Кафедра фізичного виховання та спорту

Завідувач кафедри

Наукова співпраця та міжнародне співробітництво кафедри фізичного виховання та спорту

Кафедрою фізичного виховання та спорту налагоджена співпраця з різними громадськими та спортивними організаціями: футбольним клубом "Карпати", Львівським державним університетом фізичної культури та спорту, Українською академією друкарств, спортивною ареною "Львів", громадською організацією "Україна - шлях єдності", яка створена переселенцями з Донецької та Луганської областей. Викладачами кафедри організовувались та проводились матчеві зустрічі зі збірними командами коледжів Львівщини з різних видів спорту. Разом із Львівським регіональним центром з фізичної культури та спорту інвалідів "Інваспорт" під егідою Львівської обласної ради на базі спортивного комплексу університету неодноразово проводився Всеукраїнський фізкультурно-спортивний фестиваль серед дітей з ураженням опорно-рухового апарату.

Новини

Із початком навчального року набирають обертів студентські  міжвузівські змагання  - Універсіада Львівщини - 2016. Відрадно зазначити, що студенти нашого університету активно включились в боротьбу.

Пройшли змагання з таких видів, як легка атлетика, крос,  теніс настільний (чоловіки), баскетбол (жінки), теніс. (Підсумки підводяться).

Разом з тим продовжуються змагання з футболу та пауерліфтингу.

  • Нарада з питань розвитку фізичного виховання та мотивації молоді до спорту

6 жовтня 2016 р. завідувач кафедрою фізичного виховання та спорту доцент Блащак І. М. та Голова Спортивного клубу ст. викладач Наявко І. І. взяли участь у спільному засіданні методичної комісії з фізичного виховання, здоров’я та спорту, виконкому обласного спортивного товариства студентів “Гарт” та Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

Цей захід відбувся у залі засідань Вчених рад Національного лісотехнічного університету України.

В межах порядку денного розглядались такі питання:

1) діяльність кафедр фізичного виховання вищих навчальних закладів Львівщини у 2016/2017 навчальному році;

2) порівняльний аналіз виступів українських та львівських олімпійців на Олімпійських іграх у Пекіні, Лондоні та в Ріо-де-Жанейро;

3) основні напрямки роботи Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, а також проведенні змагань Універсіади України 2017 року;

4) завдання спортивних студентських клубів вищих навчальних закладів на поточний навчальний рік та розвиток студентського спорту, а також поінформував про хід Універсіади Львівщини – 2016;

5) ведення науково-методичної, а також дослідницької роботи з питань фізичного виховання та спорту у вищих навчальних закладах, запропонувавши провести порівняльний аналіз діяльності кафедр ВНЗ Львівщини;

  • Товариська гра з міні-футболу

14 квітня 2016 року в рамках двохсторонньої зустрічі студентів та викладачів товарознавчо-комерційного факультету Львівської комерційної академії зі студентами Львівського коледжу легкої промисловості у спорткомплексі академії відбувся товариський матч між студентськими футзальними командами цих колективів. Організаторами цього заходу були доцент кафедри товарознавства непродовольчих товарів академії Орест Васильович Шумський і заступник директора з гуманітарної освіти та виховної роботи коледжу, доцент Оксана Любомирівна Ходань.

Повболівати за свої команди прийшли працівники деканату факультету, студенти та викладачі обох навчальних закладів. Перед початком футзального матчу та в його перерві дівчата з групи підтримки коледжу своїми спортивно-танцювальними виступами надихали свою команду на успішну гру і принесли усім присутнім справжнє естетичне задоволення.

Товариська зустріч видалась видовищною, сповненою азарту, спортивного духу і завершилась мінімальною перемогою команди товарознавчо-комерційного факультету академії з рахунком 5:4.

  • Універсіада Львівщини 2016

Нещодавно розпочалися масові студентські змагання ВНЗ Львівської області з програми “Універсіада Львівщини”. Першими відстоювати честь академії взялись футболісти. Після них естафетну паличку підхопила збірна команда з волейболу. А вже в другій половині квітня відбудеться старт студентських змагань з боксу.

Необхідно зазначити, що в перших матчах наші футболісти впевнено перемогли команди банківського інституту і католицького університету. Досягнення такого результату дало можливість боротись за вихід в групу сильніших вузів Львівщини.

У вівторок 24 листопада 2015 р. в Спорткомплексі академії відбулося відкриття щорічної Спартакіади серед факультетів.

Із вступним вітальним словом виступив проректор з виховної роботи проф. Гелей С. Д.

В перший день змагань пройшли стартові ігри з футзалу, в яких взяли участь збірні команди факультетів. Результати матчів наступні:

ІЕФ - ф-т МЕВ   8:2

ТКф - т - Юр ф - т   9:3

Продовження змагань 25 та 26 листопада. Запрошуємо студентів підтримати свої команди.

