Народна капела "Галичанка"

Капела бандуристок “Галичанка” – структурний підрозділ університету, яка заснована у 1959 році. В історії становлення колективу вписано багато яскравих сторінок, які розповідають про славні творчі  традиції, насамперед багатолітню натхненну творчу діяльність засновника і керівника заслуженого працівника культури України, відмінника освіти України Володимира Богдановича Дичака. Завдяки самовідданій праці невтомного у своїх творчих пошуках керівника і тих, що стояли біля витоків колективу та в часи його становлення “Галичанка” досягла високого професійного рівня і в 1968 році здобула почесне звання “народна”. 

У 1969-1970 рр. – почесні звання лауреатів республіканських фестивалів мистецтв. Потім незабутні поїздки до Сибіру і Середньої Азії, гастрольне турне по республіках колишнього СРСР і три творчих поїздки до Польщі. 

З капелою в різний час працювали кращі хормейстери та концертмейстери: Валентина Гавлинська, Євген Федоренко, Оксана Самотос, Галина Лупій, Тетяна Короткова та ін.

За весь період творчої діяльності капела має чималі здобутки. ”Галичанка” є лауреатом багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів і фестивалів: володар Великої Золотої медалі Другого всесоюзного фестивалю народів СРСР, нагороджена Почесною грамотою Верховної ради УРСР, Гран-прі на міжнародному фестивалі-конкурсі в Бельгії. Лауреат всеукраїнського конкурсу аматорського мистецтва в номінації “Народне музичне мистецтво”, перше місце на міжрегіональному конкурсі “Пісні незабутого краю”, диплом лауреата І ступеня на XVIII Міжнародному гуцульському фестивалі-конкурсі. 

З капелою співали видатні співаки сучасності: народний артист СРСР П. Кармалюк, солістка Великого театру Л. Божко, соліст Віденської опери С. П’ятничко та ін. Колектив неодноразово виступав на радіо і телебаченні. 9 творів у виконанні “Галичанки” увійшли в золотий фонд українського радіо.

З 2003 року хормейстером капели працює Руслана Дробот, яка в 2005 році очолює колектив, продовжуючи славні традиції свого вчителя В. Дичака. Під її керівництвом “Галичанка” активно концертує в Україні та за кордоном, вдосконалюючи свій виконавський рівень, про що свідчать численні дипломи та грамоти всеукраїнських і міжнародних конкурсів і фестивалів.

Нинішнє звучання капели – це наслідок копіткої праці і майстерності творчого тандему керівника диригента Руслани Дробот і концертмейстера Мирослави Медвецької.

За весь період творчої праці, пропагуючи українську народну пісню та музичний символ України – бандуру, капела виступала в багатьох країнах світу: Білорусі, Литві, Естонії, Польщі, Росії, Болгарії, Чехії, Словаччині, Англії, Бельгії, Іспанії, Швеції,Німеччині,Франції. Високий мистецький рівень колективу неодноразово був відзначений в українській та закордонній пресі.

Учасниками колективу є учнівська молодь, студенти, інженери, та вчителі. Всіх їх об’єднує палка любов до українського народного мистецтва, до пісні, до бандури. Капела виховала не одне покоління музикантів, закоханих в українське мистецтво. Нині серед вихованців “Галичанки” – знані митці і науковці, керівники дитячих і дорослих мистецьких колективів на Львівщині та в інших областях України, за кордоном.

В творчому доробку колективу різноманітні тематичні програми, програми української народної та духовної музики, зарубіжна класика, авторські твори сучасних українських композиторів. “Галичанка” має своє індивідуальне творче лице і відрізняється щирістю і теплотою виконавства, емоційністю і артистизмом, оригінальним національним колоритом. Своєрідна манера співу, в основі якої класичний вокал, художня інтерпретація, фактурно-виразне звучання забезпечують капелі успіх і прихильність шанувальників.

Сьогодні колектив налічує 30 дівчат-бандуристок, які добре володіють цим прекрасним інструментом. Спеціальна методика та індивідуальний підхід до кожної учасниці забезпечують високий професійний рівень колективу в цілому.

