юридичного факультету створена та успішно функціонує Юридична клініка «Pro Bono», метою якої є допомагати і підтримувати реалізацію прав та інтересів громадян України, всебічно сприяти популяризації правової реформи й розвитку правової системи, юридичної освіти, а також становленню нового демократичного і правового суспільства.

Також на базі клініки створена та успішно діє студентська команда «Pro bono», яка представляє факультет на різноманітних змаганнях з галузей права та займає призові місця.

Студентське самоврядування на юридичному факультеті

На юридичному факультеті активно функціонує Студентське самоврядування, яке складається зі Старостату, Студентської ради юридичного факультету та Студентського наукового товариства. Студенти юридичного факультету вміють вдало поєднувати навчання з дозвіллям. Вже традиційно щороку проводиться конкурс Міс та Містер юридичного факультету. Студентські команди, «Очі Феміди» та «Законний кримінал» неодноразово отримувала призові місця в загальноуніверситетських конкурсах. Студентське наукове товариство є організатором «круглих столів», зустрічей з провідними юристами-практиками. Члени студентського наукового товариства приймають участь у всеукраїнських конкурсах, олімпіадах, конференціях, гідно представляючи правничу школу університету. Детальніше про студентське життя ви можете дізнатись на офіційній сторінці Юридичного факультету ЛТЕУ у соціальних мережах.

Міжнародне співробітництво

За останні роки активізувалось міжнародне співробітництво юридичного факультету з вищими навчальними закладами Угорщини та Польщі. Так, в межах програми Erasmus до юридичного факультету Львівського торговельно-економічного університету приїжджають лектори юридичного факультету Дебреценського університету та діляться своїм практичним досвідом. Зокрема щодо аспектів самої ідеї Європи та інтеграції України до  Європейського Союзу в цілому («Enlargement of the European Union», «History of the idea of Europe and  European integration»). Викладачі нашого університету підвищують свю кваліфікацію у провідних навчальних закладах Польщі, Словакії та Угорщини.

В межах програми Erasmus+, студенти юридичного факультету, в рамках міжнародного співробітництва, проходять навчання тривалістю у 6 місяців в Університет Дебрецену (Угорщина), який є одним із найстаріших та найвідоміших університетів країни. Відповідно до умов програми, іноземні студенти навчаються англійською мовою та повинні пройти екзаменаційний період з тих дисциплін, які вивчав протягом одного семестру в університеті.