Знайомство з чеською культурою та мовою

13.05.2024 08:50

11 травня 2024 року в межах проведення «Днів іноземних мов у ЛТЕУ» здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня ОПП «Міжнародні економічні відносини», ОПП «Туризм» та викладач кафедри іноземних мов Лілія Грабар взяли участь у пішохідній екскурсії «Чехи у Львові», яку організувала доцент кафедри іноземних мов Соломія Кость.

Під час екскурсії студенти ознайомилися не лише із львівською архітектурою, до якої були причетні чеські будівничі, але й з літературно-мистецьким життям початку ХІХ – початку ХХ століття. Йдеться, наприклад, про творчість відомого чеського архітектора К. Боубліка (комплекс споруд на пл. Галицькій та пл. Соборній та ін.), чеського етнографа й дослідника українського народного побуту та звичаїв Ф. Ржегоржа, чеського етнографа, краєзнавця, редактора К. Запа, який мешкав у Львові 1836–1845 рр. та опублікував краєзнавчі нариси «Мандрівки та прогулянки по Галицькій землі» та «Спогади про Львів».
Упродовж проведення «Днів іноземних мов у ЛТЕУ» доцент кафедри іноземних мов Соломія Кость провела для здобувачів вищої освіти 3 курсу ОПП «Туризм» тематичне заняття на тему «Відомі особистості Чехії», а для здобувачів вищої освіти 3 курсу ОПП «Міжнародні економічні відносини» організувала перегляд відеофільму чеською мовою «Чеська Республіка. Культурні пам’ятки».
Окрім цього, доцент Соломія Кость ознайомила здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня першого та другого року навчання ОПП «Комп’ютерні науки», «Менеджмент» та «Право» з вибірковою освітньою компонентою «Чеська мова (рівень А1/А2)» у презентації «Чеська мова як іноземна мова: теми, навчальні матеріали та перспектива вивчення. Рівень А1/ А2)».