Народна хорова капела "Мрія"

Народна хорова капела “Мрія” – структурний підрозділ університету, яка заснована у 1985 році. Історія колективу це яскраві сторінки, що відображають славні творчі традиції пропагування у світі української пісні.

Засновники капели – викладач Львівської музичної академії імені М. Лисенка, Заслужений діяч мистецтв України Іван Чупашко та незмінний президент “Мрії” – Заслужений працівник культури України, професор Степан Гелей.

Протягом 19-ти років „Мрією” керував Заслужений артист України, професор Львівської музичної академії імені М. Лисенка Богдан Дерев’янко (1989–2008), з 2008 по 2011 р. – викладач Львівського музичного училища імені С.Людкевича Василь Долішний, з 2012 по 2015 р. – викладач Львівського державного училища культури і мистецтв Руслан Ляшенко, а у вересні 2015 р. в капелу повернувся Василь Долішний. 

Від початку заснування хоровий колектив прагнув витонченого співу, шукав різних форм і методів роботи, щоб досягти найкращого відтворення шедеврів хорової музики. З кожним роком наполегливість і праця, пошук і старання всього творчого колективу приносили помітні успіхи. У репертуарі “Мрії” – Божественна Літургія Івана Золотоустого, твори духовної музики, обробки народних пісень, українська та зарубіжна хорова класика. 

Помітний творчий слід залишили аматори “Мрії” на Співочих полях Полтави (1987) і Львова (1989), на відкритті хорової філармонії в Києві (1988), на вшануванні пам’яті Т.Шевченка у Чернівцях, Каневі (1991) та Перемишлі (1992), в програмах “Сонячних кларнетів”. Капела тричі перемагала на конкурсах хорових колективів ім. С. Крушельницької в Тернополі (1988, 1992, 1997), двічі на Всеукраїнському конкурсі хорових колективів ім. М.Леонтовича в Києві, (1992, 1997 рр.), на конкурсах, присвячених 125- і 130-річчю “Просвіти” у Львові.

Після отримання у 1997 р. першої премії найпрестижнішого національного конкурсу ім. М.Леонтовича член журі, визначний український музикознавець М. Головащенко зазначив: “У “Мрії” чудовий, тільки їй притаманний звук (тембр), її спів відзначається абсолютною свободою звукоутворення і звуковедення, насиченістю, багатством емоційно-тембральних барв, справжньою органікою і неабиякою майстерністю виконання. Дай Боже, щоб так співали і так звучали деякі наші професійні капели”.

На базі “Мрії” 1993 р. відкрито єдиний в Україні музей хорового мистецтва. У 1995 капела започаткувала проведення у Львові хорового фестивалю, який згодом набув статусу міжнародного. 

Честь українського хорового мистецтва колектив гідно відстоював на святкуванні 400-річчя Берестейської унії у Римі (1996), у Раді Європи в Страсбурзі (Франція) (1997), на звітному концерті творчих колективів Львівщини в столичному палаці „Україна” (1999), у Святій літургії за участю Папи Римського Івана-Павла ІІ у Львові (2001), на Урочистій академії, присвяченій 200-річчю від дня народження Маркіяна Шашкевича та 175-им роковинам з часу видання альманаху “Русалка Дністрова” у Києві (2012), на хорових академіях та фестивалях у Кишиневі, Котовську, Пушкіно (Молдова), у Перемишлі, Сяноку, Вроцлаві, Легніці, Любіні, Глівіцах, Кракові, Зеленій Гурі, Шклярській Поребі (Польща), Угерському Броді (Чехія), Суботіці (Югославія), Пулі (Хорватія), Берліні, Айзенгуттенштадті, Ліндові, Валь ам Райні (Німеччина), Утрехті, Нью-Вейгені (Голландія), Парижі, Мюлузі, Серне, Бетанзос, Сосеймі (Франція), Ля Коруньї, Сант Яго (Іспанія), Нешателі, Лєньєрі (Швейцарія), Римі (Італія).