Універсіада Львівщини - 2014

За підсумками змагань у програмі "Універсіада Львівщини - 2014" серед ВНЗ області з армрестлінгу, що відбулися 12-18.11.2014 року, збірна команда ЛКА посіла V місце та набрала в загальному заліку 570 очок. Призерами в особистій першості стали: Чопик Олег - студент 143 групи - III місце та Тріль Григорій  - студент 421 групи - III місце.

Відкритий чемпіонат України – путівка на Кубок Світу

З 4 по 6 листопада 2014 року в м. Харкові відбувся Чемпіонат України із самбо серед студентів ВНЗ ІІІ – ІV рівня акредитації. Срібну нагороду виборола студентка ТКФ 142 групи, майстер спорту України Стельмащук Руслана.

За результатами змагань Руслана, як член збірної України, отримала путівку на участь у Кубку світу із самбо, який пройде у грудні 2014 року на Кіпрі.

Урочисте відкриття Спартакіади студентів Інституту ЕФ та факультетів

5 листопада 2014 року  відбулося урочисте відкриття Спартакіади ЛКА.

З вітальним словом виступив проректор проф. Гелей С. Д. 

Гостями свята були президент студентського спортивного товариства ГАРТ Львівської обл. п. Юхницький Б. В., директор інституту економіки та фінансів доц. Герасименко Т. О., декан факультету міжнародних економічних відносин доц. Бойчук  І. В., декан юридичного факультету доц. Котуха О. С., офіційний представник мережі гіпермаркетів "Епіцентр К" п.Лариса Жиленко. 

Урочисте відкриття пройшло на високому емоційному рівні. 

Свято розпочалось яскравим показовим виступом  збірних команд факультетів ЛКА з шейпінгу. 

У програмі заходу були такі види змагань як естафета, перетягування линви, визначення найсильнішого студента академії  з армспорту. 

Завершив святкування масовий студентський флешмоб.

За результатами проведення Спартакіади переможець змагань отримає перехідний кубок, наданий Генеральним спонсором Львівської комерційної академії компанією "Епіцентр К".

Детальніше дивіться на YouTube

Про кафедру:

Відео-звіт

Кафедра фізичного виховання була створена на базі торгово–економічного інституту у післявоєнні роки на чолі з доцентом Тамаровим І.М. У подальші роки кафедрою керували старший викладач Перєпєліцин М.Т. (1951–1978 рр.), кандидати педагогічних наук Шологон Р.П. (1981–1983 рр.), Харабуга С.Г. (1983–1986 рр.), старший викладач Райтер Р.І. (1987–1993 рр.), доцент Чекас В.Д. (1994–2005 рр.).

Кафедра фізичного виховання і спорту працює на 4–ох факультетах стаціонарної форми навчання. Фізичне виховання студентів ЛТЕУ є органічною частиною навчально–виховного процесу і служить зміцненню здоров’я та всебічному розвитку студентів, їхній підготовці до життя та праці. Фізична культура є обов’язковим предметом навчальної програми. Заняття проводяться згідно з навчальною програмою протягом усього періоду навчання і включається у навчальні плани всіх спеціальностей. 
На кафедрі велика увага приділяється організації самостійних занять студентів, ознайомленню з медико–біологічними та методичними основами занять фізичними вправами. 

З урахуванням традицій, матеріально–технічних можливостей спортивної бази, інтересів студентів пріоритет у розвитку надається спортивним іграм, єдиноборствам, легкій та важкій атлетиці, пауерліфтінгу, фітнесу, шейпінгу, аеробіці. Близько 500 студентів займаються у спортивних відділеннях з обраних видів спорту. За останні роки підготовлено 45 майстрів спорту, 186 кандидатів у майстри спорту, понад 720 спортсменів І–го розряду. Збірні команди університету приймають активну участь у щорічній Універсіаді ВНЗ Львівської області з 20 видів спорту. ЛКА у своїй групі ВНЗ посідає 4 місце. Кращі спортсмени академії виступають на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. 

Кафедра укомплектована висококваліфікованим викладацьким складом. Із 7 викладачів кафедри – 1 к.п.н.; доцент, 6 старших викладачів, 2 майстри спорту. Викладачі постійно займаються науково–дослідною роботою, проводять наукові дослідження з проблем методології, організації занять з фізичного виховання, аналізу динаміки розвитку та фізичної підготовленості студентів ЛТЕУ. 

За останні роки кафедрою опубліковано понад 50 наукових статей, 14 навчально–методичних посібника, у тому числі з грифом Міністерства освіти і науки України. Викладачі кафедри беруть участь у наукових та методичних семінарах кафедри, інституту та академії, науково–практичних конференціях регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівня. Постійно підвищують свій фаховий рівень шляхом проходження стажування і навчання на курсах підвищення кваліфікації в провідних ВНЗ України. 
Виховна робота колективом кафедри проводиться впродовж навчального процесу під час проведення практичних занять, індивідуальної роботи зі студентами, у позанавчальний час – у туристичних походах та походах вихідного дня. Викладачі кафедри разом зі студентами приймають участь у творчих конкурсах, показових виступах студентів, у всіх заходах академії. Велику увагу кафедра приділяє спортивно–масовій та оздоровчій роботі, популяризації фізичної культури серед студентів та професорсько–викладацького складу академії. 

