Народна капела "Галичанка"
Капела бандуристок “Галичанка” – структурний підрозділ університету, яка заснована у 1959 році. В історії становлення колективу вписано багато яскравих сторінок, які розповідають про славні творчі традиції, насамперед багатолітню натхненну творчу діяльність засновника і керівника заслуженого працівника культури України, відмінника освіти України Володимира Богдановича Дичака. Завдяки самовідданій праці невтомного у своїх творчих пошуках керівника і тих, що стояли біля витоків колективу та в часи його становлення “Галичанка” досягла високого професійного рівня і в 1968 році здобула почесне звання “народна”.
У 1969-1970 рр. – почесні звання лауреатів республіканських фестивалів мистецтв. Потім незабутні поїздки до Сибіру і Середньої Азії, гастрольне турне по республіках колишнього СРСР і три творчих поїздки до Польщі.
З капелою в різний час працювали кращі хормейстери та концертмейстери: Валентина Гавлинська, Євген Федоренко, Оксана Самотос, Галина Лупій, Тетяна Короткова та ін.
За весь період творчої діяльності капела має чималі здобутки. ”Галичанка” є лауреатом багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів і фестивалів: володар Великої Золотої медалі Другого всесоюзного фестивалю народів СРСР, нагороджена Почесною грамотою Верховної ради УРСР, Гран-прі на міжнародному фестивалі-конкурсі в Бельгії. Лауреат всеукраїнського конкурсу аматорського мистецтва в номінації “Народне музичне мистецтво”, перше місце на міжрегіональному конкурсі “Пісні незабутого краю”, диплом лауреата І ступеня на XVIII Міжнародному гуцульському фестивалі-конкурсі.
З капелою співали видатні співаки сучасності: народний артист СРСР П. Кармалюк, солістка Великого театру Л. Божко, соліст Віденської опери С. П’ятничко та ін. Колектив неодноразово виступав на радіо і телебаченні. 9 творів у виконанні “Галичанки” увійшли в золотий фонд українського радіо.
З 2003 року хормейстером капели працює Руслана Дробот, яка в 2005 році очолює колектив, продовжуючи славні традиції свого вчителя В. Дичака. Під її керівництвом “Галичанка” активно концертує в Україні та за кордоном, вдосконалюючи свій виконавський рівень, про що свідчать численні дипломи та грамоти всеукраїнських і міжнародних конкурсів і фестивалів.
Нинішнє звучання капели – це наслідок копіткої праці і майстерності творчого тандему керівника диригента Руслани Дробот і концертмейстера Мирослави Медвецької.
За весь період творчої праці, пропагуючи українську народну пісню та музичний символ України – бандуру, капела виступала в багатьох країнах світу: Білорусі, Литві, Естонії, Польщі, Росії, Болгарії, Чехії, Словаччині, Англії, Бельгії, Іспанії, Швеції,Німеччині,Франції. Високий мистецький рівень колективу неодноразово був відзначений в українській та закордонній пресі.
Учасниками колективу є учнівська молодь, студенти, інженери, та вчителі. Всіх їх об’єднує палка любов до українського народного мистецтва, до пісні, до бандури. Капела виховала не одне покоління музикантів, закоханих в українське мистецтво. Нині серед вихованців “Галичанки” – знані митці і науковці, керівники дитячих і дорослих мистецьких колективів на Львівщині та в інших областях України, за кордоном.
В творчому доробку колективу різноманітні тематичні програми, програми української народної та духовної музики, зарубіжна класика, авторські твори сучасних українських композиторів. “Галичанка” має своє індивідуальне творче лице і відрізняється щирістю і теплотою виконавства, емоційністю і артистизмом, оригінальним національним колоритом. Своєрідна манера співу, в основі якої класичний вокал, художня інтерпретація, фактурно-виразне звучання забезпечують капелі успіх і прихильність шанувальників.
Сьогодні колектив налічує 30 дівчат-бандуристок, які добре володіють цим прекрасним інструментом. Спеціальна методика та індивідуальний підхід до кожної учасниці забезпечують високий професійний рівень колективу в цілому.
Тільки за останні п’ять років капела дала понад 200 концертів. “Галичанка” є натхненним популяризатором української пісні не тільки в Україні, але й за її межами. Пропагуючи кобзарське мистецтво, тільки за останні три роки колектив гідно представив свою творчість на міжнародних фестивалях в Польщі, Чехії, Угорщині, Іспанії, Швеції,Словацькій Республіці,Прибалтиці.
В репертуарі капели понад 100 творів різних за тематикою і характером, тематичні програми на слова Т. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки, широкий репертуар колядок і щедрівок. Капела “Галичанка” традиційно є учасником всеукраїнського Різдвяного фестивалю “Велика Коляда”, всеукраїнського фестивалю кобзарського мистецтва ім. Ю. Сінгалевича “Дзвени, бандуро”, хорового фестивалю “Жайвір скликає друзів”, “Великодні дзвони” в місті Львові.
Великих зусиль для опрацювання, перекладу, та аранжування колядок і щедрівок для хору і бандури доклали керівник і концертмейстер капели. В поєднанні з бандурою колядки звучать у своїй неповторній красі.
В 2008 році записано компакт-диск з різдвяною програмою “Святвечір”, а в 2009 здійснено відеозапис різдвяної програми на студії Львівского телебачення. В 2010 році з нагоди 50-літнього ювілею записано альбом пісень на студії звукозапису “Мелос”, до якого ввійшли кращі музичні твори капели.
“Галичанка” ніколи не зупиняється на досягнутому і шануючи мистецькі традиції колективу є своєрідним оберегом духовності, продовжуючи славні традиції кобзарського мистецтва.
Бібліотечні ресурси
Обираєте ЛТЕУ?
- Перегляньте перелік спеціальностей та освітньо-професійних програм
- Дізнайтесь про документи, які необхідні для вступу в університет
- Більш детальніша інформація для вступників
- Рейтингові списки вступників на сайті https://vstup.edbo.gov.ua/
ЛТЕУ
Рейтинг університету за оцінками роботодавців
Університет – 45 в Україні та 3 у Львові за результатами опитування роботодавців.
ЛТЕУ
Рейтинг університету за показником участі у програмах Erasmus+
Посідає 26 місце в Україні