Тільки за останні п’ять років капела дала понад 200 концертів. “Галичанка” є натхненним популяризатором української пісні не тільки в Україні, але й за її межами. Пропагуючи кобзарське мистецтво, тільки за останні три роки колектив гідно представив свою творчість на міжнародних фестивалях в Польщі, Чехії, Угорщині, Іспанії, Швеції,Словацькій Республіці,Прибалтиці.

В репертуарі капели понад 100 творів різних за тематикою і характером, тематичні програми на слова Т. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки, широкий репертуар колядок і щедрівок. Капела “Галичанка” традиційно є учасником всеукраїнського Різдвяного фестивалю “Велика Коляда”, всеукраїнського фестивалю кобзарського мистецтва ім. Ю. Сінгалевича “Дзвени, бандуро”, хорового фестивалю “Жайвір скликає друзів”, “Великодні дзвони” в місті Львові.

Великих зусиль для опрацювання, перекладу, та аранжування колядок і щедрівок для хору і бандури доклали керівник і концертмейстер капели. В поєднанні з бандурою колядки звучать у своїй неповторній красі.

В 2008 році записано компакт-диск з різдвяною програмою “Святвечір”, а в 2009 здійснено відеозапис різдвяної програми на студії Львівского телебачення. В 2010 році з нагоди 50-літнього ювілею записано альбом пісень на студії звукозапису “Мелос”, до якого ввійшли кращі музичні твори капели.

“Галичанка” ніколи не зупиняється на досягнутому і шануючи мистецькі традиції колективу є своєрідним оберегом духовності, продовжуючи славні традиції кобзарського мистецтва.

Бібліотечні ресурси

Електронна бібліотека Університету
 
Електронний бібліотечний каталог
 
Електронна база видавничого дому "Кондор"
 
Онлайн бібліотека навчальної літератури CUL Online
 
Репозитарій монографій та наукових статей викладачів, аспірантів та студентів Університету
 
Репозитарій кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти першого та другого рівнів
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
 
Реферативна база даних SCOPUS
 
Інформаційна дослідницька платформа WEB OF SCIENCE
 
Повнотекстові бази даних від видавничої компанії EBSCO PUBLISHING
 
ScienceDirect – політематична база даних повних текстів статей видавництва ELSEVIER
 
DOAB (Directory of Open Access Books) – директорія книг відкритого доступу
 
DOAJ (Directory of Open Access Journals) – каталог рецензованих наукових та академічних журналів на 80 мовах світу з усіх галузей знань
 
Електронна бібліотека WILEY
 
EUROPEANA – європейська цифрова бібліотека
 
EThOS (Electronic Theses Online Service) – наукові праці відкритих архівів британських університетів
 
Нормативні акти України – база законодавчих та нормативних актів України
 
GÉANT — освітній проект мульти-гігабітної інтернет мережі
 
Книги видавництва Springer з науки та досліджень, які можна безкоштовно завантажити
 
Корисна інформація для здобувачів ступенів доктора філософії та доктора наук
 
Фахові періодичні видання КН
 

Обираєте ЛТЕУ?



ЛТЕУ

Додатковий набір на навчання!

З 11 по 25 вересня 2024 року в університеті проводиться додатковий набір на навчання

ЛТЕУ

Рейтинг університету за показником участі у програмах Erasmus+

Посідає 26 місце в Україні


ЛТЕУ

Долучайся до телеграм-спільноти ЛТЕУ


Центральна спілка споживчих товариств України
Міністерство освіти і науки України
Освіта в Україні
Електронний кабінет вступника
Центр дистанційного навчання ЛТЕУ
Львівський регіональний Центр оцінювання якості освіти
Об'єднання видавців наукових публікацій
Сторінка ЛТЕУ на FaceBook
Рейтинг абітурієнтів на vstup.info
Програма ЄС по підтримці проектів у сфері освіти, підготовки, молоді і спорту
Канал ЛТЕУ на YouTube
Наукове товариство ім. Шевченка (Економічна комісія)
Особи з особливими освітніми потребами
Онлайн практика у Приватбанку
Освітній омбудсмен
Освітній омбудсмен