Вшанування пам’ятті львівських професорів, розстріляних у німецькими фашистами

05.07.2024 09:31

4 липня 2024 року ректор університету, професор П.О. Куцик та проректор з наукової роботи, професор Б.Б. Семак з нагоди 83 річниці із дня загибелі вшанували пам'ять львівських професорів, розстріляних німецькими окупантами у липні 1941 року, яке відбулося біля пам’ятника на Вулецьких пагорбах.

Представники академічних установ Львова та польських міст, університетів, дипломати, духовенство, а також представники органів місцевої влади віддали шану полеглим львівським вченим та поклали квіти до пам’ятника, розташованому в парку на Вулецьких пагорбах.
Учасники вшанували пам’ять розстріляної інтелігенції хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника.
На завершення, відбувся чин панахиди.

Історична довідка:
У ніч з 3 на 4 липня 1941 року, кілька днів потому, як німецькі гітлерівські та радянські війська увійшли до Львова, представники гестапо арештували 45 польських професорів в тому числі професорів Академії закордонної торгівлі (нині - Львівського торговельно-економічного університету) Генрика Коровича та Станіслава Рузевича.
Опісля арештованих розстріляли на Вулецьких пагорбах у Львові (місцевість на перетині сучасних вулиць Академіка Сахарова та Тадеуша Бой-Желенського).
Пам’ятник розстріляним львівським вченим відкрили у 2011 році. Монумент є своєрідною аркою, що складається із 10 каменів, які символізують 10 Божих заповідей. П’ята заповідь – «Не убий!» – суттєво порушена, що символізує загрозу руйнування цілісності світу, що особливо актуально у контексті сучасних подій.