Блискучі перемоги “Мрія” здобула на Міжнародних конкурсах хорового мистецтва у Мєндзездрої (1998, Польща), Угерському Броді (1999, Чехія), Нешателі (2003, Швейцарія), Айзенгуттенштадті (2005, Німеччина), Радомску (2012, Польща). 

Голова журі Міжнародного конкурсу хорової музики в Ланголлєні (Велика Британія, 2004) Алан С.Будікуат, оцінюючи виступ „Мрії”, відзначив: “Аналізуючи твір “Богородице Діво” А. Гнатишина, я завжди кажу моїм хористам, що так, як виконують духовну музику українські хори, не під силу жодним колективам світу. Незважаючи на те, що ми скопіювали партитуру цього твору, при максимальних зусиллях з боку мого хору ми не змогли відтворити ні глибокого басового звучання, ні динаміки, ні інтонації, словом, душі цього твору, як це було подано “Мрією”. У композиції “Купало” вона продемонструвала чудову гнучкість та найкращі традиції української фольклорної мелодики”.

Концертні турне містами та селами України, багатьма країнами світу підтвердили високий рейтинг “Мрії” на ниві хорового мистецтва, стабільний міжнародний авторитет аматорського колективу, який важко відрізнити від професійного.

Бібліотечні ресурси

Електронна бібліотека Університету
 
Електронний бібліотечний каталог
 
Електронна база видавничого дому "Кондор"
 
Онлайн бібліотека навчальної літератури CUL Online
 
Репозитарій монографій та наукових статей викладачів, аспірантів та студентів Університету
 
Репозитарій кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти першого та другого рівнів
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
 
Реферативна база даних SCOPUS
 
Інформаційна дослідницька платформа WEB OF SCIENCE
 
Повнотекстові бази даних від видавничої компанії EBSCO PUBLISHING
 
ScienceDirect – політематична база даних повних текстів статей видавництва ELSEVIER
 
DOAB (Directory of Open Access Books) – директорія книг відкритого доступу
 
DOAJ (Directory of Open Access Journals) – каталог рецензованих наукових та академічних журналів на 80 мовах світу з усіх галузей знань
 
Електронна бібліотека WILEY
 
EUROPEANA – європейська цифрова бібліотека
 
EThOS (Electronic Theses Online Service) – наукові праці відкритих архівів британських університетів
 
Нормативні акти України – база законодавчих та нормативних актів України
 
GÉANT — освітній проект мульти-гігабітної інтернет мережі
 
Книги видавництва Springer з науки та досліджень, які можна безкоштовно завантажити
 
Корисна інформація для здобувачів ступенів доктора філософії та доктора наук
 
Фахові періодичні видання КН
 

Обираєте ЛТЕУ?ЛТЕУ

Рейтинг університету за оцінками роботодавців

Університет – 45 в Україні та 3 у Львові за результатами опитування роботодавців.

ЛТЕУ

Рейтинг університету за показником участі у програмах Erasmus+

Посідає 26 місце в Україні


ЛТЕУ

Долучайся до телеграм-спільноти ЛТЕУ


Центральна спілка споживчих товариств України
Міністерство освіти і науки України
Освіта в Україні
Електронний кабінет вступника
Центр дистанційного навчання ЛТЕУ
Львівський регіональний Центр оцінювання якості освіти
Об'єднання видавців наукових публікацій
Сторінка ЛТЕУ на FaceBook
Рейтинг абітурієнтів на vstup.info
Програма ЄС по підтримці проектів у сфері освіти, підготовки, молоді і спорту
Канал ЛТЕУ на YouTube
Наукове товариство ім. Шевченка (Економічна комісія)
Особи з особливими освітніми потребами
Онлайн практика у Приватбанку
Освітній омбудсмен
Освітній омбудсмен