Головною метою кафедри фізичного виховання є організація навчального та виховного процесу, науково–методичної роботи, підготовка здорової гармонійно–розвиненої особистості та висококваліфікованого фахівця. 

Навчально–методична робота 

Відповідальним за навчально–методичну роботу на кафедрі є ст. викладач, майстер спорту – Завійська Вероніка Мар’янівна. 

За 2011 – 2012 навчальний рік було проведено 10 методичних занять:

1. Застосування елементів спортивної аеробіки та шейпінгу на заняттях студентів І – ІІ курсів. (березень, Іваночко В.В., Завійська В.М., Дмитренко Л.В.). 
2. Система оцінювання в світлі вимог Болонського процесу. (травень, Завійська В.М.) 
3. Шляхи підвищення ефективності занять зі студентами І–IІ курсів загальних відділень з легкої атлетики. (травень, Лукасевич Л.В.). 
4. Методика проведення основних видів легкої атлетики зі студентами І–ІІ курсів (вересень, Завійська В.М.). 
5. Методика проведення занять з використовуванням колового тренування (жовтень, Наявко І.І.). 
6. Організація та проведення занять в тренажерному залі (жовтень, листопад, Кріпчак В.В.). 
7. Методи підвищення ефективності занять з чоловічими відділеннями (листопад, Наявко І.І, Кулаєв В.І.). 
8. Організація занять та методика викладання основних технічних прийомів і тактичних дій у волейболі (листопад, Кулаєв В.І.). 
9. Нормативи поточно–модульного контролю (листопад, Завійська В.М.) 
10. Організація досліджень за кафедральною науковою темою. (грудень, Блащак І.М.). 
Викладачі кафедри Кулаєв В.І. та Завійська В.М. проходили стажування у ЛНУ ім. Ів.Франка за напрямками: «Розвиток фізичних якостей» та «Інновації у навчальному процесі». 

Наукова робота 

У березні 2012 року викладачі кафедри прийняли участь та виступили з доповідями на Всеукраїнській науково–практичній конференції “Молода спортивна наука України”. У грудні 2011 року був проведений науково–теоретичний семінар на тему «Основні напрямки розвитку фізичного виховання». За даний період викладачами кафедри підготовлено 9 наукових праць в загальноукраїнських журналах та збірниках. 

Виховна робота 

Протягом року проводились лекції та бесіди про здоровий спосіб життя, організації вільного часу, самостійних занять оздоровчою фізичною культурою. Викладачі кафедри фізвиховання приймали активну участь у підготовці та проведенні святкування 194 – річниці академії: були підготовлені показові виступи збірних команд з шейпінгу та спортивної аеробіки. Викладачі кафедри Завійська В.М., Іваночко В.В., Дмитренко Л.В. виступили особисто на концерті до Дня академії з показовою композицією «Фрістайл». 

Спортивно–масова робота 

За підсумками змагань у програмі «Універсіада Львівщини 2011 р.» серед ВНЗ області ІІІ–ІV рівня акредитації I–ї групи збірні команди ЛКА з видів спорту посіли V місце та набрала в загальному заліку 4383 очка, пропустивши в перед: ЛДУФК – І місце – 12866 очок, НУ“ЛП” – ІІ місце – 10861 очко, ЛНМУ ім. Д.Галицького – ІІІ місце – 9364 очка, НУ ім. І.Франка ІV місце 8105 очок. При Академії створений та успішно функціонує спортивний клуб який бере активну та безпосередню участь в спортивному житті Академії. Організовує разом з кафедрою та спортивним активом змагання з різноманітних видів спорту, спортивні свята та туристичні походи. 

У 2011 – 2012 навчальному році кафедра фізичного виховання та спорту прийняла участь у Всеукраїнському конкурсі–огляді на найкращу організацію та проведення фізичного виховання та спорту у Вищих навчальних закладах ІІІ–ІV рівнів акредитації, та посіла ІІІ місце. Академія була нагороджена грамотою МОН України за підписом Міністра Освіти і науки молоді та спорту – Табачника Д. О., та почесним кубком. 

Матеріально–технічна база 

Проведено капітальний ремонт спортивного комплексу ЛТЕУ: 
– повна заміна підлоги в спортивному залі та підсобних приміщеннях; 
– обладнано шейпінг та тренажерний зали; 
– проведена заміна електромережі та світильників спортивної бази; 
– оновлений увесь блок сантехніки і т.ін. 

Контакти

адреса:

79005, м.Львів, вул. Туган-Барановського, 9-б

Фотогалерея

Перейти